Jump to content

Multiboota Birden Çok Xp Eklemek (yenilendi)

morning
 Share

Recommended Posts

• 3 hafta sonra ...
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

morning kardesim aynı videoyu defalarca izledim ve denedim ama tam en baştaki mavi aygıt yukleme işlemi sonunda xp yüklemek için entere basın kısmında su uyaruyı alıyorum: xp cdinizi cdroma koyun ve entere basın tarzı bır uyarı alıyorum acaba katılımsız oldugu ıcın mı cok ugrastım ama arasırada ntldr couldn't find uyarısını da aldım aynı seylerı yapıyorum ama asamadım

nereyı kacırıyorum yada ek bırsey mı var

morning kardesım o sorunu aştım saol yalnız bu seferde 64 bit eklemeye bir cozum bulamadım server 2003 ve x64 edition ekleyeceğim farklı bir yöntemin varmı server 2003 u denemedım muhtemelen i386 klasoru oldugu ıcın aynı sekıldedır ama x64 de birde amd64 klasoru var

bır cozumun varmı yoksa aynı yollamı yapacagız.

bootimage.img ve setupdrl directorlerını kontrol edecegım ama sanırım farklı yonlendırmelerı de olmalı bılgın varsa cevabını beklıyorum kardesım

amd64 klasörü olduğundan sorun çıkarıyordur.

Eğer 1 tane 64 bit ekleyeceksen ekstra işleme gerek yok zaten amd64 olduğundan sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

Klasörün adını 4 harfli yap ve işlemleri uygula.

Setupldr.binde 5 harfli klasörünü yazarsın.

Daha sonra txtsetup.sifte SetupSourcePath kısmını aratır orda 4 harfli klasör yerine kendi 5 harfli klasörünü girersin.

Ama çalışmayabilir.64 bitin yapısını bilmiyorum.Farklı olabilir.

yk çözüm olmadı 64 bitte 32bitte olan bır kısım dosyaları i386 dan karsılıyor bır kısmını da amd64 den ve klasor ısımlerını arıyor ve dosya kopyalamada klasor bulunamadı dıyor her seferınde neyse vazgectım ondanda o da olmasın yaw :) eger cozum bulursam bıldırırım uhtemelen kopyalanacak dosyaların source path kısmını hepsı ıcın degıstırecegım bıınce bılgı verecegım

sımdıden saol kardesım

Yav ne diyorum ben. Farklı yerlerdeki aynı olan dosyalar tek dosyada birleşir diyorum.Aklınıza winrar gibi bir sıkıştırma gelmesin.Birden çok dosya > Tek dosya oluyor.WPI Ekleyince boyutta bir küçülme sözkonusu olamaz.

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

hocam 2-yada 3 defa denemem sonucunda size soruyorum. 4 adet xp eklediğimde bir tanesinde non botable 80 hatası alıyorum en fazla sınır 3 mü acaba yada ben neredeyanlış yapıyorum setupdlr dosyasında xpsp.bin dosyasında gerekli değişiklikler yaptım sorun ne olabilir tşk.

1 normal xp

2 hazırlamış olduğum eklentili

3 eklentili ve viso temalı

4 perfect xp

2 nolu da hata alıyorum

• 2 hafta sonra ...

Ben bitane modifiye xp ile bitane normal xp yaptım şimdi. İlk denememde sonuç dehşetül vahşet :) süper oldu çalıştı yaa. şimdi bir kaç ayar çekip harika bir cd yapacam kendime. yanlız sormak istediğim bişi var. Oluşan iso dosyasının içinde tüm pisliğiyle beraber bizim ezboot klasörüde bulunuyor. bu normal midir? o klasörün olması gerekiyormu yani? ben içini bir sürü doldurmuştum. acaba tam olarak o klasörde gerekli olarak neler kalmalı??

morning hocam 4 adet xp ile minpe xp acronis li bir sistem oluşturdum 2 sorum olacak

1-) sitemimin 2 tanesinde driver pack var ben hata olmasın diye ana dizinede $oem$ ve drivpack a ait oem klasörünü attım gerek varmı

2-) run pmp8.5.img ve passwodchanger.img dosyaları açmaya kalktığımda arkadaşların yukarıda bahsettiği file not found hatasıyla karşılaşıyorum. deneme olarak sadece ezboot kalsörünü ve win51 ile başlayan dosyalarla ezboottan iso oluşturdum çalıştı cd imae gui ile yaptığımda hata alıyorum teşkkürler

(aslında partitaion magic hiren boot dan da kullanılabilir veya acronis disk director suite de olabilir :) amaç biraz daha birşeyler öğrenmek )

Edited by iskader

Ben bitane modifiye xp ile bitane normal xp yaptım şimdi. İlk denememde sonuç dehşetül vahşet :D süper oldu çalıştı yaa. şimdi bir kaç ayar çekip harika bir cd yapacam kendime. yanlız sormak istediğim bişi var. Oluşan iso dosyasının içinde tüm pisliğiyle beraber bizim ezboot klasörüde bulunuyor. bu normal midir? o klasörün olması gerekiyormu yani? ben içini bir sürü doldurmuştum. acaba tam olarak o klasörde gerekli olarak neler kalmalı??

ezboot easybootun kendi klasörü elleme dursun zararı yok sana...

morning hocam 4 adet xp ile minpe xp acronis li bir sistem oluşturdum 2 sorum olacak

1-) sitemimin 2 tanesinde driver pack var ben hata olmasın diye ana dizinede $oem$ ve drivpack a ait oem klasörünü attım gerek varmı

2-) run pmp8.5.img ve passwodchanger.img dosyaları açmaya kalktığımda arkadaşların yukarıda bahsettiği file not found hatasıyla karşılaşıyorum. deneme olarak sadece ezboot kalsörünü ve win51 ile başlayan dosyalarla ezboottan iso oluşturdum çalıştı cd imae gui ile yaptığımda hata alıyorum teşkkürler

(aslında partitaion magic hiren boot dan da kullanılabilir veya acronis disk director suite de olabilir :) amaç biraz daha birşeyler öğrenmek )

1. Anadizinde kalsın sistemlerindekini sil.

2. Onları da ezboot klasörüne attın değil mi?

ezboot easybootun kendi klasörü elleme dursun zararı yok sana...

1. Anadizinde kalsın sistemlerindekini sil.

2. Onları da ezboot klasörüne attın değil mi?

evet hocam yani dosyalar ezboot un içinde dediğim gibi aynı dosyaları sadece ezboot un kendi iso

oluştur seçenegi ile kullnabiliyorum cdimage gui devreye girince file not found hatası alıyorum

O zaman EasyBootla iso yaparken En uygunu seç yine dosya sıkıştıracaktır.

Ben de Easybootla sorun alınca CDimage kullandım.O yüzden EasyBootla anlatmadım.

aman hocam yukarıdada dediğm gibi disk director suite yi kullanırız daha hirenboot denemedim onun içindede zaten xp kırıc var yanlış değilsem böyle çok güzel ellerine saglık

ya morning kardeş iki xp birde cd den çalışan vista koydum boyut 756 MB etti bir akıl ver 700e indirmek için napabiliriz acaba :rofl: gerçi vistayı çalıştırmayı henüz beceremedim ama illa koymak istiyorum. multiboot cd hazırlama konusunda belirttim sorunu onada yardım edersen sevinirim. Teşekkürler!

Edited by tugrul61

işte benim de anlattığım bu. harddiskte fazla yer kaplar ama cdye atacağınız zaman ufacık olur.Misal dediğiniz gibi dark edition.

edit:winnt.sif görmemesi sorununa yukarıda değinmiştim ama... önce konuyu okusaydınız keşke

ya morning wxp.bat la ilgili bir dosya bulamadım ben rarın ıcınde :blink:

keşke gerekli dosyaları ve anlatımları indirdikten sonra aksine birşey çıkmadan işimizi halledebilsek sadice videoyu veya resımlı anlatımı okuyup uygulayıp yapabilsek

KESİNLİKLE YANLIŞ ANLAŞILMASIN ben siteden ve arkadaşlardan çok memnunum !

Edited by SoundMax

mornin eline sağlık geçenlerde sormuştum yok nerdeee dıye cevap yazmıstın coklu multiboot için :D peki flash bellege uyarlanabilirmi acaba ?

Uyarlanır da ben beceremedim. Dr.fox arkadaşımız yapmış.Ona sorabilirsin.

ya morning wxp.bat la ilgili bir dosya bulamadım ben rarın ıcınde :)

keşke gerekli dosyaları ve anlatımları indirdikten sonra aksine birşey çıkmadan işimizi halledebilsek sadice videoyu veya resımlı anlatımı okuyup uygulayıp yapabilsek

KESİNLİKLE YANLIŞ ANLAŞILMASIN ben siteden ve arkadaşlardan çok memnunum !

Wxp.bat çooook eskide kaldı artık.

Yeni videolu anlatımı incelersen Wxp.bat olmadığını göreceksin :blink: