Jump to content

iskader

Üye
 • Posts

  201
 • Joined

 • Last visited

İletişim Bilgileri

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2289 profile views

iskader's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

36

Reputation

 1. Üstad evdeki masaüstü pc de 3 tane görünür dediğiniz gibi, son güncelleme ile hazrladığım laptop da direk ventoy açılıyor. Aynı flashı eve götürüp deneyeceğim
 2. Üstadlar ventoy geçiş oluyorda ben mi yapamıyorum. Sistemde ventoyda yükleniyor ama hep G2fm ile açılıyor. Edit : Arkadaşlar ilk kurlumu uğraşmamak için otomatik yapmıştım, menüde ventoy görünmüyordu. Şimdi flashı sıfırlayıp tekrar manuel kurulum yaptım ventoy geldi.
 3. üstad bu yöntem ile daha önce ventoy kurulu sisteme güncelleme yaptım çalıştı, Başta yapımcı olmak üzere sana @köylü ve @crasadure üstadlarımıza teşekkürler
 4. üstad müsait olduğun da son bir kez eski sistemi güncellersen çok güzel olacak. Hayırlı kandiller.
 5. üstad kolay gelsin eski mbr kurulum yöntemini bıraktın mı , o yöntemle içi dolu harddsiklere kurulum daha rahat oluyordu.
 6. Üstad paylaşmış olduğun dosya ile gerçek makinada deneme yaptım. pc deki diger bölümleri görüyor ama içindeki iso lara dosyalara ulaşılamıyor. Daha sonra grubfm_ventoyfm.iso dosyasını dizine atıp ventoy üzerinden o dosyayı boot yaptım. Hem harddiskleri gördü. hemde sergei strelec i boot etti.
 7. @crasadure üstad eline sağlık bana göre ventoy şu olay ile resmen çağ atladı diyebilirm. En büyük sıkıntısı veri yüklü flasha veya harddiske yükleyememekti. Forumda çok fazla görülen günceleme görülmüyor hatasına da çözüm olacak. Bide çok parçalı harddiske kurulum olayı da var.
 8. Üstad hala aiboot a devammı benimde eski haricide kurulu, bazen g2file güncellemesi yapıyorum. Bi ara ventoy, file maneger hepsinde hata almıştım, aiboot a entegre ettiğim sistemle kurulum yapmıştım. Tabi üzerinden çok zaman geçti.
 9. Üstad masaüstü bilgisayarımda boot ederken msi laptopda boot etmedi normaldir değilmi.
 10. Üstadlar bence yapımcı sizi takip ediyor. Ne zaman kırılmış yada düznelnmiş paylaşımı yapsanız hemen yenisini yapıştırıyor. 😀 Elinize sağlık.
 11. Eline sağlık üstad usb, harici hepsine kurulabilen en kolay kurulan sistem güncellenmesi güzel oldu
 12. Üstad dediğiniz şekilde bölümleme yaptım onarmayıda aynı yoldan yaptım . ama legacy de noktalar uçuşuyor. Açılmıyor.
 13. Üstadların hepsinden Allah razı olsun yaptıkları çok harika işler. @crasadure üstadın anlatımı var. Onu incelemenizi tavsiye ederim. Sadece başta ventoyu kurmak gerekiyor. sonrasında ventoyu kendi programı ile g2file manegeri de dosyaları değiştirerek kendiniz güncelleyebilirsiniz
 14. Önceleri ile grup2fm maneger ile yada aiboot ile içi dolu harddiske arkadaşlara multiboot yapıyordum. Ventoyun tüm harddiski silmesi çok kötü, sonra @serhat100 üstadın altay boot da mbr onarma ile hem ventoy hem grup2fm çalışyor.
 15. Üstad kolay gelsin ventoya dönüş için gerekli olan core.img dosyası için editleme yaptınız mı. Ventoy sitesindeki orjnal core.img dosyası ise versiyon değişikliğinde değiştirmeye gerek varmı ? (Ayrıca ventoy extrada aiboot komutlarınıda gördüm. ventoy ile aibootada geçebiliriz.)
×
×
 • Create New...