Jump to content

Sanal Host Olurmu

altaylar

Recommended Posts

arkadaşlar ben ufak çapta bir forum yapmak istiyorum(20lira civarlarındaki hostların yeteceğini düşünüyorum)

buna vbullent kurmak istiyorumda aklıdam birkaç soru var:

1. mesela tnc de satılan hostların asp desteği yokmuş bunlar php mi destekliyor yani?

2. acaba loopback yapıp vbullent i host almadan kurup deneme şansım olurmu(olursa nasıl yapabilirim?)?

3. eğer bunları yapabilirsem kendi bilgisayarımda herşeylerin ihazırladıktan sonra direk host a gödnerebilirmiyim yoksa host alınca herşeyi tekrar mı yapmam gerekir?

4. vbullent li bir forum içni ortalama ne akdar alan gerekir?

1-Asp hariç işte html php zart zurt destekliyordur onu alırken konuşacaksın...

2-Vbulletini kendi pcne kurup deneme imkanın elbette var easyphp ydi galiba apache desteğide veriyordu...

3-Hazırladıktan sonra tüm dosyalarını yedekle ve phpmyadminden sqlini al ve kuracağın siteye dump et.Dosyaları da ftp ye uygun şekilde yolla sorun olmaz

4-Alacağın her hostun alanı sana yetecektir merak etme...Tabi siten büyür databasein dağlara taşlara sığmazsa bilemem :pardon:

5-Kendi pcnde olabilir ama internet alemine geçerken Null Scriptten uzak dur...

1-Asp hariç işte html php zart zurt destekliyordur onu alırken konuşacaksın...

2-Vbulletini kendi pcne kurup deneme imkanın elbette var easyphp ydi galiba apache desteğide veriyordu...

3-Hazırladıktan sonra tüm dosyalarını yedekle ve phpmyadminden sqlini al ve kuracağın siteye dump et.Dosyaları da ftp ye uygun şekilde yolla sorun olmazr hostun alanı sana yetecektir merak etme...Tabi siten büyür databasein dağlara taşlara sığmazsa bilemem :dribble:

5-Kendi pcnde olabilir ama internet alemine geçerken Null Scriptten uzak dur...

hehe ya ama o alan gari pgelio 100mb alan veriolar şaka gibi:S 250gb lik hdd alıp kim bilir kaç kişiye bölüolar bir sunucuyu:S

easyphp i fln da araştıracağım tşk

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...