Jump to content

Ekran Kartı

mycell2520

Recommended Posts

Selam benim ASUS EAH3650 DDR2 1GB Ekran kartım var.Beraberinde gelen s-video - kompozit adaptörü var. Bu adaptörle scart girişli bir tvye nasıl görüntü ve ses aktarabilrim.Bunun için gerekli araçlar nelerdir ve ekran ayarlarını nasıl yapmalıyım.

Ben evdeki vcd nin kompozit- scart adaptörünü ekleyerek birkaç deneme yaptım.Görüntü geldi yalnız siyah-beyaz ve ses yok.

Son olarak ekran kartı ile gelen kompozit çıkış renkleri kırmızı-yeşil-mavi (RGB), bendeki vcd kompozit çıkış renkleri ise kırmızı-sarı-beyaz yani hangi renk birbirleriyle eşleşiyor bunu anlayamadım.Bundanda kaynaklanbilir diye düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşım o kabloları kullanma bağlamak zorsa bir tane s video kablo dönüştürücü al sonra o kablolardan birini o dönüştürücüye diğerinide scart cihazının sarı video girişine bağla çözülsün olay sitesindende güncel sürücüleri çek sonra masa üstünde sağ tuş yap sonra özellikler de çıkan ekranda ayarlara bas en sondaki renleri ve çözünürllüğü ayarladığımız yerden 2 yazan monitöre tıkla ve altda windows bu masa üstümü ekrana genişlet gibi bişey yazar oraya çentik koy ve ugula tamam de ekran gelicektir gelmezse scart girişinle biraz oyna tam oturmassa çekmiyebiliyor....

Görüntü geldi ama siyah beyaz bunu nasıl renkli hale ayarlaya biliriz.Birde sesi nasıl alabiliriz ses çıkışlarıdan mı yoksa s-video çıkışından mı?

ses çıkışından alıyorsun s videodan almak çok zor mümkün değil gibi...ses çıkışını beş artı bire bağlamak için kablı de bulursun bir çevirici var bir ucu bilgisayar gibişi diğer ucu o renkli kablolar gibi kablo ile ses kartından alırsın...renk olayına gelince en güncel driveri yükle sitesinde mesela atide profgram var onundda varmı diye bak ...tv ayarlarından olabilir...veya ilk olarak tvtools diye bir program var onu yükle ekran kartın karşılarsa orda pal ntsc filan yazar o ayarlardan ayarlarsın...ben kullanıyorumda atinin senin program nasıldır bilmiyorum ...sitesinden programını bulman lazım veya dediğim programı kullancan.. programlarda bg pal ntsc ayarlarıyla oynucaksın ...eğer tvinde böyle özellikler varsa ordan oynıcaksın son olarakda av tuşuna bir kere daha bas av 2 veya diğer modlara geç orda düzgün gösterebilir...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

edit:programıda burdan yükle ekran kartının programı... yukardakileri yapmana gerek yok sanırım olmazsa yaparsın ilk bunu yükle....

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=EAH3650%20Series[/CODE]

işletim sistemini seç sonra ordaki driver ve utilies bölümündeki herşeyi yükle tam verim alman için....vgayıda yüklemeyi unutma...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...