Jump to content

Okul Sitesini Nasl Güncellerim?

Recommended Posts

Sitenin sayfaları sonunda .html diye bi uzantı var mı ? Tahminin HTML bi site bence <_<

Bu siteyi manavgat milli eğitimde çalışan bir memur yapmış, adam diyor ki ben çok meşgulüm, kendiniz güncelleyin. Ama nasıl yapacağız o işi. Benbilgisayardan biraz anlarım ama web tasarımdan hiç anlamıyorum. Web page maker diye bir program indirdim ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum. İşe nerden başlamalıyım sizce...

İlk önce hosting hizmeti veren siteyi ve günceleme haklarını sağlayacak şifrelere sahip olmanız lazım.

Daha sonra herhangi bir html editörüyle (Front Page, Dreamviver vb.) sayfayı açıp kendinize göre güncellemeleri yapıntıktan sonra, sizin güncellemesini yaptığınız o programa ait dosyalarla beraber bir ftp programıyla host sağlayıcısına aktararak kaydediyorsunuz. Olay özetle böyle. Daha fazla bilgi için "web sayfası nasıl hazırlanır" konusunda kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor.

İlk önce hosting hizmeti veren siteyi ve günceleme haklarını sağlayacak şifrelere sahip olmanız lazım.

Daha sonra herhangi bir html editörüyle (Front Page, Dreamviver vb.) sayfayı açıp kendinize göre güncellemeleri yapıntıktan sonra, sizin güncellemesini yaptığınız o programa ait dosyalarla beraber bir ftp programıyla host sağlayıcısına aktararak kaydediyorsunuz. Olay özetle böyle. Daha fazla bilgi için "web sayfası nasıl hazırlanır" konusunda kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor.

teşekkürler cemal, kullanıcı ismi ve şifresi var ama kontrol paneli yok, değişiklik yapacağım yere nasıl ulaşabilirim

güncelleme yapman için statik ise yani yönetim paneli yok ise tek tek sayfaları değiştirmen gerekli dinamik ise yönetim panelinden halledersin ama bilgin ve kullanıcı adı ve şifreni bilmelisin emrah.onat hotmail.com msnde daha detaylı anlatmaya çalışırım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...