Jump to content

Access Soruları 5 Tane Soru çok Acele çözümü Lazım

Recommended Posts

1.Bir alana veri girişi zorunlu hale getirmek için ne yapılmalıdır?

2.sadece harf girişi yapılması için ne gereklidir?

3.adı''A'' dışında bir harfle başlayan bilgi girişi engellemek için ne yapılmalıdır?

4.bir telefon numarası girilen alan olsun.telefon numarasının giriş formatı (0216)333 25 50 şeklinde olması için ne yapılmalıdır?

5.yaş ve ilçe olan iki alan olsun.yaşı 20'den küçük ve beykozda oturan kişiler haricinde bilgi girişi yapılmayacak.

5. Soru

insert INTO kayit where yas >=20 yer=beykoz Galiba bunun gibi biseydi :D Tam hatırlayamadım.

ilgin için teşekkürler ama bana kesin cevablar lazım aslında..ilginç olansa sitede kimse bilmiyormu bu programı?wmismail olsa yapardı bu işide oda yok:S

1.Soru

Mesela tablo adi Tablo1

Alan adı=Alan1

Veri Türü=Metin

Alan özellikleri bölümünden Gerekli Kısmını Evet yapıyoruz.

2.Soru

Sadece Harf girişi icin Yine alan özelliklerinden Giris Maskesine ? işareti koyabilirsin.Ancak tek bir ? demek Tek bir harf demektir.

3.Soruyu bilmiyorum.

4.Soru

Giris maskesine

\(000\)000\ 00\ 00

bunu yazıyorsun.

5.Sorunun cevabını sorgu ile yapabilirsin.

Türkçe ofis 2003 kullandığını varsayıyorum.

1. Tablo tasarımı ekranında zorunlu olacak alanın aşağıdaki özelliklerinden "Gerekli" satırını evet yapıyorsun.

2. Tablo tasarımı ekranında harf girilecek alanın özelliklerinde "Giriş maskesi" satırına geliyorsun kaç karakterlik bir alan ise o kadar ? koyuyorsun. (Alanın uzunluğunu bilmen gerekli)

3. Tablo tasarımı ekranında ilgili alannın giriş maskesine "a"?????????? yazılacak ? kaç karakterlik alan ise o kadar konacak şekilde olmalı

4. pcmemo arkadaşın cevap verdiği gibi

5. Tablo tasarımı ekranında ilgili alanın "geçerlik kuralı" satırına >19 yazıyorsun. Tablo tasarımı ekranında ilgili alanın "geçerlik kuralı" satırına ="Beykoz" yazıyorsun.

Acil dediğin için Tüm bu işlemleri tablo tasarımında yapmaya çalıştım. Access VB dilini kullanır. tüm bu işlemler VB kodları ile kontrol edilebilir. ama bunları burada bu kadar zamanda anlatmak mümkün değil. Umarım işini görür.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

• 4 hafta sonra ...

Access'de kurallar koyacağınıza verilerin doğrulandığı sayfalarda if-else-end if tarzı sorgulamalarla veri filtreleme yapabilirsiniz. Yoksa boyuna databaseyi açmak zorunda kalırsınız. Üstelik web üzerinde de boyuna database hataları alırsınız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...