Jump to content

Vista'dan Daha Iyi !

v3nom_47

Recommended Posts

b_20081020121229_microsoft.jpg

Vista'yı bırak, Windows 7'ye bak !

Çok daha iyi bir işletim sistemi bekleyin: Microsoft patronuna göre Windows 7 yeni Vista olmayacak.

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, Gartner şirketinin gerçekleştirdiği soru-cevap oturumunda son günlerde yoğun olarak tartışılan ve gündemden düşmeyen Windows 7 ile ilgili düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı.

Ballmer'ın oturum boyunca en çok üzerinde durduğu konu ise Windows 7'nin Vista gibi yeni bir işletim sistemi olmadığı görüşüydü. Bu görüşü kesinlikle reddeden Ballmer, yeni işletim sisteminin üzerinde çok çalışıldığını ve Windows 7'nin aynen Vista gibi kendi başına yeni bir işletim sistemi olduğunu vurguladı.

Vista'ya 7'nin performans konusunda daha gelişmiş bir işletim sistemi olduğunu söyleyen Ballmer, Windows 7'nin pazara sunulmasıyla birlikte Windows XP kullanıcılarının da 7'ye geçmesini bekliyor.

Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre Windows 7, en geç 2010 yılında satışa sunulacak.

Kaynak: veteknoloji.com

1. Vista yeni bir işletim sistemi değil. XP'nin giydirilmişi. Buradaki bir çok arkadaş XP'yi Vistadan ayıramayacak kadar modifiyeli hale getirip paylaşıyor. Vistanın en önemli avantajı Dierctx10 desteği ile gelmesi.

2. XP'ye göre donanım desteğinin çok olması belki vistayı yeni bir işletim sistemi olarak tanıtılmasına katkı sağlayabilir, fakat o destek nLite gibi programlarla XP CD'lerine de uygulanabiliyor.

3. Görsellik desen çoğu MAC OS ve Linuxtan çalma

2010 az kaldı wikide deneme aşamasında olduğunu söylüyor

alıntı yapıyorum arkadaşlar altakileri

''KÜÇÜk Emrah Windows SÜRÜMÜ

Abİ,abİ DuyduĞuma GÖre Bu Dosyayi Sİlmek İstİyormuŞsun.abİ Benİm HİÇ Dosyam Olmadi Ne Olur Bana Ver

SeÇeneĞİnİ Tikla.sana Bİr Şarkida SÖylerİm

-ben Dosyasiz Ben Belgesİz Vaaaaaaayyyy

------------------------------ ------------------------------ ----

BÜLENT ersoy wındows sürümü

el-mahlukatül insaniye şahsınıza münhasiben bu dosyayı aliyenizi silmek istemişsiniz.bu alemi

kainatta olan dosyayı silemezsiniz.ayyyyyyy

g eceler ile sırdaşım olan bu dosyayı silemezsiniz.

------------------------------ ------------------------------ ---

azer bül bül windows sürümü

bu sürümde masa üstü,simgeler ,doayalar hep titriyor tutturmak çok zor bunu kollanmayı mühendisler

tavsiye etmiyor.

banu alkan windows sürümü

çıkan her dosyada dosyamı ve başka neremi neremi..silmek istersin

müslüm gürses windows sürümü

bunu da mühendisler kullanmayı önermiyor çünkü windows 98 den de ağır bir sürüm her pencere 15 dk

gibi geç bir sürede açılıyor. hep eveeeeeeeet ne istemiştiniz gibi sersem bir sürüm daim içmiş bir

sürüm kısaca kafayı bulmuş bir windows

tavsiye edilen sürüm ise ajda pekan sürümü

çünkü hiç eskimiyor devamlı kendini yeniliyor.hep aynı kalıyor kaçsene kullanırsanız kullanın ilk

meşhur olduğu gibi hızlı hareketli ''

Çarpılacaksınız, hiçbirşey olmasa temelinden değişen bir dx10 var karşınızda. Vista tamamen yeni bir işletim sistemidir, makyajlı olan yeni çıkacak olan windows 7 vistanın makyajlısıdır.

Windows Vista, XP'den ne kadar başarılı? >

Please register to see this content.

Edit: xp 2000'in makyajlısıdır.

xp vistanın tırnağı olamaz...Vista mütiş tek kelimeyle....be kullanıyorum onlarca pro yüklü ne kasma ne ram yeme ram şu anda 351 .... Xp de aynı prolar yüklü 390 larda bu nasılbir sistem olduğunu gösterir kulaktan dolma bilgilerle konusmayın...... .bilip bilmeden konuşmayın ve xp den daha stabilize çalışıyor...bence en iyi işletim sistemi Vista kullanmasını bilice...

Amd altlon 3000 tek çekirdek asus k8n an kart 256 ati a9550 512*2 ram hiç kasma yok adobenin bütün proları yüklü..ve ram yiyen birçok pro yüklü olmasına ramen xp den %40 daha iyi verim alıyorum....Ultimate 32 bit yüklü.....

Ben Vista yada xp yede bişey demiyorum;çünkü xp kullanıyorum çok sıkıcı temalar dışında %95 bütün programlar çalışıyor ama ram şu an 471 ve daha bilgisayara açalı 15 dk oldu.

Ama vista starter kullandığım halde bilgisayarı açtığımda ram 350-300 arası çıkıyor ve onca ıvır zıvır yüklü olduğu halde.ama bazı programlar çalışmıyor.

Bu yüzden ikisinede ses çıkaramıyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...