Jump to content

Arkadaşlar Partition Magic Başıma Bela Oldu

ankakusu

Recommended Posts

öncelikle slmlar arkadaşlar bugün partition magic programını karıştırırken 30 gb aile resimlerinin özel nişan videolarının oldugu çok öenmli bir disk kayboldu lüften yardım edin ne yapıcam geri getirmek için resimdede gösteriyorum lüften arkadşlar beni bu durumdan kurtarın

sshot2wr7.png

sshot1dm1.png

başka bir yöntemi yokmu

Yerel disk E ile ?M? sürücüsünü birleştirmeyi dene. İşe yararsa E sürücüsü ?M? sürücüsüne dahil olacağı için ulaşma şansın olabilir. Ama bu esnada E sürücüsüne format atman için bir mesaj çıkarsa hiç zorlama iptal et.

Bozulan bölüm daha önce ntfs olarak formatlanmışsa GetDataBack for NTFS kullan. Lisanslı full olarak kullanıldığında bozulan bölümden eksiksiz kurtarma yapıyor.

Hicbir sey kurmadan baska bir bilgisayara takip oradan , geri getirme programi ile kurtarmaya calisman daha mantikli cunku;

Yeni kuracagin hersey onceki bilgilerin uzerini kapatacaktir ve kapanan bilgi tamamen silinmis demektir.

Format atsan dahi kurulum yapana kadar bilgilerin saklanir..

her hangi bir Linux dağıtımıyla deneyin verileri geri getirmeyi linuxu bilgisayarınıza kurmayın sadece cd den çalıştırın denemekte yarar var olmayadabilirde bu yöntem

Please register to see this content.

• 11 ay sonra...

Arkadaşlar Aynı sorun bnimde başıma geldi.Eğer bilgilerimi kurtaramazsam yandım demekdir.

Sorunşu.

1tb lik diskimde 2 tane partion var.

2 side 500gb e bölündü.

partion magic kurup bi bakayım dedim.

neyse programı kurdum.çaliştirdim baktım bi nasıl bişey diye oda ne pc yi yeniden başlattım diger partion bilgisayarımda yok :S

neyse disk yönetiminden girip baktım hayda oda ne.ne sürücü harfi verilmiş nede disk biçimi verilmiş(ntfs yada fat)

sürücü harfi vermeye kaktım bi hata verdi harfi veremedi.

tekrar eskiye nasil dönebilirim arkadaşlar.Bilgilerimi uçurmadan :)

Arkadaşlar Aynı sorun bnimde başıma geldi.Eğer bilgilerimi kurtaramazsam yandım demekdir.

Sorunşu.

1tb lik diskimde 2 tane partion var.

2 side 500gb e bölündü.

partion magic kurup bi bakayım dedim.

neyse programı kurdum.çaliştirdim baktım bi nasıl bişey diye oda ne pc yi yeniden başlattım diger partion bilgisayarımda yok :S

neyse disk yönetiminden girip baktım hayda oda ne.ne sürücü harfi verilmiş nede disk biçimi verilmiş(ntfs yada fat)

sürücü harfi vermeye kaktım bi hata verdi harfi veremedi.

tekrar eskiye nasil dönebilirim arkadaşlar.Bilgilerimi uçurmadan :)

sanırım mft yiz bozmussunuz, olur böyle durumlar..

hiren boot cd icinde disk araçlarında acronis disc director var onu kullanacaksınız

partition kurtarma var... Acronis Recovery Expert yani... korkmayın verileriniz orada.. kurtarma işleminden sonra pc restart edin hdd niz eski hale gelmiş olacaktır... ben o korkuyu yaşadım ne hissettiğinizi iyi biliyorum :)

veri kurtarma konusunda bir çok kişiye servis yaptım. eksikler olsada genelde kurtarılabiliyor. akside olabiliyor nadir olarak,ama en son 300 gb lik kendime ait diskimi kaybettim tek yaptığım PM de işlem yaparken iptal etmiştim. easy recover unformat gibi benzeri işlemler işe yaramıyor yani PM bozdumu tam bozuyor.

öncelikle veriler geri alınamaz diye birşey yok once hdd ni başka pc ye bagla veri geri alcagın baska hdd olsun

daha sonra google dan recovery tools aio diye arattır yada hiren boot u dene resim dosyalrı kurtarılması en kolay dosyalrdır

Arkadaslar durumu çözdüm.

windows 7 ve xp diye 2 işletim sistemim var makinede.

windows 7 de partion gözükmesken xp ye geçtiğimde partion gözüküyor.

dosyalarımda içimde.ancak windows 7 yi tekrar kurdum durum yine aynı gözükmüyor.

sanırım yapılması gereken partiondan dosyaları baska partiona aktarip daha sonra o bozuk partionu biçimlendirmek.

Tşkler Arkadaşlar.

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...