Jump to content

Hiç Ders Çalışasım Gelmiyor Biz Psikologmuyuz Dmyn

DyNaMiTee

Recommended Posts

Ders Çalışma İSteğinin Gelmesi İçin Ne Yapmam Lazım Çok İhtiyacım Var Sözlerinize ;)

Şu senaryoya bak da, öyle düşün.

1

Yıl boyunca çalışmayan genç, sınav yaklaştıkça iyice stres yapmaya başlar. Anne ve babası tarafından sürekli sıkıştırılır. Ama bu baskılardan da yılmıştır artık. Kararını vermiştir, çalışmayıp bilgisayarcının birisinin yanına girecektir. Sonra sınav günü gelir. Genç çok düşük bir puan alır. Anne baba çocuğunu motive eder, nasip değilniş diye. Aradan 1 sene geçer genç tekrar sınava girer. Fakat yine olmaz. Askerlik yoklaması gelmiştir gencin. Hayaller bitme noktasındadır artık. Kaçarı yoktur, askerliği yapacaktır. Her neyse, 2 yıl geçer, genç artık eşşek kadar olmuştur. Bir baltaya sap olmaz. Sanayiye versen verilmez, okutsan okumaz. Ve genç, güvenlik sertifikası alır, bir sitede güvenlik görevlisi olarak işe başlar. Helal sütü emmiş güzel bir kız istiyordur ama genç. Fakat o da ne! Tüm kızlar sanki kapılmış! Mühendisi doktoru almıştır kızları. Genç nasibini alır, ve ölür.

2

Genç kafaya koymuştur. Bu sene kendi sınırlarını belirleyip, sınavı kazanacaktır. Ve nitekim de öyle yapar. Sınava bir girer, aldığı sonuca kendisi bile şaşar. Sonra gidebileceği en yüksek bölüme gider. Ve mezun olur. Alanında en iyilerden birisidir o artık. Çünkü kafasına sınırlarını koymuştur. Evleneceği kız, hayal bile edemediği birisidir. Ve mutlu mesut yaşar. Sonunda ölür.

Kendim yazdım kendim oynadım. Uzun iki hikayecik oldu. Büyük ihtimalle okumayacaksın bile. Her neyse. Ama şunu unutma, hayatın ellerinde. İster yat, ister çalış.

1

Yıl boyunca çalışmayan genç, sınav yaklaştıkça iyice stres yapmaya başlar. Anne ve babası tarafından sürekli sıkıştırılır. Ama bu baskılardan da yılmıştır artık. Kararını vermiştir, çalışmayıp bilgisayarcının birisinin yanına girecektir. Sonra sınav günü gelir. Genç çok düşük bir puan alır. Anne baba çocuğunu motive eder, nasip değilniş diye. Aradan 1 sene geçer genç tekrar sınava girer. Fakat yine olmaz. Askerlik yoklaması gelmiştir gencin. Hayaller bitme noktasındadır artık. Kaçarı yoktur, askerliği yapacaktır. Her neyse, 2 yıl geçer, genç artık eşşek kadar olmuştur. Bir baltaya sap olmaz. Sanayiye versen verilmez, okutsan okumaz. Ve genç, güvenlik sertifikası alır, bir sitede güvenlik görevlisi olarak işe başlar. Helal sütü emmiş güzel bir kız istiyordur ama genç. Fakat o da ne! Tüm kızlar sanki kapılmış! Mühendisi doktoru almıştır kızları. Genç nasibini alır, ve ölür.

2

Genç kafaya koymuştur. Bu sene kendi sınırlarını belirleyip, sınavı kazanacaktır. Ve nitekim de öyle yapar. Sınava bir girer, aldığı sonuca kendisi bile şaşar. Sonra gidebileceği en yüksek bölüme gider. Ve mezun olur. Alanında en iyilerden birisidir o artık. Çünkü kafasına sınırlarını koymuştur. Evleneceği kız, hayal bile edemediği birisidir. Ve mutlu mesut yaşar. Sonunda ölür.

Kendim yazdım kendim oynadım. Uzun iki hikayecik oldu. Büyük ihtimalle okumayacaksın bile. Her neyse. Ama şunu unutma, hayatın ellerinde. İster yat, ister çalış.

O kadar Zahmet Çekmişsiniz Niye Okumyayım ki Ama Beni Karıştırdınız herhalde Ben ÖSS'ye Girmiyeceğim Daha Küçüğüm Lise 1'im ;)

O kadar Zahmet Çekmişsiniz Niye Okumyayım ki Ama Beni Karıştırdınız herhalde Ben ÖSS'ye Girmiyeceğim Daha Küçüğüm Lise 1'im :)

Yahu madem lise 1sin. Çalışacağın kaç saat? Günde 15 saat ders çalış demiyoruz. 3 saat çalış yeter. E sana verilen o kadar emek var. İstersen bunu da yap. Yat yat nereye kadar. Hem ders çalışmak değil sadece kastım. İstersen günde yarım saat ders çalış, 2 buçuk saat kitap oku. Ama kendi limitine koy, onu aksatma. Yoksa yukarda verdiğim birinci örnek olursun.

:);)

Valla ben bir ÖSSzede olarak şu anda çok pişmanım daha önce başkaları bana böyle dediğinde bende ilgilenmiyordum ama bir abin olarak bu önerimi çok ciddiye al.Her seneyi kendi içinde bitir.4. sınıfta öss ye hazırlanırken sadece hatırlamak kalsın.Yoksa benim gibi 4 seneyi bir senede halletmek için çırpınıp kendini yırtarsın.Kendine acıyorsan 4 seneye yay derim çalışmanı.Peki her seneyi kendi içinde bitirmek ne demek.Her günü kendi içinde bitirmek demek.Asla bugunkü çalışmanı yarına aksatma.O gün okulunda ne gördüysen eve gelince tekrarını yap.Hepitopu 1 saatini alır.Ama hayatını kurtarır benden söylemesi.

sen ders çalışmayı zevkli hale getirecek şeyler yapman lazım.tabi ders çalışmak kararlılık istiyor.bence sen bir etüd merkezine veya veya dershaneye yazıl en iyisi bu evde internet televizyon çocuk vs vs olumsuzluklar olduktan sonra ders çalışman kolay değil.

Valla ben bir ÖSSzede olarak şu anda çok pişmanım daha önce başkaları bana böyle dediğinde bende ilgilenmiyordum ama bir abin olarak bu önerimi çok ciddiye al.Her seneyi kendi içinde bitir.4. sınıfta öss ye hazırlanırken sadece hatırlamak kalsın.Yoksa benim gibi 4 seneyi bir senede halletmek için çırpınıp kendini yırtarsın.Kendine acıyorsan 4 seneye yay derim çalışmanı.Peki her seneyi kendi içinde bitirmek ne demek.Her günü kendi içinde bitirmek demek.Asla bugunkü çalışmanı yarına aksatma.O gün okulunda ne gördüysen eve gelince tekrarını yap.Hepitopu 1 saatini alır.Ama hayatını kurtarır benden söylemesi.

Genelde böyle nasihatler gelince karşımıza, he he olur deyip geçiyoruz. Bunlar çoğu kişi için belirlenmiş programlar. Sen kendi yolunu çizeceksin. Yani her gün tekrar yapmak istemiyor musun? Yapma! 3 günde bir yap. Haftada bir yap. Ama dersi bırakma. Ve dediğim gibi kitap oku. Kazanmak istiyorsan ya kitap okuyacaksın, ya çok ders çalışacaksın. Seç birisini. ;)

arkadasım san kendımden ornek vereyım

bende lısedeyken senın gıbıydım gezdım tozdum haytaımı yasadım hıc ders calısmadım lıseyı bıtırdım ama sorumlu derslerım kaldı ben yıne calısmadım ve bunlarıda vermeyıp tasdık name aldım bılgısayra meragım vardı kucuklugumden berı suan belgelı bı bılgısayar teknısyenıyım askerden geldım lıse mezunu lmadıgım ıcın halen bı ıs bulamadım ve cok sevdgıım bı kız var ve oda lıse mezunu olmadıgım ıcın ne kadar bellı etmesede o sorun etmesede aılesı sorun edıyor suan acık ogretımden devam edıyorum ıns bu yıl alıcam dıplomamı

sana tavsıyem gez yasa ama herseyı tadında bırak ve derslerınede calıs cunkı artık lıse mezununun bıle bı degerı yok gunumuzde bunlar bır yaan aılenın sana verdıgı emegı dusun

sımdı karar senın ıster calıs ıster calısma ama ıyı dusun ılerısını dusun ılrde pısman olacagın seylerı yapma derım abın olarak

senin derdin sana çalıştırcak çaresi maalesef sende değil neden dersen aklında büyük ihtimal ben herşeyi bilirim mantıkla olayı çözerim çalışmama gerek yok düşüncesi var bunu yanlış olduğunu sölemicem orasın düşünmek sana kalmış ama madem çalışmak istiyorsun yapacagını en iyi şey sana bunu çalıştıracak ya da gösterecek birini bulup onunla beraber çalışman bölelikle dikkatin başka yöne kolay kolay yönelmez

eğer calısmak isteği gelmiyorsa içinden.. ulaşmayı istediğin hedefi gerçekten istemiyorsun demektir.. ben sahsen ne öss calıstım ne bilmem neye.. derken ilk sene kazanmadım 2 sene de kazanamaadım. onda da 2 yılllık kazandım

sürgün gibi bir ilçeye gittim alıştıgım hayattan cok baska .. ben bilgisayar, internet.. gerisi teferruat diyen biriyim.

ilk dönem bilg. yok. interenet de yok.. neyse calıstım o zaman işte dedim bu bok deliğinden kurtulmak için calısmak lazım calısıp yatay geçiş yapmak lazım.. o motive etti yoksa benimde içimden gelmiyordu neyse 4 üzerinden 3.67 ortalama yaptım sonra yatay geçiş yaptım.. gurbette harcamalarımla sehrimdeki harcamalarım arası farka motorsiklet aldım.. sonra 2 yılımda calısmak için bir sebebim daha vardı. dgs var.. bak sana sunu anlatım..bir arkadasım anlattı

---

Kayıt Sırasında bir kızla tanısmıs kız yanındaki diger ark. soruyor ne okuyorsun. bahce düzenleme mi olebişi. neyse yanıdakine soruyor (yanı bizim ark.) KMYO (kayseri meslek yuksek okulu) diyor kız o ana kadar cok iyi muhabbet ederken "Yaa iki yıllık mı hıh. " gibi bir tepki ile muhabbeti orda kesip uzaklasıo..

bu tip durumlarla karsılastıgım oldu derken bbu beni motive etti yanı bu b.k cukurundan kurtulmam lazımdı bunu asamalandırdım. ani dgs de puan onemliydi her osym sınavı gibi puan için de sınava calısmak gerekiyordu birde su vardı ki puanın %33 u ders notlarından %34 sınavdan gerisi lise notunda.. derken anladım ki ilk asama notların yuksek olmasıydı.. ve bunun azmı ile de okulu 3. lük ile bitirdim (hos son donem saldım 2.likten 3.lüte düstüm fln..)

yanı calısmaktan zevk almak için hedefini gerçekten istemen gerekir. istemekten .. insan nefsi herseyi ister.. bi calısmayı istemez. basarı içinde bi nefsi dizginlemek yeter.

babam hep .. nefsine agır gelen senin için hayırlıdır " derdi..

bir psikologa da gidebilirsin ben su sureclerin hepsinde tedavi aldım. (hos baskaseyden aldım ama onu da arada kaynattık neyse)

bak misal simdi proje yazmam lazım beklemekte olan bitecek bir sürü yaazılım vr. hiç claısmak gelmio ;) ..

hos gecen polis abiden rica ettim beni kodese 3 gun at kafamı dinlim die de internet yokmus o yuzden anlaşamadık.. simdilik evdeyim :)

Herkeze Yaptığı Değerli Yorumları İçin Teşekkür Ediyorum Fakat Ders Çalışmama İsteksizliğim Okuldaki Hocalardan Kaynaklanıyor Hoca Dersi Zevkli Halde Anlatırsa Ben O derse Süper Asılıyorum Hep Çalışıyorum Ama Hoca Sıkıcı Ders anlatırsa o derse Hiç Çalışasım Gelmiyor Bi Örn Sınıfta Kimyacı Ders Anlatıyor Herkez Hocaya Möl Möl Bakıyor Yani Kimse Bişey Anlamıyor Bi Örn Sosyal'den Vereyim Benim 8.Sınıfın 1.Döneminde netlerim 8 D 9 Y Gezerken 2.Dönemde 20 Net'in altına İnmiyordum Ve OKS'de 23 1 Yapmıştım

bende lise 1 im bin pişman oldum bursa fen e gittiğime:( neyime benim fen lisesi gidecektim endüstüri mesleğe böyle 30 lu notlar almayacaktım:(

ya bide müfredat ta aruz diğe bi saçmalık var delirtiyor e be milli eğitim öğrencilerin neyine devenin çöldeki ayak sesinin şiirlere kafdiye ve redif olarka uyarlamak!

bende lise 1 im bin pişman oldum bursa fen e gittiğime:( neyime benim fen lisesi gidecektim endüstüri mesleğe böyle 30 lu notlar almayacaktım:(

ya bide müfredat ta aruz diğe bi saçmalık var delirtiyor e be milli eğitim öğrencilerin neyine devenin çöldeki ayak sesinin şiirlere kafdiye ve redif olarka uyarlamak!

İlk Bende Üzülmüşdüm Anadolu Lisesini Kazanamadığıma İyikide Kazanmamışım Gerçekten Çok Doğru Bir Söz Var "Her işde Bir Hayır vardır" diye

Anadolu'ya Gitsem p.ku Yerdim Ben Düzde Bile Zorlanıyom Bide Yeni Bişey Çıkarmışlar Antalya Bölgesinin Başarısını Arttırmak için Oooo.... Bi Sürü Tantana Allah Yardımcın Olsun Kardeşim :)

bezbebek ve selana izleme küçüğüm belki gelir içinden ders çalışmak...

Sen Benden İyi Biliyorsun Dizileri :)

Aslında bu bozulmuş olan eğitim sistemimizden kaynaklanıyor.

Ne öğretmen suçlu,ne de öğrenci bana göre.

Eğitim sistemimiz çok yanlış.Öğrenciye zor öğretilmeye çalışılıyor.

Öğrenciye dersin sevdirilmesi amaçlanmıyor.

Öğrencinin daha ilk başta ilgi alanının keşfedilip. Ona göre eğitim görmesi gerekirken. Bizim ülkemizde çocuğa en gereksiz bilgiler veriliyor.

Mesela ben bilgisayar mühendisi olacağım divan edebiyatındaki aruz ölçüsü benim hiç bir işime yaramaz.Matematikte mesela.Mantık kadar mantıksız bir konu görmedim.Ne yapacaksam P=>Q=P'^Q olduğunu.

ÖSS gibi sınavlarla öğrenciler dersten soğuyor, sınavı bilgisini test etme amaçlı değil ,Öğrencinin canını çıkarmaya görevlendirilmiş sorular bütünü olarak bakıyor çoğu öğrenci.

Sonuçta öğrenci başarısız oluyor ve bunun suçlusu, çalışmayan, çalışmak istemeyen öğrenci oluyor.Çalışmak istememesinin sebebini kimse sormuyor.

Ha bu demek değil ki öğrenci %100 haklıdır.Hayır.

Öğrencinin de az da olsa derse ilgisinin olması gerek.Dersi sıkıcı dğeil gerekli bulmalı.Bilgiyi aç bir insanın yemek yeyişi gibi öğrenmeli.

Öğrenci de dersi anlama çabası olursa ve biraz gayret ederse istediğini ulaşmakta güçlük çekmiyor.

Ayrıca Velilerin de az da olsa suçu var.Çocuğu mutlu etmek için, çocuğa erken yaşta telefon, bilgisayar gibi aletler alınıyor.

Çocuk başarısız olunca, özel ders aldırmaya başlıyor.

Özel ders aldıracağına çocuğu bir psikoloğa ******ür.Neden başarısız bu çocuk.belki kafasını kurcalayan bir şey vardır. Diye sor. haksız mıyım?

Fen lisesi endüstri meslek lisesine göre kesinlikle daha avantajlıdır.Bir kere iş bulmak ve üniversiteye girmek çok çok kolay fen lisesinden.Ayrıca teknoloji ve bilim düzeyi yüksektir.

Fen lisesinden çıkınca oturduğun yerden para kazanabilirsin.Fen lisesinde 30 alıp oturduğu yerden yüksek para kazanmayı, endüstri meslekten yüksek not alıp 3 kuruş para kazanayım diye afedersin eşek gibi çalışmaya yeğlerim ben.

İlk Bende Üzülmüşdüm Anadolu Lisesini Kazanamadığıma İyikide Kazanmamışım Gerçekten Çok Doğru Bir Söz Var "Her işde Bir Hayır vardır" diye

Anadolu'ya Gitsem p.ku Yerdim Ben Düzde Bile Zorlanıyom Bide Yeni Bişey Çıkarmışlar Antalya Bölgesinin Başarısını Arttırmak için Oooo.... Bi Sürü Tantana Allah Yardımcın Olsun Kardeşim <_<

Yanlış bir düşünce bana göre.Anadolu Liselerinde zaman zaman sıkıcı da olsa (9.sınıflar 10 saat görüyor ya) yabancı dil eğitimi alıyorsun.Dünya'nın konuştuğu dil olan İngilizce'yi anadili gibi konuşuyor genelde Anadolu Lisesi mezunları.Hadi ingilizce nasıl olsa öğrenilir bir şekilde.İmkanları,öğretmenleri filan kaliteli. Ve maalesef düz lisede öğrenciler kötü şeylere (uyuşturucu filan) sürüklenebiliyor.Anadolu lisesinde de bu tehlike var ama eminim çok daha azdır.

Anadolu lisesi zor kabul ediyorum ancak sen de ders çalışmanın gerekli olduğunu anlamalısın.

Hiç ders çalışasın gelmiyor ama ileride ders çalışmazsan işsiz kalacabileceğini düşün.

Ders çalışan bile işsizken ders çalışmayanın durumunun pek parlak olduğunu unutma.

Benim de ders çalışasım hiç gelmiyor şimdi.Kim yapacak 10 sayfa ingilizce ödevini (Abartmıyorum) Bir de fizik sınavı var. Ama zorunluluk olduğunu aklıma getirdikçe çalışıyorum.

Sana tavsiyem, Ders çalışmanı engelleyen Büyük sorunun varsa psikoloğa git (deli mi çocuk demeyin. Özellikle bu tür durumlarda psikolojik yardım gerekiyormuş)

İsteğin olmadığı içinse.Ama Biraz zorlamayla çalışabiliyorsan.Kendine bir günlük plan hazırlamanı tavsiye ederim.Bir de dersi derste dinleyip derste dikkatini dağıtacak şeylerden uzak dur.Okul zamanını verimli geçirmeye çalış yani.

Hadi kolay gelsin.

1

2

ee ikisindede ölüyor <_<

Aslında bu bozulmuş olan eğitim sistemimizden kaynaklanıyor.

Ne öğretmen suçlu,ne de öğrenci bana göre.

Eğitim sistemimiz çok yanlış.Öğrenciye zor öğretilmeye çalışılıyor.

Öğrenciye dersin sevdirilmesi amaçlanmıyor.

Öğrencinin daha ilk başta ilgi alanının keşfedilip. Ona göre eğitim görmesi gerekirken. Bizim ülkemizde çocuğa en gereksiz bilgiler veriliyor.

Mesela ben bilgisayar mühendisi olacağım divan edebiyatındaki aruz ölçüsü benim hiç bir işime yaramaz.Matematikte mesela.Mantık kadar mantıksız bir konu görmedim.Ne yapacaksam P=>Q=P'^Q olduğunu.

ÖSS gibi sınavlarla öğrenciler dersten soğuyor, sınavı bilgisini test etme amaçlı değil ,Öğrencinin canını çıkarmaya görevlendirilmiş sorular bütünü olarak bakıyor çoğu öğrenci.

Sonuçta öğrenci başarısız oluyor ve bunun suçlusu, çalışmayan, çalışmak istemeyen öğrenci oluyor.Çalışmak istememesinin sebebini kimse sormuyor.

Ha bu demek değil ki öğrenci %100 haklıdır.Hayır.

Öğrencinin de az da olsa derse ilgisinin olması gerek.Dersi sıkıcı dğeil gerekli bulmalı.Bilgiyi aç bir insanın yemek yeyişi gibi öğrenmeli.

Öğrenci de dersi anlama çabası olursa ve biraz gayret ederse istediğini ulaşmakta güçlük çekmiyor.

Ayrıca Velilerin de az da olsa suçu var.Çocuğu mutlu etmek için, çocuğa erken yaşta telefon, bilgisayar gibi aletler alınıyor.

Çocuk başarısız olunca, özel ders aldırmaya başlıyor.

Özel ders aldıracağına çocuğu bir psikoloğa ******ür.Neden başarısız bu çocuk.belki kafasını kurcalayan bir şey vardır. Diye sor. haksız mıyım?

Fen lisesi endüstri meslek lisesine göre kesinlikle daha avantajlıdır.Bir kere iş bulmak ve üniversiteye girmek çok çok kolay fen lisesinden.Ayrıca teknoloji ve bilim düzeyi yüksektir.

Fen lisesinden çıkınca oturduğun yerden para kazanabilirsin.Fen lisesinde 30 alıp oturduğu yerden yüksek para kazanmayı, endüstri meslekten yüksek not alıp 3 kuruş para kazanayım diye afedersin eşek gibi çalışmaya yeğlerim ben.

Yanlış bir düşünce bana göre.Anadolu Liselerinde zaman zaman sıkıcı da olsa (9.sınıflar 10 saat görüyor ya) yabancı dil eğitimi alıyorsun.Dünya'nın konuştuğu dil olan İngilizce'yi anadili gibi konuşuyor genelde Anadolu Lisesi mezunları.Hadi ingilizce nasıl olsa öğrenilir bir şekilde.İmkanları,öğretmenleri filan kaliteli. Ve maalesef düz lisede öğrenciler kötü şeylere (uyuşturucu filan) sürüklenebiliyor.Anadolu lisesinde de bu tehlike var ama eminim çok daha azdır.

Anadolu lisesi zor kabul ediyorum ancak sen de ders çalışmanın gerekli olduğunu anlamalısın.

Hiç ders çalışasın gelmiyor ama ileride ders çalışmazsan işsiz kalacabileceğini düşün.

Ders çalışan bile işsizken ders çalışmayanın durumunun pek parlak olduğunu unutma.

Benim de ders çalışasım hiç gelmiyor şimdi.Kim yapacak 10 sayfa ingilizce ödevini (Abartmıyorum) Bir de fizik sınavı var. Ama zorunluluk olduğunu aklıma getirdikçe çalışıyorum.

Sana tavsiyem, Ders çalışmanı engelleyen Büyük sorunun varsa psikoloğa git (deli mi çocuk demeyin. Özellikle bu tür durumlarda psikolojik yardım gerekiyormuş)

İsteğin olmadığı içinse.Ama Biraz zorlamayla çalışabiliyorsan.Kendine bir günlük plan hazırlamanı tavsiye ederim.Bir de dersi derste dinleyip derste dikkatini dağıtacak şeylerden uzak dur.Okul zamanını verimli geçirmeye çalış yani.

Hadi kolay gelsin.

Bi Kere Anadolu'da Bi İngilizce Avantajı Var Bana Göre Ben Başka Fark Göremiyorum Çünkü Bizim Hocalarımızda Kalitelidir. + Anadolu'ya Sonuncu Gireceğime Düz'e 1. Giderim <_< Sınıfta En Çok Net Bende Var Ama Ben Anadoluya Sonuncu Olarak Gitseydim Fazla Söz Hakkı Bulamayacktım Bana Bişey Danışmayacaklardı Bide Suna Bak Sonuncu Girmiş Diye Homurdanıcaklardı Bu Dediklerim Tüm Anadolu Liselerini Kapsamıyor Onuda Söyleyeim arada.

ee ikisindede ölüyor :)

Sonucta Okuyanda Okumayanda Ölüyor ee Ne İşe Yaradı :D

Bİlgisayar'ın Erken Yaşta Kullanılması Bana Göre Avantaj Neden Derseniz Küçükden Başlar Öğrenmye Ve Gelecek Senelerde Hep Kendini Geliştirir Ve Buda Ülkemize Bi Mühendis Kazandırır Eğer Bu azmi Heps sürüp Okuma İsteği Olursa Eğer Okumazsada Gider Bi Bilgisayarcıya Sürekli Kendini Geliştirir Yada Kendi Sermayesi Vardır Açmıştır Bi Dükkan Zaten Bilgisi Var "Paranın ... Kor" <_< Haksızmıyım ?

bilgisayar kullanmak derken. Bilgisayar oyunları oynamak, Bütün gününü internet kafede geçirmek vs. Yani bilgisayarı öğrenme amaçlı değil eğlence amaçlı kullanmak.Oyun oynanmasın mı oynansın ama her şeyin tadında bırakılması lazım.

Fazla ders de iyi değil mesela <_<

bilgisayar kullanmak derken. Bilgisayar oyunları oynamak, Bütün gününü internet kafede geçirmek vs. Yani bilgisayarı öğrenme amaçlı değil eğlence amaçlı kullanmak.Oyun oynanmasın mı oynansın ama her şeyin tadında bırakılması lazım.

Fazla ders de iyi değil mesela <_<

Ben İnterneti Kesinlikle Bilgi Amaçlı Kullanırım HEr defasında Yeni Birşey Öğrenirim Ben Hiç Kursa Gitmedim 5 Yıllık Tecrübem Var Hep Bozup Yaparak Öğrendim Bişey Yapamayıncada O işin Üstüne Daha Çok Gittim Ama Daha Hala Kendimi Geliştirmem Lazım Program Dİlleri Konusunda :D

Bide İnternet'de ara Sırada Olsa Film,Mp3,Oyun Ve TNC'mden Program İndiririm Bide arada Bi Üreme Belgeseli İzlerim :):p

Fazla ders de iyi değil mesela :)

Zaten Senin Dediğin Psikojik Bozukluğa Giriyor Gününü Tamamen PC Başında Geçirmek :)

Neyse Artık Siteden Çıkıyorum 2 Gün Sonra Sınavım Var Ona Çalışayım <_<

Valla arkadaşlar bu kadar yazıyı okumaya erindim herkes destan yazmış aynı benim gibi <_< Ama gözüme ilişen bazı şeylere cevap vereyim.Örneğin "nereden girdim fen lisesine" hasbinallah belanı mı arıyorsun be arkadaş :D şöyle söyleyeyim ben anadolu lisesindeyim okulda 20.falanım bana okuldan gelecek puan 75-76 halbuki Atatürk Fen Lisesinde SONUNCU olan arkadaş 78 alıyor.Bu sadece bir örnek daha çok uzatılabilir bu örnekler.Sonra birisi "ingilizce avantajı" demiş o da yalan bir anadolu lisesinde (fm) seçtiğinizi varsayıyorum.İlk yıl 10 ders ingilizce görüyorsunuz geri kalan 3 senede 4 ders görüyorsunuz.Ama eskiden meslek lisesinde bile ilk sene haftada 28 saat ingilizce veriliyordu.Sonra derslerde başarısızlığı hocaya bağlamak her öğrencinin yaptığı bir şeydir ama tembellik bahanesinden başka birşey değildir. Ayrıca daha önceden ilgi yönleri belirlenmeli diyen arkadaşlar var.Aslında bir bakıma doğru fakat çoğu öğrenci tercih yapacağı güne kadar ne olacağına karar bile vermiyor.Bkz: Sınıfımdaki birçok kişi henüz ne olacağına karar vermiş değil.Onun için bu bir hayal.Ayrıca genel kültür için edebiyat görsen kötü mü olur.En azından bir ortama girdiğinde kendini belli edecek bir kültür edinirsin ki senin mühendisliğinden çok bununla ilgilenirler.

Valla arkadaşlar bu kadar yazıyı okumaya erindim herkes destan yazmış aynı benim gibi <_< Ama gözüme ilişen bazı şeylere cevap vereyim.Örneğin "nereden girdim fen lisesine" hasbinallah belanı mı arıyorsun be arkadaş :D şöyle söyleyeyim ben anadolu lisesindeyim okulda 20.falanım bana okuldan gelecek puan 75-76 halbuki Atatürk Fen Lisesinde SONUNCU olan arkadaş 78 alıyor.Bu sadece bir örnek daha çok uzatılabilir bu örnekler.Sonra birisi "ingilizce avantajı" demiş o da yalan bir anadolu lisesinde (fm) seçtiğinizi varsayıyorum.İlk yıl 10 ders ingilizce görüyorsunuz geri kalan 3 senede 4 ders görüyorsunuz.Ama eskiden meslek lisesinde bile ilk sene haftada 28 saat ingilizce veriliyordu.Sonra derslerde başarısızlığı hocaya bağlamak her öğrencinin yaptığı bir şeydir ama tembellik bahanesinden başka birşey değildir. Ayrıca daha önceden ilgi yönleri belirlenmeli diyen arkadaşlar var.Aslında bir bakıma doğru fakat çoğu öğrenci tercih yapacağı güne kadar ne olacağına karar bile vermiyor.Bkz: Sınıfımdaki birçok kişi henüz ne olacağına karar vermiş değil.Onun için bu bir hayal.Ayrıca genel kültür için edebiyat görsen kötü mü olur.En azından bir ortama girdiğinde kendini belli edecek bir kültür edinirsin ki senin mühendisliğinden çok bununla ilgilenirler.

Yazmışım Değil mi Sadece Benim Bulunduğum Bölgede Anadolu Lisesinin Avantajı İngilizce Diye Dikkatli Okumamışsanız. :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...