Jump to content

Tsk'ya Yeni Tüfekler Geliyor

69sihirbaz69

Recommended Posts

58431.jpg

TSK'ya yeni tüfekler geliyor

09 Kasım 2008 Pazar 15:18

Tufan-90 keskin nişancı tüfekleri Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından üretilecek.

1000 metre etkili menzili bulunan Tufan-90 keskin nişancı tüfekleri Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından üretilecek.

Öncelikli olarak terörle mücadelede kullanmak amacıyla önemli silah projelerini gündemine alarak kademeli olarak üretimini gerçekleştiren MKEK Genel Müdürlüğü, "Tufan" adını verdiği keskin nişancı tüfeğiyle ilgili araştırma-geliştirme çalışmalarını da başlattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları için üretimi Kırıkkale'deki silah fabrikasında gerçekleştirilecek olan nişancı tüfekleri, 1000 metre etkili menzil, 5 veya 10 fişek şarjör kapasitesine sahip bulunuyor.

7.62x51 mm kalibreye sahip olan silahların ilk hızı saniyede 870 metre. Silahların uzunluğu ise 1172 milimetre olarak dizayn edilecek.

Silahın ağırlığı 6,7 kilogram, namlu boyu 660 milimetre, çalışma şekli dengeli kilit makara olacak.

kaynak: www.internethaber.com

çok güzel silahtır tasarımının çoğuna bizim hocalarımızdan biri yardım etmiştir yapmıştır desek daha iyi olur gerçekten çok sağlam ve iyi bir silahtır zaten kendi üretimimiz olan bişey yoktu bari bu olsun

birde G3 piyade tüfeklerinin yerini alacak olan yeni bir çalışma yapılıyordu ama sanırım bu o değil.

o başka bir proje hatta o proje fazla gündeme bile gelmiyor şimdilik zaten mehmetcik 1 yani yukardaki silah sadece özel yerlerdeki askerlere verilcek örneğin doğu malu mg3 takılmalar filan yapınca sorunları çok oluyor o yüzden o bölgeler için o şartlara uygun bu silah yapıldı çok özelliklidir ve sanırım bir veya iki sene içersinde tamamen dağıtılıcaktır ...

aslında bu projeyle beraber bir sürü proje daha var silahların ve savunma ekipmanlarımız yenileniyor malum her an etraf kızışıp savaş çıkabilir biliyorsunuz yakın zamandada ilk savaş gemilerimiz yapıldı yani bundan sonrada silah alanında yeni projeler görceksiniz...

o başka bir proje hatta o proje fazla gündeme bile gelmiyor şimdilik zaten mehmetcik 1 yani yukardaki silah sadece özel yerlerdeki askerlere verilcek örneğin doğu malu mg3 takılmalar filan yapınca sorunları çok oluyor o yüzden o bölgeler için o şartlara uygun bu silah yapıldı çok özelliklidir ve sanırım bir veya iki sene içersinde tamamen dağıtılıcaktır ...

aslında bu projeyle beraber bir sürü proje daha var silahların ve savunma ekipmanlarımız yenileniyor malum her an etraf kızışıp savaş çıkabilir biliyorsunuz yakın zamandada ilk savaş gemilerimiz yapıldı yani bundan sonrada silah alanında yeni projeler görceksiniz...

woww artık türkiye de güçlü silahlara sahipolacak heheyt bee kim tutar bizi :p

woww artık türkiye de güçlü silahlara sahipolacak heheyt bee kim tutar bizi :rolleyes:

evet öyle olcak ama bide şöyle düşün biz yapmaya başladık adamlar seri üretime geçtiler :clapping:

yani amerikanın günlük üretimi iki gemi bizim sahip olduğumuz iki gemi :p

evet öyle olcak ama bide şöyle düşün biz yapmaya başladık adamlar seri üretime geçtiler :pardon:

yani amerikanın günlük üretimi iki gemi bizim sahip olduğumuz iki gemi :p

olsun isterse güğnlük 5 gemi çıkarsınlar türkiyede işe yaramaz bakınız çanakkale savaşı heheyt tüm dünya birleşti yine bişe yapamadılar bide biz bunu dış ülkelere sattıkmı hem türkiye dünyanın süper güçlerinden biri olur hemde dış borçlarımızdanda kurtulmuş oluruz :rolleyes: önjemli olan strateji :clapping:

olsun isterse güğnlük 5 gemi çıkarsınlar türkiyede işe yaramaz bakınız çanakkale savaşı heheyt tüm dünya birleşti yine bişe yapamadılar bide biz bunu dış ülkelere sattıkmı hem türkiye dünyanın süper güçlerinden biri olur hemde dış borçlarımızdanda kurtulmuş oluruz :p önjemli olan strateji :rolleyes:

önemli olan mekan bizi evimizde yenemezler türkiye dünyadaki en iyi kara birliklerinde o yüzden sağlamız şimdilik ama füzelere dikkat :clapping:

yani ordumuz sağlam ama gelişmeyi hızlandırmalı malum ortalık çok karışıyor ..savunmayı ve silahları iyice yenilemeli ve hızlandırmalılar...

Amerika lazer silahı yaptı onunla vuruyor. İnglizler görünmezliği icad ettiler..İsrail monitörlü ucu dönebilen nokta hedefli silah icad etti.

Allah aşkına söylesinler ben bu kadar özellik istemiyorum desinler ki bu silah bataklıkta yağmurda çamurda soğukta teklemeden bozulmadan sorunsuz çalışıyor . Bu yeterli bizim için. Yukarıdaki yazdıklarıma bakarsanız bu dediğim önemli birşey.

Amerika lazer silahı yaptı onunla vuruyor. İnglizler görünmezliği icad ettiler..İsrail monitörlü ucu dönebilen nokta hedefli silah icad etti.

Allah aşkına söylesinler ben bu kadar özellik istemiyorum desinler ki bu silah bataklıkta yağmurda çamurda soğukta teklemeden bozulmadan sorunsuz çalışıyor . Bu yeterli bizim için. Yukarıdaki yazdıklarıma bakarsanız bu dediğim önemli birşey.

evet bu silah sağlam ki tasarımlarınıda gördüm gerçekten güzel bişey ama söyle düşün amerika ya dakikada yada saniyede 5000 kurşun atan bi silah yaptı helikopterle atış yapıyor helikopterde pilotsuz ve silah ateş etmeye başladığında aynı su dökülür gibi erimiş lav dökülür gibi gözüküyor videosu internette mevcuttu şimdi onlardan yüz ikiyüztane yollasalar kötü olur dimi?yani ordumuz çok sağlam ve güzel bir ordu ve yerimize toprağımıza çok bağlıyız ve burdaki hakimiyetimiz tartışılmaz yani evimizde bizi yenemezler ama şehitler çoğalmasın diye bazı yenilikler ve yeilenmeler yapılmalı bunlar yeterli değil onuda kabullenmeliyiz amç kazanmak direnmek değil amaç kimsenin ölmemesi yani bir insan 20 yaşına kolay gelmiyor ve bir uçakla belki 100lerce belkide 1000lerce insan ölebiliyor veya bir füze ile buraya gelmeden savaşı bitirebiliyorlar o zaman ordunun sağlamlığı pek işe yaramıyor adamlar gelmeden vuruyorlar yani ordu sağlam ve ona yakışır silahlar yapılmalı bu bana göre bi ilk ki silahlanmayı hiç sevmesemde durumlar onu gerektiriyor yani huzur için birazdaha önem verilmeli..

NOT:tekrar söylüyorum silahtan ve silahlanmadan nefret ederim ama ilerde ortalık karışcak ve bunun için huzurun bozulmaması için bişeyler yapılmalı..

evet bu silah sağlam ki tasarımlarınıda gördüm gerçekten güzel bişey ama söyle düşün amerika ya dakikada yada saniyede 5000 kurşun atan bi silah yaptı helikopterle atış yapıyor helikopterde pilotsuz ve silah ateş etmeye başladığında aynı su dökülür gibi erimiş lav dökülür gibi gözüküyor videosu internette mevcuttu şimdi onlardan yüz ikiyüztane yollasalar kötü olur dimi?yani ordumuz çok sağlam ve güzel bir ordu ve yerimize toprağımıza çok bağlıyız ve burdaki hakimiyetimiz tartışılmaz yani evimizde bizi yenemezler ama şehitler çoğalmasın diye bazı yenilikler ve yeilenmeler yapılmalı bunlar yeterli değil onuda kabullenmeliyiz amç kazanmak direnmek değil amaç kimsenin ölmemesi yani bir insan 20 yaşına kolay gelmiyor ve bir uçakla belki 100lerce belkide 1000lerce insan ölebiliyor veya bir füze ile buraya gelmeden savaşı bitirebiliyorlar o zaman ordunun sağlamlığı pek işe yaramıyor adamlar gelmeden vuruyorlar yani ordu sağlam ve ona yakışır silahlar yapılmalı bu bana göre bi ilk ki silahlanmayı hiç sevmesemde durumlar onu gerektiriyor yani huzur için birazdaha önem verilmeli..

NOT:tekrar söylüyorum silahtan ve silahlanmadan nefret ederim ama ilerde ortalık karışcak ve bunun için huzurun bozulmaması için bişeyler yapılmalı..

yani kısaca huzurun sağlanması için ilk önce huzurun bozulması geekiyo ki doğruda ne yazıkki yakınlarda huzurumuzz büyük ölçüde bozulacak gibi görünüyo inşallah haksız çıkarım :S

Amerikası falan hikaye sadece preszatasyon

Isvec veya isvicre tam hatırlamıyorum isim olarak 2sinden biri ortalama 3 sene once yapıldı bı bu silah yanlıs Kalmamıssa aklımda 2.5 metreye 2.5 metreye kare seklide bir silah sadece namlulardan olusan bir silah yapıldı en kotu ihtimalle bu kursunlar

7.62x51 mm olsa kac namlu edr kafadan bu silah sabit komulandırılan bir silah bu tam otomatik oldugunu düsünün birde bunu kitle katliam silahı kabul edilmesi nedeniyle suan uretimi yok AMERİKA SADECE KOCA BIR BALON

olsun isterse güğnlük 5 gemi çıkarsınlar türkiyede işe yaramaz bakınız çanakkale savaşı heheyt tüm dünya birleşti yine bişe yapamadılar bide biz bunu dış ülkelere sattıkmı hem türkiye dünyanın süper güçlerinden biri olur hemde dış borçlarımızdanda kurtulmuş oluruz :lol: önjemli olan strateji :D

Zaten Çanakkale'yi kazandık, millet hep bir ağızdan 'Heyyyoo! Yendik! Heeeyt, kim tutar bizi. Bizden büyük yok!' diye bağırdı, duymadın mı sen?

:rofl:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...