Jump to content

Pc F1 Ile Açılıyor Ama Sonra Görüntü Gelmiyor...

volkan23

Recommended Posts

Pc F1 ile açılıyor F1 e basınca görüntü gidiyor... başka monitör denedim olmadı aynısı oldu .. Ekran kartını çıkardım 10 Board ile denedim olmadı ..Poweri değiştik omadı ..Harici tüm donanımları çıkardık gene olmadı Live cd den de açılırken görüntü gelmiyor.. Harddisk sata başka makinaya takınca çalışıyor onda da sorun yok başka harddisk denedik onda da olmadı .. Yani ne ettiysek olmadı kabloları tek tek değiştirip denedik gene aynı ... 2 ram var ramleride tek tek denedik başka ram taktık gene aynı ..Normal bios açılıyor donanımlar ram ve harddisk dwd rw görünüyor ve pc 3 aylık garantide yapılan işlemler bunlar ......Başka ne yapılabilir ? Bilginizi paylaşırmısınız lütfen .. Birazdan tekrar deneyecem bakalım ne olacak...

sadece anakart kalmış denemediğin geriye kalan bütün ihtimalleri denemişsin anakartı işlemci ve ram ile dene (hdd, optik okuyucu,harici ekran kartı vs. kullanma anakarta sadece power sw kablosunu tak reset sw hdd led vs takma...) işletim sistemini olmayacagını söyleyene kadar ilerlerliyormu...

o f1 ile açılması biostan kapatılıyor ama hatanın sebebi fazla ısınmadır aklınızda olsun bilgisayar açıldığında soğutma iyi değilse veriyordu sanırım biostan cmos stupdan all erors seçeneğini no erors yapınca o f1 iletisi gelmiyor ama sorun ısınmadan olması lazım işlemcinin fanı çalışıyormu veya yeterllimi bunlara bak istersen birde biosdan ısı kontrol bölümünden bak standart ısı değerlerini geçmemeli..

benim bildiğim bu ama tam emin değilim...

Anakartı test etmişler onda da sorun yok ama biraz önce bişey denedim sistem açıldı bakalım diğer donanımları da takıp öle deneyecem sanırım sata girişlerinde bi sorun var 2. girişe harddiski takınca açıldı ... Evet çözdüm olayı sata girişinin 1. cisi sorunlu 2. sinde oldu sorunsuz açıldı bide format atıyorum şuan ...bi kaç denemedende sonra sorun kalmazssa kesin çözüm olmuş olacak ...

o f1 ile açılması biostan kapatılıyor ama hatanın sebebi fazla ısınmadır aklınızda olsun bilgisayar açıldığında soğutma iyi değilse veriyordu sanırım biostan cmos stupdan all erors seçeneğini no erors yapınca o f1 iletisi gelmiyor ama sorun ısınmadan olması lazım işlemcinin fanı çalışıyormu veya yeterllimi bunlara bak istersen birde biosdan ısı kontrol bölümünden bak standart ısı değerlerini geçmemeli..

benim bildiğim bu ama tam emin değilim...

Bilgi için teşekkürler dostum ama şuan ekrana görüntü geldi sorun sata girişinden kaynaklanıyordu galiba formattan sonra bi kaç şey deneyecem .. sorun çıkarmazssa çözmüş olacaz olayı... Hem diğer arkadaşlarda böle bi sorun yaşarsa çözüm bu olmuş olacak..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...