Jump to content

Önerdiginiz En İyi Modifiye Yapılmış Xp Hangisidir

esat1470

Recommended Posts

Ben ve kardeşim laptoplarımızda (Asus F3SR ve Dell ınspıron1520) Barış Seven'in 2008 yaz aylarında hazırladığı Perfect XP SP3 Full Driver DVD işletim sistemini kullanıyoruz. Geçen aylar içinde sıkıntı yaşamadık. 46 part'lık bu DVD nin içinde driverlerin, katılımsız kurulumlu programların bulunması ve otomatik kurulması format ve sonrası işlemleri çok rahatlatmış. Hem zamandan kazandık hem de windows vista görünümlü çok şık bir işletim sistemine sahip olduk. DVD versiyonlarının yanında CD boyutunda da hazırlanmış toplamda 5-6 adet farklı ihtiyaçlara yönelik çalışmalarıda mevcut. Windows Vista görünümlü bir Xp Sp3 üm olsun ben kendim driverlarımı, programlarımı kurarım diyorsan onlara da göz atabilirsin. Kolay gelsin :(

forumda o kadar çok midifiyeli işletim sistemi var ve o kadar çok emek harcanmış ki... Şu yada bu güzel demek anlamsız. Zaten bu forumun farkıda burda. Neredeyse herşeyin birçok alternatifi var. ( Azcık reklam gibi oldu ya neyse)

Herkes Sevdiği Sistemi İndirsin. Tabi teşekkürü unutmadan.

Bu sizin pc'nize, ihtiyaçlarınıza,isteklerinize,bilgisayarı kullanış amacınıza göre değişir.Ben burda bir sistem öneririm ama size uygun olmayabilir.Eğer işletim sistemi çok,seçemiyorum diyorsanız,tavsiyem:

forumda, özellikle popüler işletim sistemlerini inceleyiniz, ve eklenenler/çıkarılanlar/yapılan ayarlara göre ihtiyacınıza en uygun olanı seçiniz.

Yok bunların hiç biri ihtiyacımı tam olarak karşılamıyor diyorsanız,kendi sisteminizi de basitçe hazırlayabiliyorsunuz artık.XP modifiyesine dair her şeyi anlattık nerdeyse. Bİrden fazla XP'yi tek cd'ye koymaktan tutun XP CD'sinin mavi önyükleme ekranındaki yazıları nasıl değiştirebileceğinize kadar.Ki bulamadığınız dersler için de istek belirtebiliyorsunuz :(

şimdi ihtiyacınıza göre xpler mevcut forumda zaten modifiye edilmiş işletim sistemleri bölümünde onlarca emek harcanarak yapılan xpler var bu neye göre kullanacağınıza isteklerinize bağlı.Yani sistem önermek zor siz bulmalısınız.

arkadaşlar normal xp yi veya ultimate 2009 u kurun sorun düzelir yalnız 2009 u kurarken başlangıçta ef disk atın hartdisk mutlaka düzelir ve mavi ekran almazsınız yada son yüklediğiniz xp yi kurun hatrdiske çok format atınca kafayı yiyo onun için efdisk mutlaka bilgi almak isterseniz

• 2 hafta sonra ...

bende ultimate edition 2009+fedora linux 10 var ... ultimate güzel.. xtreme i ilk kez duydum bi bakmam lazım ... ama burda bi parantez açayım biraz vaktiniz varsa bence bir linux dağıtımını(linux ücretsiz olduğu için farklı farklı kişilerce hazırlanmış ufak tefek farkları olan türevleri var bunlara dağıtım deniyor bilmeyenler için yazdım tıpkı modifiye xp ler gibi) deneyin... misal kubuntu,opensuse, ya da tübitak ın hazırladığı pardus iyi bir başlangıç olabilir...

micro xp üstüne yok.rami az kullanıyor ve her türlü ihtiyacıma cevap veriyor.(bunu laptobumda kullanıyorum)

masaüstünde ise kendi üretimim (biraz eski ama oda iyi-2004)rokysoft cixpi yi kullanıyorum.ancak bu güne kadar gördüklerimin en iyisi micro xp.çaylak işi ama güzel.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...