Jump to content

D Yi Bıcımlendıremıyorum

oca57

Recommended Posts

arkadaslar benım pc de 2 işletim sistemı vardı c de xp d de vista ısı sımdı ben c den xp yı kaldırıp c ye vısta kurdum fakat d dekı vısta eklentılerını sılemıyorum

bılgısayarımdan bıcımlendır dıyorum bıcımlendırılemedı dıyor

yardımlarınız ıcın sımdıden tsk...

Normalde biçimlendirmesi gerekir .Ancak eğer D diskinizde salt okunur bir dosya varsa biçimlendiremez.O dosyanın salt okunur özelliğini kaldırmalısın.Ya da şöyle yap tak xp cd nin sanki D diskine xp kuracakmış gibi yap .Ve disk biçimlendşrme bölümüne geldiğinde normal ntfs biçimlendirmesi yaptır.İşlem %100 tamamlandığı anda bilgisayarının reset tuşuna bas.Ve xp cd nin çıkar.

Tertemiz D diskin olacaktır.Saygılarımla

xp cd si benım cekme o yuzden sımdı pc gormuyor cd yı bır bakacagım salt okur dosası var ıse kaldırıp tekrar deneyecegım

xp cdniz çekme olsa bile pc bu orjinal değil deyip okumamazlık yapmaz cdromunuzu kontrol ediniz

ayrıca salt okunur bir dosya olsa bile cdrom üzerinden değişmez

Normalde biçimlendirmesi gerekir .Ancak eğer D diskinizde salt okunur bir dosya varsa biçimlendiremez.O dosyanın salt okunur özelliğini kaldırmalısın.Ya da şöyle yap tak xp cd nin sanki D diskine xp kuracakmış gibi yap .Ve disk biçimlendşrme bölümüne geldiğinde normal ntfs biçimlendirmesi yaptır.İşlem %100 tamamlandığı anda bilgisayarının reset tuşuna bas.Ve xp cd nin çıkar.

Tertemiz D diskin olacaktır.Saygılarımla

Arkadaşım neden kullanıcıya bilgisayarını riske atacacak tavsiyelerde bulunuyorsunuz.

birşey tavsiye edecekseniz bilerek tavsiye edin bilmiyorsanızda insanları yanlış bilgilendirmeyin. neden xp kurulumu ekranında format atmasını sonrasında resetlemesini söylüyorsunuz. XP Cd sini takıp cd den önyüklrme için bir tuşa basın dendiği zaman bir tuşa basarak F8 kabul ekranın dan sonra onar seçeneğini seçtiğinizde komut sistemi açılır

ordan kurulu windows varsa onu seçersiniz yoksa direk komut sistemi gelir.

orada Diskpart yazarsanız format ekranındaki disk bölümleme aracı karşınıza gelir.

bölümü oluşturup [format fs=NTFS d:] parantez içerisindeki komutla bölümünüzü formatlayabilirsiniz.

eğer hızlı format atmak isterseniz [format /q FS=NTFS d:] buradaki parametreler istenildiği gibi eklenebilir.

/u parametresi verileri daha kalıcı siler.

FS=NTFS Dosya sistemini belirlemek isterseniz kullanılır.

Not: Komutlar köşeli parantezin içindekilerdir parantezler yazılmayacaktır.

clauseover kendim bizzat bilgisyarımda yaptım.Eminim.Olmasam söylemem.Kaç kez yaptım bu işlemi.Ve hiçbir şekilde hata vermedi.Az önce 1.5 yıldır kullandığım hardiskimi kontrolden geçirdim.% 100 çıktı.Yazıma dikkat edersen format olayı yok.Zaten biçimlendirmeden nasıl formata geçeceksin.Yani bir bilgiyi verirken illaki sizin bildiğiniz mi doğrudur acaba ?Lütfen yapıcı eleştirin.

Saygılarımla

clauseover kendim bizzat bilgisyarımda yaptım.Eminim.Olmasam söylemem.Kaç kez yaptım bu işlemi.Ve hiçbir şekilde hata vermedi.Az önce 1.5 yıldır kullandığım hardiskimi kontrolden geçirdim.% 100 çıktı.Yazıma dikkat edersen format olayı yok.Zaten biçimlendirmeden nasıl formata geçeceksin.Yani bir bilgiyi verirken illaki sizin bildiğiniz mi doğrudur acaba ?Lütfen yapıcı eleştirin.

Saygılarımla

1.si fomat zaten biçimlendirme demektir.

2.si ise siz 7200RPM (Dakika /Devir) hızla dönen bir hardiskin disklerinin resete basılması ile okuma kafasının diskleri çizileceğinden birhabersiniz galiba sizin diskinizde bariz bad sektörler oluşmadı diye başkalarınında durumunun aynı olmasını bekleyemezsiniz. diskler üzerinde oluşan ufak çizikler bad sektör etkisi yaratmaz ama hafif çiziklerin bulunduğu bir kesimde 2. bir hafif çizik daha meydana gelirse bu defa bariz çizikler ortaya çıkar ve bad sektör dediğimiz zararlı alanlar meydana gelir.

Doğru düzgün yoldan yapmak varken neden donanımınızı ve belkide daha değerli olan verilerinizi riske atmak isteyesinizki ben bunu söyledim ve sadece benim söylediğim doğrudurda demedim ama sizin söylediğinizin yanlış olduğunu halen ısrarla belirtiyorum.

Kusura kalma balını sirke gibi satarsınız bu şekilde tepki görürsünüz.O kodları acaba arkadaşımız uygulayabilecek mi?Her kişinin harcı değil bu.

format deyince aklına sadece biçimlendirme mi geliyor?Biçimlendirme bir aşamasıdır.Formatın bütünü değildir.En azından biz öyle anlıyoruz.Lütfen mesaj yazarken karşı tarafında kırılabileceğini unutmayın.Yok bundan bhabersiniz yok bilmiyorsanız şunu yapmayın gibi ifadelerle mesaj yazarsanız karşı tarafın sizi dinleme yüzdesini düşürürsünüz.Ben böyle yapıyorum ve sorun da yaşamadım.Siz de kendi yolunuzu anlatırken benim yolumun risklerinden güzel bir şekilde bahsedersiniz bende size teşekkür ederdim.Saygılarımla

Kusura kalma balını sirke gibi satarsınız bu şekilde tepki görürsünüz.O kodları acaba arkadaşımız uygulayabilecek mi?Her kişinin harcı değil bu.

format deyince aklına sadece biçimlendirme mi geliyor?Biçimlendirme bir aşamasıdır.Formatın bütünü değildir.En azından biz öyle anlıyoruz.Lütfen mesaj yazarken karşı tarafında kırılabileceğini unutmayın.Yok bundan bhabersiniz yok bilmiyorsanız şunu yapmayın gibi ifadelerle mesaj yazarsanız karşı tarafın sizi dinleme yüzdesini düşürürsünüz.Ben böyle yapıyorum ve sorun da yaşamadım.Siz de kendi yolunuzu anlatırken benim yolumun risklerinden güzel bir şekilde bahsedersiniz bende size teşekkür ederdim.Saygılarımla

amacım kimseyi kırmak değildi sürçü lisan ettiysem affola.

mesajlarım biraz sert tabirler kullandığım doğrudur eğer sizi kırdıysam özür dilerim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...