Jump to content

Samsung A3 2017 Sm-a320f imei Atma

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

APPLE kullanıyorum pek anlamam ama. Sadece farazi konuşuyorum bilen yardımcı olursa daha iyi olur.

TWRP ile custom rom yüklersin. Stock romu yüklemek için sanırım samsung için odin programi olması gerekli orjinal romu indirip atman gerek.

TWRP ile custom rom yükleyip imei null olduysa keşke rom atmadan önce TWRP ile yedek alsaydınız imei kaydının.

TWRP kurulu ise zaten cihazın garantisi yok demektir. Garantiye verseniz bile  knox klidi açılmış cihazın garanti dışı derler.

Modem dosyasını odin ile flaşlayıp gelmesini ummalısınız. yapcak başka bir şey yok.

Ama unutmayalım gidenler geri gelseydi mezarlıklar olmazdı.

Samsung Odin

https://samsungodin.com/

Samsung Galaxy A3 2017 SM-A320F Stock Firmware

https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397940704

sshot-1.png.0237a3dbd61b26199ff1a9d4c163cb4a.png

Romdan sonra baktınız telefon açıldı imei null xda'da şöyle bir başlık var bakın derim.

Please register to see this content.

Edited by VentMois

Samsunga IMEI atmak zordur. Anladığım kadarıyla android 8 altı lazım . Ayrıca kendin yapamazsın, box türü cihaz lazım. Telefoncular da cezası yüzünden bu işe pek yanaşmıyorlar.

amd_turkey, 24 dakika önce yazdı:

Samsunga IMEI atmak zordur. Anladığım kadarıyla android 8 altı lazım . Ayrıca kendin yapamazsın, box türü cihaz lazım. Telefoncular da cezası yüzünden bu işe pek yanaşmıyorlar.

60 tl istediler dün hayret ettim benim bildiğim teli sıfırlayınca imei gitmez her sıfırladığında gider diyor

lord_figo18, 3 saat önce yazdı:

60 tl istediler dün hayret ettim benim bildiğim teli sıfırlayınca imei gitmez her sıfırladığında gider diyor

Doğru diyor fabrika ayarına bile dönsen kendi imei si geri gelir. İmei atmak yeni android sürümlerde hayal oldu software olarak pc den atılamadığı için box gerekiyor. Donanımla müdehale şart anlayacağın eğer 6.0 üstü android varsa sürüm olarak tam hatırlamıyorum ama bi aralar çok uğraştım odin işleriyle samfire ve forum xda en büyük kaynaklarımdı sonra samfire paralı oldu flan vırt zırt. Ham imaj atma çok hantal oluyor forum xda duruyorsa editlenmiş lite imaj indir çok hızlı oluyor odinle flaşla sonra box yoksa git bi imei attır telefoncuya yazılımı resetlemeden kullanırsın

• Like 1

lord_figo18, 7 dakika önce yazdı:

Yazılım atmak onlara kısa mı sürüyor dün bana imei düzeltmeye 60 tl istedi rom atayım derken üzerindeki de gitti inşallah fazla fiyat çıkmaz

Yapabilirim dersen cihazına uygun romu kendin flaşlayabilrisin odin üzerinden herşeyini hallet sadece imei atması için götür bence. Yoksa yazılımada ücret isterler

Rom atınca normalde imei gitmemesi lazımdı. Xiomi, oneplus kullanıcısı olarak söylüyorum. Hatta zamanında samsung s3 mini vardı onu da kurcalamıştım baya. Sadece lg v20 de imei gitmedi sorunu yaşadım. Onu da kendim araya araya halletmiştim. Sizin şanssızlığınız olmuş. Ya da, telefoncu doğru söylüyor ve o model imei ve rom özürlü olabilir.  En iyisi işlem sonuçlanınca kurcalamayın tekrar

Samsung son yıllarda imei değişimini engellemek için yazılımın içine şifreli .cert dosyası oluşturuyor fabrika çıkışı.İmei numaranın vs bu dosyanın içinde rom yükleme vb işlemlerde cert dosyası sıfırlanıyorsa imei numarası da gitmiş oluyor.