Jump to content

Windows 10 Pro 19041.331 + Office 2016 Lite

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Gene  uğraşılmış eline sağlık ama güncellemelerdeki sorunlar devam ediyormuş ve önümüzdeki ayın 14'ünde yama yayınlanacakmış o yüzden bu yeni sürüm için acele etmiyecem ben daha önceki görselli çalışmandan memnunum,bir de dosya geçmişi kapama için kod verirmisin sık kullanılanlar filan temp için.

tuxedomask, 39 dakika önce yazdı:

Gene  uğraşılmış eline sağlık ama güncellemelerdeki sorunlar devam ediyormuş ve önümüzdeki ayın 14'ünde yama yayınlanacakmış o yüzden bu yeni sürüm için acele etmiyecem ben daha önceki görselli çalışmandan memnunum,bir de dosya geçmişi kapama için kod verirmisin sık kullanılanlar filan temp için.

Teşekkür ederim. Okuduğum kadarıyla Windows Defender kaynaklı 2004 sürümün de sorunlar olduğunu okudum. Kişisel deneyim olarakta Netframework 3,5 kaynaklı sorunlar yaşıyorum. Bu çalışma da herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ancak 2004 sürümünün sorunlu olduğu bir gerçek. Dosya geçmişi ve diğer ayarları sanırım görsel çalışma da dism++ ya da ntlite programıyla yaptım diye hatırlıyorum. Şu an için bu iki yazılımdan birisiyle kapatabilirsin. Elim de bu işlemler için kod ya da reg kaydı yok. Yazılım kullanmak istemezsen direk görev çubuğundan aratarak kapatabilirsin. Aslın görsel çalışma da elle o ayarları kapatmıştım. Ancak imaj alırken nasıl oluyorsa varsayılana dönüyor...

Ya da majorgeeks sitesindeki yeni yayınladıkları toplu reg dosyasını inceleyebilirsin. Sanırım istediğin tüm ayarlar için bir reg kaydı var. 

Please register to see this content.

Edited by deli_petro06

Başkan bu ner Framework 3.5 hatasını ben uup.mdl den indirdiğim x86 da da aldım. X64 de bir sorun yok.

Dism offline komutu ile dvd sürücüsünden netframework u kuruyor.

Tabi önceden install.wim in mount edilmesi gerekiyor..

Bu sayede x64/x86 iki versiyonda da nframework 3.5 u aktif edebildim..

@amd_turkey Bu çalışmadan önceki sürümler de netframework kaynaklı çok büyük sorunlar yaşıyorum. Özellikle 19041.264 sürümü çok sorunlu oldu bende. Şu an SSD' imde 18363.836 yüklü. Sürekli güncelleme hatası alıyorum. Site de paylaşılan Ghost nickli yabancı paylaşımcı arkadaşın facebookta win defender ve netframework kaynaklı birkaç konudan bahsettiğini görmüştüm. Daha önceki denemelerim de netframework kaynaklı sürekli sorun yaşadım. Her araştırdığım da karşıma netframework kaynaklı olduğu çıkıyordu. Muhtemelen sadece benim donanımımdan kaynaklı bir sorun olabilir. Bu arada forum da bir test grubu oluştursak çok yararlı olacak :) Kimse dönüş yapmıyor. Ben de de donanımsal sorunlar olduğu için sonucu net olarak göremiyorum. İnşallah çözümünü bulabilirsem tüm ayarları elle yapabilmek için uğraşacağım. Birkaç denemem oldu ancak sonuç başarısız oldu. Tüm ayarları bir şekilde entegre edebileceğim bir yöntem arıyorum. Bu çalışma da da bazı ayarlar yine varsayılana dönmüş. Masaüstüne mp3 bırakmıştım. İmaj alırken o bile silinmiş :) Sizler sayesinde  ne kapabilirsek kardır...

Petro başgan,  instal.wim içerisindeki users/public/desktop klasörüne ne atarsan at, kişi ne isimle kullanıcı adı oluşturursa oluştursun, masaüstüne attığın şeyi görecektir..

Benim yaptığım sürümde prg diye bir klasör var mesela, aktivasyonun falan olduğu..kişi dilerse girsin aktive etsin diye atmıştım

amd_turkey, 21 dakika önce yazdı:

Petro başgan,  instal.wim içerisindeki users/public/desktop klasörüne ne atarsan at, kişi ne isimle kullanıcı adı oluşturursa oluştursun, masaüstüne attığın şeyi görecektir..

Benim yaptığım sürümde prg diye bir klasör var mesela, aktivasyonun falan olduğu..kişi dilerse girsin aktive etsin diye atmıştım

Güzel fikir. Desktop kısmına atmayı daha önce yapmıştım ancak o kadar boşa giden çalışma oldu ki, unutmuşum. Çok teşekkür ediyorum.

deli_petro06, 6 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim. Okuduğum kadarıyla Windows Defender kaynaklı 2004 sürümün de sorunlar olduğunu okudum. Kişisel deneyim olarakta Netframework 3,5 kaynaklı sorunlar yaşıyorum. Bu çalışma da herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ancak 2004 sürümünün sorunlu olduğu bir gerçek. Dosya geçmişi ve diğer ayarları sanırım görsel çalışma da dism++ ya da ntlite programıyla yaptım diye hatırlıyorum. Şu an için bu iki yazılımdan birisiyle kapatabilirsin. Elim de bu işlemler için kod ya da reg kaydı yok. Yazılım kullanmak istemezsen direk görev çubuğundan aratarak kapatabilirsin. Aslın görsel çalışma da elle o ayarları kapatmıştım. Ancak imaj alırken nasıl oluyorsa varsayılana dönüyor...

Ya da majorgeeks sitesindeki yeni yayınladıkları toplu reg dosyasını inceleyebilirsin. Sanırım istediğin tüm ayarlar için bir reg kaydı var. 

Please register to see this content.

Evet görsel çalışmanda dosya geçmişi kapalı geliyor kurmamdaki sebeplerden biri de buydu emeğine sağlık umarım diğer çalışmalarında da gene bu şekilde çıkarırsın,linkler için de ayrıca teşekkürler,kolay gelsin şimdiden.

• Like 1