Jump to content

Red Hat Linux Pişmanlıktır...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Red hat linux' un önceki sürümlerinden birisini daha önce üye olmadan indirip denemiştim ve hiç beğenmemiştim. Son sürümün de kayıt olmadan indirmeye izin vermiyor. Önce diyor ki, hele bi sen üye ol bakarız. Üye oluyorsunuz, bu sefer de kurumsal mail adresi kullanmıyorsun. İndirmene bu şekil de izin veremem diyor. Alın linux' unuz sizin olsun diyorsunuz. Bu sefer de aşağıdaki gibi oluyor.

11.thumb.jpg.02c1074f07d3c69acf627ccb69963e87.jpg

Sanırım canları sıkıldıkça mail atıyorlar. Ve hemen her gün bu şekilde. Resimdeki mailleri sadece aynı gün içerisinde 14.20 ye kadar attıkları mailler. Düşünün bir kurumsal şirkette çalışıyorsunuz. Gün içerisin de yüzlerce mail gidip geliyor. Ve kurumsal şirketler için linux desteği verdiğini söyleyen bir grup size gün içerisin de bu kadar mail atıyor. Bu maillerin ara kısımların da 2 farklı mail gelmiş ve farkedilmiyor. Angarya işler için kullandığım bir mail adresi olmasa önemli maillerimi de kaçırmama neden olacak. Kaldı ki, kurumsal bir mail hesabı için bu kadar mail atmak riskli bir durum. İşin en komik kısmıysa, sen kurumsal mail adresi kullanmıyorsun deyip üstüne bir de bu kadar mail göndermek nasıl bir anlayıştır. Bunların bir de akşam seansı mail partisi var...

Redhat yerine Fedora daha akıllıca olacaktır en azından herşey rahat şekilde yapılabilir destegide oldukca yerinde bir distro.

Redhat'i bende hiç beğenmemiştim daha çok ticari sektörler için amaca uygun bir dağıtım olabilir herşey parayla Windows gibi.?

• Like 2

@forjest Üstad sırf meraktan oluyor. Son sürümlerini test edeyim dedim. Kayıt oldum. Bildirimleri kapatmama rağmen inatla mail atıyorlar. Yapımcılar kodlamaya  nokta eklese güncelleme yaptık diye mail atıyorlar :) Bu mesajı yazdığım da saat 17.30 ve mail sayısı 14 oldu. Allahtan angarya işler için kullandığım bir mail adresi kullanıyorum. Kullanmayı geçtim. Kurumsal olarak kullanıyor olsaydım. Üstüne para verip, bildirimleri kapatın. Sizden linux falan istemiyorum derdim. Yaptıkları kurumsal bir yapı için çok sıkıntılı. Daha önce kurumsal bir firmanın muhasebe departmanında çalıştım. Açıkçası o kadar maille uğraşırken, bir de bunlarla uğraşmak aşırı stresli olurdu. Tekrar bildirimleri kapattım. Umarım devam etmez...

deli_petro06, 6 saat önce yazdı:

@forjest Üstad sırf meraktan oluyor. Son sürümlerini test edeyim dedim. Kayıt oldum. Bildirimleri kapatmama rağmen inatla mail atıyorlar. Yapımcılar kodlamaya  nokta eklese güncelleme yaptık diye mail atıyorlar :) Bu mesajı yazdığım da saat 17.30 ve mail sayısı 14 oldu. Allahtan angarya işler için kullandığım bir mail adresi kullanıyorum. Kullanmayı geçtim. Kurumsal olarak kullanıyor olsaydım. Üstüne para verip, bildirimleri kapatın. Sizden linux falan istemiyorum derdim. Yaptıkları kurumsal bir yapı için çok sıkıntılı. Daha önce kurumsal bir firmanın muhasebe departmanında çalıştım. Açıkçası o kadar maille uğraşırken, bir de bunlarla uğraşmak aşırı stresli olurdu. Tekrar bildirimleri kapattım. Umarım devam etmez...

Eminim mailleri gonderende programlanmış bir makinedir yoksa okadar gereksiz email gonderimi olması,abes olmuş hiç yakismamis redhat gibi bir sirkete angarya işler resmen.

Suselinux'u denedinmi oda paralı ve benzer şekilde? opensuse'ye geçtim sonra baktım daha iyisi var sonradan Geckolinux'u kurdum tavsiye ederim bu arada.? |

Please register to see this content.

Edited by forjest
  • Like 2
  • Thanks 1