Jump to content

Msdos Penceresi Nasıl Gizlenir

warez

Recommended Posts

şimdi arkadaşlar *.bat dosyasını nasıl gizleyebilirim. yani çalıştırıldığında pencere hiç görünmeyecek.

cmdow.exe yöntemini biliyorum fakat. bu komutla dosya çalıştırıldığında. 0.5 saniyede olsa ekrana msdos penceresi geliyor. yani mesela ben firefoxda gezinirken dosya çalıştırıldığında çok kısa bir sürede olsa. firefox penceresi arka plana atılıp tekrar ön plana getiriliyor. daha basit anlatmak gerekirse mesela oyun oynarken dosya çalıştırıldığında oyun masaüstüne dönüyor. .bat dosyası 0.5 saniyede olsa göründüğü için.

bu durumu nasıl yok edebiliriz. yani msdos penceresi hiç görünmeyecek. ve oyundan hiç masaüstüne dönmeyecek.

Ben senin yerinde olsam autoit kullanırdım. MsDos komutlarıda autoitte direkt çalıştırılabiliyor.

Yok ben illa bat dosyası çalıştırmak istiyorum dersen yine autoit ile msdos ekranını gizleyebilirsin.

Mesela deneme.bat dosyasını gizli çalıştırmak istiyorusun diyelim. O zaman autoitte

Run(@ComSpec & " /c " & '123.bat', "", @SW_HIDE)[/CODE]

kullanabilirsin.

Eğer ben bu çalıştırmak istediğim dosyanın adını sonra değiştirmek istiyorum dersen ise; şöyle bir komut kullanabilirsin.

[CODE]If $CmdLine[0] = 1 Then
Run(@ComSpec & " /c " & $CmdLine[1], "", @SW_HIDE)
EndIf[/CODE]

Mesela yukarıdaki scpripthi exe dönüştürdün diyelim. Adıda Deneme.exe olsun. Sen Deneme.exe 123.bat yazarsan senin 123.bat dosyan gizli bir şekilde çalışır. Ordaki 123.bat dosyasını istediğin gibi sonradan değiştireblileceksin yani......

Umarım anlamıştırsın........

@morning

Senin yazdığın komut cmdow.exe den farklımı acaba. Cmdow.exe 1 sn lik te olsa gizliyordu. Acaba bu tamamen mi gizliyor.

hayır cmdowa antivirüsler hacktool dediği için millet atlıyor "Trojen(!) koymuşsunuz bunun içine ahanda bak yakaladı". Bu yüzden bunu kullanıyorum.Yani cwnd kullanırsak programın içine "trojen" koymuyoruz :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...