Jump to content

Windows 7 Rekora Koşuyor

excellence

Recommended Posts

20081231034435_297900.jpg

Microsoft’un -elinde olmadan- internette yayılmaya başlayan Windows 7’nin ilk kararlı önizleme sürümü (Beta 1 Build 7000) iki gün içinde paylaşım sitelerinin en çok arananı oldu.

Eşten eşe (Peer to Peer / P2P) paylaşım ağları arasında en popüler paylaşım yöntemi olan BitTorrent arama siteleri, Windows 7’nin “sızan” sürümünün son zamanların en çok aranan ve trafik çeken dosya olduğunu açıkladı.

Paylaşım siteleri üzerinde son iki günde toplamda 5 bin 300 kullanıcı tarafından sistemlerine yüklenip paylaşılmaya başlayan Windows 7 Beta 1, 10 bin 500 kullanıcı tarafından eşlerden yükleniyor.

Kullanıcıların, başka kullanıcıların bilgisayarlarında paylaştıkları dosyalara erişerek bir sunucuya bağlanmadan, eşten eşe dağıtım yaptıkları yöntemle paylaşılan Windows 7, iki gün içerisinde neredeyse tüm iz sürücü sitelerde (tracker) en popüler dosya oldu.

Microsoft’un sözcüleri, ilk beta sürümün internette dolaşmasıyla ilgili nasıl bir tavır alacaklarını açıklamaktan kaçınıyorlar. İnternette dolaşan sürümün Ocak ayının ikinci haftası tanıtılması hedefleniyordu.

veteknoloji

Microsoft Çin'e boykot uygulamayı düşünüyor ama bakalım ne olacak. Microsoft , Windows Vista'nın 186.000.000 lisanslı sürümünü sattı. Benim kendi düşüncem ; Windows 7'nin en az 300.000.000 lisanslı sürüm sattıracağı yönünde.

öncelikle

sızma vs diye bir olay yok

dünya devi yazılım evi olacaksın .. ve yazılım tamamlanmadan internet de dolaşmaya başlayacak.. vede ben buna inanacağım

kuş beyinli bile olsam inanmam

çünki.

ilk Win98 çıkmadan 2 ay önce arkadaşım bana orjinal win98 kurulumu vermişti

nasıl oldu diye sorduğumda ise

"Microsoft dünyadaki en iyi pazarlama ve reklam mantığına sahip firmadır

yazılım piyasaya çıkmadan el altından yazılımı piyasaya sunarki.. piyasa yazılıma hazır olsun. 1 kere piyasanın nabzını tutma şekli

vede.. bazı saftirik kişiler... bak. ben daha piyasaya çıkmadan kullanıyorum diyerek bedava reklamını yapar.

hem yazılımın çoğalmasını.. talebini arttırır.. hemde sıkıntılar var ise.. yazılım resmiyet kazanmadan piyasadan gelen veriler ile yazılımı kuvvetlendirir

...."

bu konuda Windows 2000 de çok miktarda beta ve RC ler çıktı.. daha sonra ise Vista da oldu bu olay

ve çine boykot uygulama olayı ise tamamen bir piyasa nabız hareketi

boykot uygulayacak bir firma.. o ülkede 1 dolardan lisans satmaz...

ve son dönemde TNCTR forumunda genç ve yeni arkadaşlar olur olmaz istek ve iddia lar ile forumda çok ca konu açıyor

lütfen bilip bilmeden konu açmayın

heleki Teknoloji kısmında.. bu gibi konuları hiç açmayın

sohbet konusunu burda konuşmayın

adminim müdürümden konuyu gerekli yere taşımasını atmasını rica ediyorum

öncelikle

sızma vs diye bir olay yok

dünya devi yazılım evi olacaksın .. ve yazılım tamamlanmadan internet de dolaşmaya başlayacak.. vede ben buna inanacağım

kuş beyinli bile olsam inanmam

çünki.

ilk Win98 çıkmadan 2 ay önce arkadaşım bana orjinal win98 kurulumu vermişti

nasıl oldu diye sorduğumda ise

"Microsoft dünyadaki en iyi pazarlama ve reklam mantığına sahip firmadır

yazılım piyasaya çıkmadan el altından yazılımı piyasaya sunarki.. piyasa yazılıma hazır olsun. 1 kere piyasanın nabzını tutma şekli

vede.. bazı saftirik kişiler... bak. ben daha piyasaya çıkmadan kullanıyorum diyerek bedava reklamını yapar.

hem yazılımın çoğalmasını.. talebini arttırır.. hemde sıkıntılar var ise.. yazılım resmiyet kazanmadan piyasadan gelen veriler ile yazılımı kuvvetlendirir

...."

bu konuda Windows 2000 de çok miktarda beta ve RC ler çıktı.. daha sonra ise Vista da oldu bu olay

ve çine boykot uygulama olayı ise tamamen bir piyasa nabız hareketi

boykot uygulayacak bir firma.. o ülkede 1 dolardan lisans satmaz...

ve son dönemde TNCTR forumunda genç ve yeni arkadaşlar olur olmaz istek ve iddia lar ile forumda çok ca konu açıyor

lütfen bilip bilmeden konu açmayın

heleki Teknoloji kısmında.. bu gibi konuları hiç açmayın

sohbet konusunu burda konuşmayın

adminim müdürümden konuyu gerekli yere taşımasını atmasını rica ediyorum

kardeş mükembel bir cevap yazmıssın

bu konuda tosunpaşa arkadaşımıza katılıyorum microsoft bunu bilerek yapıyor ama haberi yokmuş gibi yapıyor

alaka yok nasıl sızdığına bire bir şahit oldum her dakkasına microsoft serfitikam var bunun adı ap açık sızmadır some tester nedir ilk önce nedir onu öğrenin belki microsoft çindeki some testarlarına uyarı yapabilir yada kısıtlamaya gidebilir ona katılıyorummm...zaten 17 aralıktan beri win7 beta1 some testeların elindeydi..

şunu bilmenizi isterim yüklemeyin onu.sakın windows 7 kullanma gibi bir hataya düşmeyin.bu yolun sonu vatan hainliğine kadar gider.bu vatan insanıda devletide hainliği sevmez kabul etmez.o yüzden xp ile yola devam.biraz sabır.linux 210da patlama yapacak.onu kullanırsınız.

ne vatan hainliği ya ne alakası var vistadan xpden daha iyi olan bir windowsu niye kullanmayalım

linux un patlama yapması çok zor

ancak programcıların donamcıların linuxa destek sağlaması halinde linux un kullanım oranı artar ama windows u ve mac i geçmek için 2010 erken

şunu bilmenizi isterim yüklemeyin onu.sakın windows 7 kullanma gibi bir hataya düşmeyin.bu yolun sonu vatan hainliğine kadar gider.bu vatan insanıda devletide hainliği sevmez kabul etmez.o yüzden xp ile yola devam.biraz sabır.linux 210da patlama yapacak.onu kullanırsınız.

Evet çok mantıklı...

Şuan ne içiyosunuz?

sana 2010 die kim solediki birde mac ı gorelım snow leopard windows 7 denkmi bakalım linuxsunda bir ceosu olsa brzda parası ezer gecerdi zaten butun sıstemleri ama baska bir alternatif varmı windows baska tam olarak linux destek yok mac gelince yazılıma bi para bilgisayarı bi para kaçak makina kullansan yazılım uyumsuzlugu oluo sıkıntı ugrastırıo yinede windows kullan ama ikinci planda kişinin zevkine gore linuxda kurabılırız

sana 2010 die kim solediki birde mac ı gorelım snow leopard windows 7 denkmi bakalım linuxsunda bir ceosu olsa brzda parası ezer gecerdi zaten butun sıstemleri ama baska bir alternatif varmı windows baska tam olarak linux destek yok mac gelince yazılıma bi para bilgisayarı bi para kaçak makina kullansan yazılım uyumsuzlugu oluo sıkıntı ugrastırıo yinede windows kullan ama ikinci planda kişinin zevkine gore linuxda kurabılırız

Linux en iyisi arkadaşım. Bencede linuxa yavaş yavaş herkes dönmek zorunda. Bakın dönün demiyorum. Dönmek zorunda diyorum. Dönmeyenler kendi kaybeder.

vatan hainliğiyle alakası ney açık konuş ağır bi ithamda bulunuyorsun o zaman açık ve net konuş

• 1 ay sonra...

ya yorumlarınızı okudumda bilgi vermekten ve almaktan kimse zarar görmez ben bir özel üniversitenin bilgi işlem ekibindeydim şuandada yurd dışında bir firmanın bilgi işlem müdürüyüm yorum yapan ve değerlendiren herkesin yazısında doğruluk payı var ama eksik yanınızda var yanlız kimse kimseyi aşşağılamadan yorumlarını dile getirmeli sonuçta tnctr bilgi paylaşım merkezi oldu benimde eksiklerim çok ama burdan çok destek aldım katılımsız kurulumlarda özellikle herkes sonuçta bilgi ve kendini geliştirmek için burda bunları unutmayın :mellow:

exxelence arkadaşımız güzel bir araştırma yapıp bunu paylaşmış bizlerle doğruluk payı var ama yanlışlık payıda var sızan kelimesi yanlış çünkü zaten microsofta ben test etmek istiyorum diye başvurursanız size lisans kodu yolluyor bunun için tester ismi alıyorsunuz bu kişiler süper adamlar değil senin benim gibi adamlar işte sadece orjinal kullanmak için lisans numarası veriyorlar okadar :mellow:

çinliler konusuna gelince çin hükümetine dava açamazlar zaten çin hükümeti microsofta açtığı davayı kazandığından beridir anti microsoft tek ülkedir bilgisayar mühendisliği dahil tüm bölümlerindeki sistem çinlilerin yaptığı linux türüdür ( üniversitelerinin üst yönetimleri öğrenci değişim programında bizim üniversitede yaptığı tanıtımdan biliyorum şok olmuştum) ki kullandıkları linux bizim tübitakın pardus 2008ine yetişemiyor bizlere niye kullanmadığımızıda sormuşlardı neyse konumuz bu değil ama bilginiz olsun diye sölemek istedim...

tosunpasa güzel yazmışsın ama şöyle bir bilgide var microsoft kendi crackinide kendi yapıyor mantık şundan ibaretti her eve girersen her yere ulaşırsın bu adamlar 4 sene ellemediler 4 sene sonra hayatlarının lisanslarını satmaya başladılar çünkü her ülkeye (win 98 itibariyle) BSU tarzı firmalar kurup kaçak microsoft ürünlerine faiş fiyatlar talep ettiler insanlar evinde microsoft kullanırken buna alışmışken kalkıpta bi linuxa geçmeyi istemediler en kolay yolu oyunlar oldu çünkü bir tek windowsta çalışıyor xboxu deli gibi sattırma sebebini düşünün playstation 3 en güzel 10 oyununu vermedi ve insanlar şimdi xboxla tanışıyor yani microsoftla yine mantık budur herzaman microsoftta....

linux için 2010 beklemenize gerek yok her çeşidi aynı sanmayın dünya çapında hertürlü microsoft oyunlarını bile oynatan windowsun görselinden daha güzel linux türevleride vardır yanlızca elinizi cebinize sokmanız gerekiyor çünkü üreticileri paralı satıyorlar ve paylaşımını bulamıyorsunuz çünkü alan kişide desteklenip daha yenisi çıksın diye başkalarınında para yatırmasını istiyorlar bizim türklerinde (gerçek linux) adında çok güzel bir işletim sistemi vardır ve satışlarıda iyi adamlar o satışlarla yenisini hazırlıyorlar oda emek hakkı tabiki...(amacım linuxa geçin demek değil bu konulardada bilginiz olmasıdır.)

vista microsoftun ürettiği en erbat sistemdir dış görünüşüne aldanmayın üstadlar ne demişler daha iyisi çıkana kadar en iyisi xp'dir :) bu üstadsözünden yola çıkarak şunu söyleyebilirim xp bile sp3te mükemmele yaklaştı vistaya sp10 bile çıksa adam olamaz windows 7nin alel acele çıkma sebebi bundan kaynaklanıyor vista okadar lisanslı satışı hayatında yapamazdı eğerki firmaların hepsine yeni ürünlerinizi vista sistemli yapın kimse eskiye vista kuramasın kurmaya kalkarsa ben tam verim vermem sizinde ürünlerinizi tam verimli kullanamasınlar hem siz aynı ürünlerinizi yeni isimle yada yenilerini direk satmış olursunuz bende bu milleti vistaya kullanmak istiyorsan yeni ürün al demek zorunda bırakırım anlaşması yapmasaydı şuan kimsenin cebinden extra para çıkmamış olucaktı fakat çoğu sistemi aşırı yorduğu için insanlar eksikte olsa ben xpye geçiyorum demesi firmalarla tüketicinin arasını açtı herkes şikayetlere başladı ve firmalarda windowsa ya daha iyisini yap yada xp driverlarını piyasaya sürüyoruz demesi sayesinde xpden kırma windows 7 nin alel acele çıkmasını sağladı... buda içerdeki haberlerden sizlere hepinize bol sohbetler bol tnctrli günler dilerim sizleri sıktıysam kusurabakmayın ek bilgilerden kimseye zarar gelmez nitekim benim bile eksiğim vardır :)

ya yorumlarınızı okudumda bilgi vermekten ve almaktan kimse zarar görmez ben bir özel üniversitenin bilgi işlem ekibindeydim şuandada yurd dışında bir firmanın bilgi işlem müdürüyüm yorum yapan ve değerlendiren herkesin yazısında doğruluk payı var ama eksik yanınızda var yanlız kimse kimseyi aşşağılamadan yorumlarını dile getirmeli sonuçta tnctr bilgi paylaşım merkezi oldu benimde eksiklerim çok ama burdan çok destek aldım katılımsız kurulumlarda özellikle herkes sonuçta bilgi ve kendini geliştirmek için burda bunları unutmayın :)

exxelence arkadaşımız güzel bir araştırma yapıp bunu paylaşmış bizlerle doğruluk payı var ama yanlışlık payıda var sızan kelimesi yanlış çünkü zaten microsofta ben test etmek istiyorum diye başvurursanız size lisans kodu yolluyor bunun için tester ismi alıyorsunuz bu kişiler süper adamlar değil senin benim gibi adamlar işte sadece orjinal kullanmak için lisans numarası veriyorlar okadar :clapping:

çinliler konusuna gelince çin hükümetine dava açamazlar zaten çin hükümeti microsofta açtığı davayı kazandığından beridir anti microsoft tek ülkedir bilgisayar mühendisliği dahil tüm bölümlerindeki sistem çinlilerin yaptığı linux türüdür ( üniversitelerinin üst yönetimleri öğrenci değişim programında bizim üniversitede yaptığı tanıtımdan biliyorum şok olmuştum) ki kullandıkları linux bizim tübitakın pardus 2008ine yetişemiyor bizlere niye kullanmadığımızıda sormuşlardı neyse konumuz bu değil ama bilginiz olsun diye sölemek istedim...

tosunpasa güzel yazmışsın ama şöyle bir bilgide var microsoft kendi crackinide kendi yapıyor mantık şundan ibaretti her eve girersen her yere ulaşırsın bu adamlar 4 sene ellemediler 4 sene sonra hayatlarının lisanslarını satmaya başladılar çünkü her ülkeye (win 98 itibariyle) BSU tarzı firmalar kurup kaçak microsoft ürünlerine faiş fiyatlar talep ettiler insanlar evinde microsoft kullanırken buna alışmışken kalkıpta bi linuxa geçmeyi istemediler en kolay yolu oyunlar oldu çünkü bir tek windowsta çalışıyor xboxu deli gibi sattırma sebebini düşünün playstation 3 en güzel 10 oyununu vermedi ve insanlar şimdi xboxla tanışıyor yani microsoftla yine mantık budur herzaman microsoftta....

linux için 2010 beklemenize gerek yok her çeşidi aynı sanmayın dünya çapında hertürlü microsoft oyunlarını bile oynatan windowsun görselinden daha güzel linux türevleride vardır yanlızca elinizi cebinize sokmanız gerekiyor çünkü üreticileri paralı satıyorlar ve paylaşımını bulamıyorsunuz çünkü alan kişide desteklenip daha yenisi çıksın diye başkalarınında para yatırmasını istiyorlar bizim türklerinde (gerçek linux) adında çok güzel bir işletim sistemi vardır ve satışlarıda iyi adamlar o satışlarla yenisini hazırlıyorlar oda emek hakkı tabiki...(amacım linuxa geçin demek değil bu konulardada bilginiz olmasıdır.)

vista microsoftun ürettiği en erbat sistemdir dış görünüşüne aldanmayın üstadlar ne demişler daha iyisi çıkana kadar en iyisi xp'dir :clapping: bu üstadsözünden yola çıkarak şunu söyleyebilirim xp bile sp3te mükemmele yaklaştı vistaya sp10 bile çıksa adam olamaz windows 7nin alel acele çıkma sebebi bundan kaynaklanıyor vista okadar lisanslı satışı hayatında yapamazdı eğerki firmaların hepsine yeni ürünlerinizi vista sistemli yapın kimse eskiye vista kuramasın kurmaya kalkarsa ben tam verim vermem sizinde ürünlerinizi tam verimli kullanamasınlar hem siz aynı ürünlerinizi yeni isimle yada yenilerini direk satmış olursunuz bende bu milleti vistaya kullanmak istiyorsan yeni ürün al demek zorunda bırakırım anlaşması yapmasaydı şuan kimsenin cebinden extra para çıkmamış olucaktı fakat çoğu sistemi aşırı yorduğu için insanlar eksikte olsa ben xpye geçiyorum demesi firmalarla tüketicinin arasını açtı herkes şikayetlere başladı ve firmalarda windowsa ya daha iyisini yap yada xp driverlarını piyasaya sürüyoruz demesi sayesinde xpden kırma windows 7 nin alel acele çıkmasını sağladı... buda içerdeki haberlerden sizlere hepinize bol sohbetler bol tnctrli günler dilerim sizleri sıktıysam kusurabakmayın ek bilgilerden kimseye zarar gelmez nitekim benim bile eksiğim vardır :clapping:

yazıyı baştan sona okudum gerçekten çok haklısın.Vistayı ilk gördüğümde bunun ara bir işletim sistemi oldugunu hemen anlamıştım çünkü yırtık pırtık elbise gibi her tarafını yamalamaya başladılar daha ilk zamanlar:)

Ama bir söz vardır ya yiğidi öldür hakkını yeme diye bende bu sözden yola çıkarak vistayı öldür hakkını yeme diyorum uzun süre xp kullandım tamam hızlı güzel ama dayanıksız ya.bir işletim sistemi bu kadar çöker mi kitlenmeler kasılmalar v.b vista hiç olmazsa biraz daha akıcı çalışıyor.Bunu söyleyeceğimi bilmezdim ama şuan kullandığım vistadan memnunum ve windovs 7 tr sp1 çıkasıya kadarda asla ve asla dönmem o XP ye beni bezdirdi pc den sogutu o işletim sistemi

son olarak ram dan başka bu xp nin nyi var ya Allah aşkına

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...