Jump to content

Multiboot Tollkit Grubfm

köylü
 Share

Recommended Posts

Mustafa abi Sanırım  Grubfm 'da şuan için  XP kurulamadığından, fakat Tayfun hoca ve diğer arkadaşlar konuyu geliştirdiği için ileride Kurulması adına yapımcıya yazmışlar,  şuanki haliylede baya kullanışlı ve kurulumu çok basit bir Multiboot olduğundan, Forum sakinlerine Süper bir Kıyak yapmış @köylü Zaten Linux Sistemlerde Grub2 kullanıldığından boot edemediği yok üzerine birde böyle bütün Windowslara  destek sağlayan bir Özelleştirme yapmışsın abi, Ellerine kollarına düşüncene sağlık...

• Like 2

• Editor
EASMurat, 5 dakika önce yazdı:

Mustafa abi Sanırım  Grubfm 'da şuan için  XP kurulamadığından, fakat Tayfun hoca ve diğer arkadaşlar konuyu geliştirdiği için ileride Kurulması adına yapımcıya yazmışlar,  şuanki haliylede baya kullanışlı ve kurulumu çok basit bir Multiboot olduğundan, Forum sakinlerine Süper bir Kıyak yapmış @köylü Zaten Linux Sistemlerde Grub2 kullanıldığından boot edemediği yok üzerine birde böyle bütün Windowslara  destek sağlayan bir Özelleştirme yapmışsın abi, Ellerine kollarına düşüncene sağlık...

sanırım @crasadure hoca xp kuruyor gecen videosunu görmüştüm belkide yeni güncellemelerle bununlada kurulabilir grubfm e pek aşina değilim yeni kurcalama fırsatım oldu

köylü, 1 dakika önce yazdı:

sanırım @crasadure hoca xp kuruyor gecen videosunu görmüştüm belkide yeni güncellemelerle bununlada kurulabilir grubfm e pek aşina değilim yeni kurcalama fırsatım oldu

Bende @crasadure hocanın Videosunda gördüm, XP Şuan için kurulamıyor fakat yapımcısına yazdık Diye bir anlatım yapmış videonun birinde, bende senin gibi gecen hafta sonu kurcaladım abi... Hatta klasik Mavi temasını değiştirmek istedim ama yapmaya fırsatım olmadı başka işlerimden dolayı, default olan mavi  temayı tamamiyle editleyip kendime özel bir sistem oluşturmak istemiştim, Editleme dosyalarınıda paylaşmış hocam O zaman araştırıken tayfun hocanın videolarını izledim, çok net anlatım yapmış sağolsun hocam, Birde tema editlemeyi basitçe anlat hocam millet faydalansın sen bu konularda sürekli video çektiğinden sana düşer bu iş :) Boot Klasörü içerisindeki GRLDR basit bir menü yaparak XP kurdurtulabilir ama Grubfm' içerisinde destek yok diyebiliyorum  veya bende senin gibi yeni kurcalamaya başladığımdan varsada görmedim sanırım abi :) fakat sen böyle Süper birşey yapmışsın, toolkit tazı harika olmuş...

• Like 1

• Editor
EASMurat, 7 dakika önce yazdı:

Bende @crasadure hocanın Videosunda gördüm, XP Şuan için kurulamıyor fakat yapımcısına yazdık Diye bir anlatım yapmış videonun birinde, bende senin gibi gecen hafta sonu kurcaladım abi... Hatta klasik Mavi temasını değiştirmek istedim ama yapmaya fırsatım olmadı başka işlerimden dolayı, default olan mavi  temayı tamamiyle editleyip kendime özel bir sistem oluşturmak istemiştim, Editleme dosyalarınıda paylaşmış hocam O zaman araştırıken tayfun hocanın videolarını izledim, çok net anlatım yapmış sağolsun hocam, Birde tema editlemeyi basitçe anlat hocam millet faydalansın sen bu konularda sürekli video çektiğinden sana düşer bu iş :) Boot Klasörü içerisindeki GRLDR basit bir menü yaparak XP kurdurtulabilir ama Grubfm' içerisinde destek yok diyebiliyorum  veya bende senin gibi yeni kurcalamaya başladığımdan varsada görmedim sanırım abi :) fakat sen böyle Süper birşey yapmışsın, toolkit tazı harika olmuş...

teşekkür ederim murat her zaman basit zahmetsiz olmasını istiyorum ama bilmiyorum ne derece başarılı bize göre basit ve kolay tabiki toolkitin bu editlediğim bat dosyası bana çok kolay ve basit geliyor her tarafa kullanıyorum editleyerek

• Like 1

Multiboot toolkit grubfm i kurdum bakalım flash nekadar dayanacak?:S

Denemeler Legacyde;

Diğer disk veya flash diskteki isolarda donuyor.Bu benim laptopla alakalı olabilir bilmiyorum.İsimler kısa tr karakter yok.Onun dışında win isolarda sıkıntı yok.

VHD Win7 denedim açtı.

Sergei son sürüm denedim.Win 10 lar açıyor.Win8 masaüastünde winpe running wait -application settings wait yazılarında donuyor.İconlar gelmiyor.Native winload.exe hatası veriyor.Native için birşey diyemem ama normal win8 bende donuyor.

Bu arada emeğine sağlık.

• Like 1

köylü, 08.07.2020 - 23:09 yazdı:

Grub2 File Manager ile XP.iso lar kurulabiliyor. Kurulumu video olarak çekmiştim.

EASMurat, 08.07.2020 - 23:21 yazdı:

Grubfm tema değiştirme ile alakalı şu başlığı okuyun. Mephistooo2 de bu soruyu yapımcıya sormuştu ve cevap verilmişti

Grub2 File Manager tema değiştirme

Örnek animasyonlu tema

Easy2boot yapimcisinin agFM da kullandığı theme.txt kodlari

Please register to see this content.

Theme.txt

#Remove standard agFM theme
unset theme_std;
unset theme_fm;
unset theme_open;
unset theme_info;
unset theme_help;
#comment out this section if you want to keep the agFM themed menu system
unset theme
set resolution (1024x768 recommended)
set gfxmode=1024x768
#menu colours - format: text/background  (black background=transparent)
#black,blue,brown,cyan,dark-gray,green,light-cyan,light-blue,light-green,light-gray,light-magenta,light-red,magenta,red,white,yellow
set menu_color_highlight=yellow/black
set menu_color_normal=light-green/black
set color_normal=light-gray/black
#add either your background image or a fill colour - use stretch or normal - .png, .tga, .jpg, or .jpeg
background_image -m stretch (${user})/boot/grubfm/seven.jpg
#valid fill_colors: black,blue,brown,cyan,green,gray,magenta,red,white,yellow
Edited by crasadure
  • Like 1

• Editor
ginzu, 9 saat önce yazdı:

Multiboot toolkit grubfm i kurdum bakalım flash nekadar dayanacak?:S

Denemeler Legacyde;

Diğer disk veya flash diskteki isolarda donuyor.Bu benim laptopla alakalı olabilir bilmiyorum.İsimler kısa tr karakter yok.Onun dışında win isolarda sıkıntı yok.

VHD Win7 denedim açtı.

Sergei son sürüm denedim.Win 10 lar açıyor.Win8 masaüastünde winpe running wait -application settings wait yazılarında donuyor.İconlar gelmiyor.Native winload.exe hatası veriyor.Native için birşey diyemem ama normal win8 bende donuyor.

Bu arada emeğine sağlık.

Donmaların sebebini bilmiyorum laptoptanda olabilir burada içerik olarak bir paylaşım değilde basit bir grub kurulumu vermek istedim içerisindeki dosyalar yapımcının verdikleri orjinal dosyalar bootx86.wim için bir düzenleme ve kodlarda setap exe içn bir değişiklik yaptım yinede alakalı konudaki grubfm dosyalarını indirerek değiştirip test yapabilirsin  hata yapmış olabilirz

• Like 1

köylü, 14 saat önce yazdı:

Donmaların sebebini bilmiyorum laptoptanda olabilir burada içerik olarak bir paylaşım değilde basit bir grub kurulumu vermek istedim içerisindeki dosyalar yapımcının verdikleri orjinal dosyalar bootx86.wim için bir düzenleme ve kodlarda setap exe içn bir değişiklik yaptım yinede alakalı konudaki grubfm dosyalarını indirerek değiştirip test yapabilirsin  hata yapmış olabilirz

Grubfm 7.0 beta-final/7.1.2/7.2.0/7.3.0 sürümleri legacy de denedim.Windows isoları için değişen birşey olmadı.:(

Sergei 8pede macro->strelecPE.exe dosyasına restart yaparsak masaüstü ve programlar geliyor.Yapmazsak boş masaüstünde beklemede kalıyor.Yani manuel müdahale lazım.