Jump to content

Dvd/cd Rom Ekleme Sorunu

ikmalcvs49

Recommended Posts

Arkadaşlar pcde cd rom bozulmuştu. yensini aldım taktım fakat bilgisayarı açtığımda "disk boot failure insert system disk and press enter" uyarısını alıyorum. hgardiskim ve dvd rom başka bilgisayarda gayet iyi çalışıyor acaba sorun nerde lütfen yardımcı olur musun? Şimdiden teşekkürler... bir de biosla ilgili bir ayar mı gerekiyoır ve nasıl olmalı?

arkadaşım hdd nin kablosu çıkmış olabilir ona dikkat et birde bootu cdromu birinciye alıp öyle dene soradan hdd yi birinciye alıp öyle dene.saygılar

teşekkürler arkadaşım ama hepsini denedim. dediğim gibi bu parçalar başka bilgisayarda sorunsuz çalışıyor. daha geniş bilgi alabilir miyim?

senin kullandığın HDD ve dvd rom sata mı yok sa IDE mi?? eğer bunlardan biri sata diğeri ide ise bıosdan sata fata ayarlarını seçmen gerekir..

Birde jumper ayarlarını denedin mi??

bundan tam olarak emin değilim fakat siyah ekranda sata devices not found yazıyor normalde orada hdd vd cd rom adı yazıyor değil mi?

senin kullandığın HDD ve dvd rom sata mı yok sa IDE mi?? eğer bunlardan biri sata diğeri ide ise bıosdan sata fata ayarlarını seçmen gerekir..

Birde jumper ayarlarını denedin mi??

arkadaşım bir de bu ayarlara nasıl ulaşıcam ve nasıl olmalı sata ide için?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...