Jump to content

Shell32.dll Yi System32 Klasörüne Nasıl Atarım

Recommended Posts

atamassın çünkü değiştirmeye çalıştığın shell32.dll kullanılıyor.değiştirmeye çalıştığın dosyayı ya sonlardıracaksın ki sanırım bu dosyayı sonlandıramassın.ama bunun bi çözümü vardı.(hatırlamıyorum :) )forumda aratırsan bulabilirsin

msdosta yapabilmen lazım copy komutu ve yerleri göstererek masa üstünden oraya atmayı deneyebilirsin..

bu ikonların seslerin vs şeylerin olduğu kılasördü sanırım o yüzden kapatman mümkün olmaya bilir dediğim yöntemi deniyebilirsin..

msdosta yapabilmen lazım copy komutu ve yerleri göstererek masa üstünden oraya atmayı deneyebilirsin..

bu ikonların seslerin vs şeylerin olduğu kılasördü sanırım o yüzden kapatman mümkün olmaya bilir dediğim yöntemi deniyebilirsin..

nasıl yapacağımı bilmiyorum biraz anlatırmısın ilgine tşk ediyorum

arkadaşım verdim linki indir ve isterin dosyayı değiştir.

rar dosyasının icinde acıklama var adımları takib et ve olayı bitir

saygılarımla

bi şey olursa hemen yaz

Download link:

Please register to see this content.

Dosya Boyutu : 10 KB

selam.

ilk olarak Windowsun kurulu olduğu dizin altında C:\windows\system32\ ye gir

Shell32.dll dosyasını bul ve adını değiştir deyip sonuna % işareti ekleyin (shell32.dll%) şeklinde olmalı.

Elinizde var olan shell32.dll dosyasını C:\windows\system32\ klasörüne kopyala.sistemi tekrar başlat.olması lazım

Bunun bir yolu var.O da şu.

Sistemini cd den çalışan xp ile açmalısınız.Adımları aynen uygulayın.

1.Elinizdeki shell32.dll dosyasını C:\WINDOWS\system32\1025 içine kopyalayın.

2.Sisteminizi cd den çalışan bir xp ile açın.

3.C:\WINDOWS\system32\1025 içindeki shell32.dll dosyasını C:\WINDOWS\system32 içine kopyalayıp dosya değişimini onaylayınız.

4.Sisteminizi normal şekilde açın.

5.Gizli dosya ve klasörleri göster ve korunan işletim sistemi klasörlerini gizle nin yanındaki işareti kaldır .Gelen uyarıya onayla

6.C:\Documents and Settings\Kullanıcı adıyla başlayan klasör\Local Settings e git ve iconcache.db dosyasını sil.

5. ve 6. adımların aslında bu işle doğrudan ilgisi yok.Ancak windows kulanılan simgeleri icon cache.db de depolar.Onu silerek yeni shell32.dll nin simgelerini kulanmasını sağlamaış olacağız.Eğer bu icon cache.db yoksa başka bir şey yapmana gerek yok.

Uyarı.Elinizdeki shell32.dll dosyasının sağlam olduğundan emin olun.Yoksa windows açılmayacaktır.Saygılarımla

Not.Replacer ile değiştiriliyor ama nasıl yapılıyor bilmiyorum.

windows dosya korumasını kapatman bir şeyi değiştirmez.Çünkü dosya kullanımdadır.Dosya korumasını kaldırman ile bu kullanımı kaldırmazsınız.Kaldırırsanız zaten sistem direk hata verir ve yeniden başlatma yapabilir.İki yolu var.Birini anlattım diğerini ise bilmiyorum.Hiç denemedim.

Evet ilk önce Windows dosya korumasını devre dışı bırakman lazım

sonra anteplim in dediklerini uygula

Windows dosya korumasını devre dışı bırakabilmen için

aşağıda yazdıklarımı bir not defterine kopyala .reg uzntılşı olarak farklı kayd et çalıştır

ve bilgisayarı yeniden başlat.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"SFCDisable"=dword:00000001

windows dosya korumasını kapatman bir şeyi değiştirmez.Çünkü dosya kullanımdadır.Dosya korumasını kaldırman ile bu kullanımı kaldırmazsınız.Kaldırırsanız zaten sistem direk hata verir ve yeniden başlatma yapabilir.İki yolu var.Birini anlattım diğerini ise bilmiyorum.Hiç denemedim.

Benim dediğimi dene öyle yorum yap.Ezbere cevap yazma.

Ya asıl sen çok bilmişlik yapma...Dediğin yolla olmuyor!Dosya korumasını kapatmak yetiyor mu yani...Allahallah..Sen çalışan bir programa crack yapmaya çalışsan windows buna izin veriyor mu?Aynı şey..

Yağmur Adam'ın dediği yol ve yöntem kesinlikle işe yarıyor.Bilip bilmeden ahkam kesmeyin.

ya arkadaşlar uzatmanıza gerek yok arkadaş işini coktan halleti benim verdim linkl. indirin sizinde işinize yarar belki artı sadece shell32.dll dosyası icin değil istediniz dosyayı değiştirin saygılarımla.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...