Jump to content

U3 Flash Belleklerİ Acronis Bootable Cd Yapalim

musty28

Recommended Posts

U3 FLASH BELLEKLERİ ACRONIS BOOTABLE CD YAPALIM

ÖNEMLİ UYARILAR:

1. Ben Sandisk cruzer micro 8Gb bir flash bellek kullanıyorum diğer marka model ve kapasitede olan belleklerle denemedim (Not:Bütün u3 bellekler aynı programı kullanıyor firmalar sadece kendi logo ve linklerini ekliyorlar görebildiğim)

2. Bu işlem sırasında U3 belleğinizin görebileceği zarardan ve veri kaybından sorumlu değilim.

3. Ben bu riski göze aldım onlarca denemeyi sorunsuz bir sekilde bitirdim. (yani olursa ikimize olmazsaaaaa hepimize diyebilmelisiniz!)

4. "U3_Guncelleyici" programını türkçeleştirdim + U3 LaunchPad programını türkçeleştirdim (Sandisk marka olmayan U3 belleklerde'de kullanılabilir; tabiki ana penceredeki Sandisk logosu ve sandisk internet sitesine açılan linkler sizi rahatsız etmiyorsa)

========hazırlanan ISO imajını flash belleğe yazmak======

1. U3 özellikli flash belleği bilgisayara takın

2. "U3LAUNCHPAD_TR klasörü" içinden "U3_Guncelleyici"yi çalıştırın

3. Güncelleme sihirbazı penceresindeki uyarıları dikkate alarak işlemin bitmesini bekleyin (biraz zaman alabilir)

4. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın

5. Bundan sonrasını kendi anakartımdan anlatıcam benim ana kartın markası MSI modeli MS-7346 USB'den boot etmek için bilgisayar açılırken F11 tuşuna basıyorum (bazı anakartlarda F8 tuşu) boot seçim popup penceresi açılınca bu pencerede flash belleğimin markası olan "Sandisk Cruzer Micro" iki tane görünüyor ve ben ikinci olanı yani alta'takini seçerek Enter tuşuna basıyorum bu kadar....

6. Bilgisayar artık flash belleğin U3 Sistem bölümünden acronis media cd ile başlatılıcak.

Buradan İndir: http://www.filefactory.com/file/aff9799/n/U3LAUNCHPAD_TR_zip

anlatım için teşekkürler yalnız bu işlemi u3 özelliği olmayan flash belleklerle de yapabiliyor muyuz?

Acronis disk director ve Acronis true image programlarını bilgisayarına kurduktan sonra "Acronis media builder" ile normal USB belleklere direk yazdırabilirsin. Bildiğim kadarıyla bu işleni yaparken bilgisayarın dil seçeneklerinden klavye dili veya dili ingilizce yapmak gerekiyor tam hatırlamıyorum.

Merhaba

Ben bu usb den boot etme olayını çok araştırmıştım ama adam akıllı hiçbir kayanak çıkmadı karşıma ve şimdi bu formu gezerken sizin yazdığınız yazıyı gördüm ve hemen denedim yanlız u3 ile boot etmeye çalıştığımda "missing operating system" hatası veriyor bununla hiç karşılaştınızmı?

Kolay Gelsin

• 4 hafta sonra ...

slm kardeş ben bu programı ablamın flash belleğine kurdum fakat kendi flash belleğime kuramıyorum. sebibi nedir acaba

veya nasıl kurabilirim yardım edebilirmisin?

kurdumğum flash: SanDisk Micro Skin USB Flash Drive 4 gb

kuramadığım flash: adata classic model c801 8 gb

• 1 ay sonra...
.. u3 ile boot etmeye çalıştığımda "missing operating system" hatası veriyor bununla hiç karşılaştınızmı?

..

Boot menüde musty28 inde bahsettiği iki adet usb boot çıkıyor ve ikincisini (altta olanını) seçmemiz gerekiyor. Birincisini seçersek "missing operating system" hatası orada çıkıyor.

Ama ilginçtirki -masaüstünde bir problem olmamasına rağmen- dell notebook umla denediğimde açılışta boot menüsünde iki usb değilde sadece bir usb(usb store adıyla..) boot görünüyor ve çaresiz oradan başlattığımdada aynı "missing operating system" hatasıyla karşılaşıyorum.

1- Neden masaüstü ve dizüstülerde farklı sonuçlarla karşılaşıyoruz?

2- Bu konuda dizüstülerdede olumlu sonuç alabilmek için ne yapabiliriz?

Bir bilen olsada cevaplasa.. Çok işimize yarayacak..

Boot menüde musty28 inde bahsettiği iki adet usb boot çıkıyor ve ikincisini (altta olanını) seçmemiz gerekiyor. Birincisini seçersek "missing operating system" hatası orada çıkıyor.

Ama ilginçtirki -masaüstünde bir problem olmamasına rağmen- dell notebook umla denediğimde açılışta boot menüsünde iki usb değilde sadece bir usb(usb store adıyla..) boot görünüyor ve çaresiz oradan başlattığımdada aynı "missing operating system" hatasıyla karşılaşıyorum.

1- Neden masaüstü ve dizüstülerde farklı sonuçlarla karşılaşıyoruz?

2- Bu konuda dizüstülerdede olumlu sonuç alabilmek için ne yapabiliriz?

Bir bilen olsada cevaplasa.. Çok işimize yarayacak..

Bunun sebebi bilgisayarınızın bios ile alakalı biosu güncelleyerek bazı sistemlerde bu sorun çözüle biliyor ama hepsinde olabiliyormu doğrusu bende bilmiyorum. Ayrıca bios güncellemesi yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem bu işin şakası yoktur bilen birisine yaptırmalarında fayda var.

Bunun sebebi bilgisayarınızın bios ile alakalı biosu güncelleyerek bazı sistemlerde bu sorun çözüle biliyor..

Her iki anakart biosununda güncel olduğunu biliyorum. Ama yine bir kontrol edeceğim. Teşekkürler..

• 3 ay sonra...
  • 10 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...