Jump to content

Değiştirmedğim Malzeme Kalmadı

vip_bey

Recommended Posts

Arkadaşlar sizi bir sorundan bahsedeceğim ama bu konu hakkında tahminim yorum yapn çok olur...

Şimdi arkadaşlar pc daha 6 aylık özellikleri...

Asus p5vdm-2 anakrt

intel 2180 dual core işlemci

1 gb 667 kingston ram

geforce 7200 gs ekran kartı

160 gb hdd samsung

Sistem bu güne kadar bir power sorunu cıkardı onuda değiştirdim... Şimdiki sorunu ise pc cöktü ben format attım ve 2 gün sonra tekrar çöktü acılmıyor tekrar attım...yine çöktü bunda sonra bir daha kurmaya kalkıştım artık bunlar ile karşılaştım....

Bu denediğim malzemelerin hepsi sıfır kutusundan acılmamış şekilde idi...

1 7 tane xp cd ile denedim

2; 3 tane ram ile denedim

3; 2 tane hdd değiştirdim

4; 2 tane ekran kartı değiştirdim birinda takmadım onboard kullnadım

5; 2 tane sürücü değiştirdim

6; 2 tane işlemci denedim

7, 2 dafa sürücü ve hdd sata ileti ve elektirik kaplosunu değiştirdim

8; anakart ı kasadan dışarı cıakrdım öyle denedim

9, Sıfır power ile denedim aynı...

10; Aynı model elimde 3 tane sıfır anakart vardı 3'ünle de denedim aynı...

Ve artık kafayı yiyicem

Bütün mazlemelerini başka bir anakart a taktım.. sorun yok

Beki benim elimdeki bütün anakartlar mı arızalı

Verdiği mavi ekran hatası 7b veya hdd problem olabilri diyorr...

VİRÜS PROĞRAMINI DEĞİŞTİRMENİ TAVSİYE EDİYORUM.

arkadaşım, arkadaş sistem açılmıyor diyor sen ise virüs programını değiştir diyorsun ? vede forum kurallarına uymuyorsun.

Bir tek kasa kalmış.kasanın kablolarından birinde hata olmasın.kısa devre gibi mesela...dene bana kalırsa.birde anakartın arkası kasaya falan deyebilir.bazen hatalı montaj olabiliyor(yani gözden kaçabilir) aklıma gelen bu kardeş....Allah kolaylık versin.

arkadasım na telem dalı olan bios alında fizxiksel olan herşeyi anıtıldığı yerdir burdaki ayarlara bir bak derim birde yukarıdaki arkadşların dediği gibi kasanın ana karta değen bir yeri varmı kıs devre edecek bunlar çünkü önemlidir

anakart yada ram dan kaynklaniyor gibi duruyor.arkadaslarin dedigi gibi anakart kasanin bir yerine degerse yada kasanin icinde bi vida dahi olsa ankartla temas eden kisa devre yaptirir rami farkli mhz olan ram lari dene ama tek tek dene , samsung hdd den olabilir ,bir de seagate hdd dene. arkadasin da vardi oyle bir kasa , sizin gibi degistirmedigimiz parca kalmadi, pc ye format atamiyorduk, anakartin bios u update yapinca duzeldi

Bir tek kasa kalmış.kasanın kablolarından birinde hata olmasın.kısa devre gibi mesela...dene bana kalırsa.birde anakartın arkası kasaya falan deyebilir.bazen hatalı montaj olabiliyor(yani gözden kaçabilir) aklıma gelen bu kardeş....Allah kolaylık versin.

Dostum dışarda denedim diye yazdım saten...

Arkadaşlar benim yazdıklarımı okumadan cvp veriyorsunuz bence hepiniz dediklerini yapıldı ve oraya yazıldı...

Bu anakartlar sorunlu 3'üde sıfır ama sorunlu...şu ana kadar 8 tane taktım 6 sı bozuldu geri geldi

asus P5 vdm-2 haberiniz olsun...

arkadaşlar gerçekten asus anakartlar iyi değil ben 10 yıldır donanımcıyım bilgisayar topluyorum asus kadar kötü bir ana kart görmedim dükkanım dolu bozuk ana kartlarla tabi bunun 10 tane de 9 u asus tavsiyem gigabytten şaşmayın artık asusu gelince ban bakmak bile istemiyorum

Bu denediğim malzemelerin hepsi sıfır kutusundan acılmamış şekilde idi...

1 7 tane xp cd ile denedim

2; 3 tane ram ile denedim

3; 2 tane hdd değiştirdim

4; 2 tane ekran kartı değiştirdim birinda takmadım onboard kullnadım

5; 2 tane sürücü değiştirdim

6; 2 tane işlemci denedim

7, 2 dafa sürücü ve hdd sata ileti ve elektirik kaplosunu değiştirdim

8; anakart ı kasadan dışarı cıakrdım öyle denedim

9, Sıfır power ile denedim aynı...

10; Aynı model elimde 3 tane sıfır anakart vardı 3'ünle de denedim aynı...

abi yeni bir pc alsaydın daha iyiy yaw :( :hım: :( :(

Arkadaşlar benim yazdıklarımı okumadan cvp veriyorsunuz bence hepiniz dediklerini yapıldı ve oraya yazıldı...

Bu anakartlar sorunlu 3'üde sıfır ama sorunlu...şu ana kadar 8 tane taktım 6 sı bozuldu geri geldi

asus P5 vdm-2 haberiniz olsun...

ARLKADAŞIM AKITILIYORUM BU ASUS P5 VD2 VM VE BENZEİ SURUMLERİ HEPSİ AYNI HATAYI VERİYOR SÜREKLİ MAVİ EKRAN HATASI YADA BİLGİSAYAR DONUYOR BENDE ANAKARTIN KASA YA FALAN TEMAS VARDIR DİYE DÜŞÜNDÜM AMA SORUN ANAKART TA ÇIKTII DENEMDİĞİM PARÇA KALMADI O ANAKART ÜZERİNDE SÜREKLİ DONDRDU BİLGİSAYARI . BİLGİSAYARI DONDURAN PARÇALRI BAŞKA Bİ ANAKRTTA DENEDİM SORUN VERMEDİ VE TIKIR TIKIR ÇALIŞTI. SİZE TAVSİYEM GİGABYTE ANAKARTLAR . P31 YADA G31 CHİPSETLİLERİ VE YUKARISINI TAVSİYE EDİYORUM ARKADAŞLAR

başka bi model anakartla denedinizmi acaba intel veya gigabayt gibi

anakart sorunlu olabilir. Birde kasayı değiştir. Gigabayt tavsiye edenlere şaşarım g31 ler var 2 tanesi geldi taktım açmadı. Anakart update için servise gönderdim. Bilgisayarın biosuna girebilsem kendim update edecektim. Açıldıktan sonra hangi anakart olursa olsun update kolay zaten. Gigabayt bu yüzden bıraktım. Bence en iyi asus

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...