Jump to content

Web'de Activiex Denetimi Nasıl Iptal Edilir?

Recommended Posts

Arkadaşlar selamınaleyküm...

Ben bir web sitesi yaptım deneme amaçlı yayınladım yayınlamadan önce'de aynı sorunla karşılaşıyordum.

Sitede sadece bir adet flashta yapılma slayt var.

Siteyi önizlemek için açtıgımda ActivieX Denetimi çalışmanızı kısıtladı diye bir uyarı veriyor ve siteyi yaptıgım kişiler bunun böyle olmasını istemiyor.Ben direk açıldıgında böyle birşey sormasını istemiyorum.

Bu sanırım halledilebilen bir sorun ama ne kadar arama yaptı isem sonuçsuz.

Sorum yanlış anlaşılmasın tek benim pc de değil baktıgım tüm pclerde bu böyle...

Allahaısmarladık...

Not : ActiveX denetimlerinin tasarım modunda (tasarım modu: Form şablonu oluşturabileceğiniz veya bunun üzerinde değişiklik yapabileceğiniz InfoPath tasarım ortamı.) kullanılabilmesi için Özel Denetim Ekleme Sihirbazı yoluyla onları Denetimler görev bölmesinde varolan denetimler listesine ekleyin.

GizleActiveX denetimi ekleme (veri kaynağını otomatik olarak oluşturma)

1. Tasarım modunda, ekleme noktasını ActiveX denetimi eklemek istediğiniz yere yerleştirin.

1. Tasarım modunda, ekleme noktasını ActiveX denetimi eklemek istediğiniz yere yerleştirin.

2. Denetimler görev bölmesi görünmüyorsa, Ekle menüsünden Ek Denetimler seçeneğini tıklatın.

3. Denetimler görev bölmesinde, Veri kaynağını otomatik olarak oluştur onay kutusunu seçin.

4. Denetim ekle listesinde, Özel altında, eklemek istediğiniz ActiveX denetiminin adını tıklatın.

Güvenlik Formunuza ActiveX denetimleri eklerken dikkatli olun. ActiveX denetimleri, güvenlik açısından tehlikeli olabilecek biçimde tasarlanmış olabilir. Yalnızca güvenilir kaynaklardan gelen denetimleri kullanmanız önerilir.

5. ActiveX denetimini sınamak için Standart araç çubuğundan Önizleme Formu seçeneğini tıklatın.

GizleActiveX denetimi ekleme (varolan alana bağlama)

Not ActiveX denetimini yinelenen bir alana bağlıyorsanız, denetim yinelenen bir tablo veya yinelenen bir bölüm içinde olmalıdır.

2. Veri Kaynağı görev bölmesi görünmüyorsa, Görünüm menüsünde Veri Kaynağı'nı tıklatın.

3. Veri Kaynağı görev bölmesinde, ActiveX denetimini bağlamak istediğiniz alanı sağ tıklatın, sonra kısayol menüsünden ActiveX denetimini tıklatın.

Not : ActiveX denetimi kısayol menüsünde yoksa, alanın veri türünün ActiveX denetimi için belirttiğiniz veri türüyle aynı olup olmadığına bakın. Alanda aynı veri türü varsa, kısayol menüsünden Diğer'i tıklatın, ardından Denetim Seç iletişim kutusunda ActiveX denetimini tıklatın.

3.

Denetim Seç iletişim kutusunda ActiveX denetimini tıklatın.

İpucu

Veri kaynağını otomatik olarak oluştur onay kutusu işaretlenmemişse, Denetimler görev bölmesini kullanarak varolan bir alana bağlı ActiveX denetimi ekleyebilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...