Jump to content

Web Tasarım Programı

Recommended Posts

Frontpage :clapping:

Dostum Tasarım öle Bir program ile bitmiyor ki cok zor olmayan her birini ogrenmek max 1 er gununu alcak 3 teknoloji (html,css,javascript(baslangıc seviyesi) )

gerisi biraz senin sanatsal yonune kalmıs rengi renge tutturmak fln.

Site de mutlaka Resim-Logo fln Olacaktır Bunları Yapmak için orta düzey Photoshp (ya da gimp yada benzeri grafik düzenleme programı)

hareketli seyler yapmak içinde az bişi flash bilgisi (max 1 gününü alır)

ayrıca yazdıklarıma kimse sırf photoshopa bir ömür gerek sırf javascripte bir ömür gerek fln die atlmasın bize işimizi halledecek kadar lazım.. yani nedir bir hata mesajı verdicek kadar javascript, gradient kullanarak bir buton

bu kadar seyler..

sonuca gelirsek

temel html bilgisi css bilgisi

photoshop Tasarim için Yeterli

ancak iş site yapımına girince kod bilgiside devreye girer sen tasarım mı yapmak istiyorsun site mi? site oldu mu nasıl bir site yani dinamik bir site ise bir programlama dili ve database bilgisi öğrenmek gerekir..(ki bu ise istediğin bence asp.net (c# ile ) php fln da ii güzel hos diller de kontrol ve component zenginiiği bakımından asp.net daha doğrusu .net bana daha cazip geliyor..

tasarım programına gelince html +css +photoshıop bilince ister dreamw. kullan ister expression web istersen notepad editör sadece yapmak istediğini kolay yapmanı sağlar o kadar...

ama ben Programcı olmayı Tercih ettim cünki cok harika tasarımlar www.templatemonster.com gibi sitelerden kolaylıkla cokta pahalı olmayan ücretlere satın alıabiliyor.. diyelim bir eticaret sitesi yapcaksınız bir oscommerce teması 50$ fln al onu editle biraz 300 $ cak gitsin (seklinde yapanlar var)

simdiki sitelere bakıyorumda cok detaylı birseyler yok cok insanı zorlamayan seyler yani cıvıl cıvıl heryerinden efekt fırlayan renk fıskıran siteler değilde bilgi ile dolu sade site(siyah beyaz dil tabi) daha ağırlıkta ve tercih unsuru..

oncelikle cok zor imkansız bu sürec söle böle diye kendini kasma hepsi cok basit seyler yani sadece işi aşamalara bölmek parca parca yavas yavas halletmekle ilgili bir anda bütünü düşünüp misal koskoca facebook! diye baygınlık geciriyorsun oysa yavas yavas once üyelik sayfasını sonra girisi sonra mesaj bolumunu bir bakmısın 1 haftaya(apiler hariç) bitmiş

arkadşım bunun için frontpage,dreaweawer gibi programlar ilk önce htmlyi öğren ondan sonra asp php falan gerçi bende bilmiyorum asp php falan ama hhtml biliyorum front page gibi programlar görsel olduğu için pek fazla kod yazmassınız.saygılar

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=73823&hl=dreamweaver[/CODE]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=53991&hl=dreamweaver[/CODE]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=55178&hl=dreamweaver[/CODE]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=32019&hl=dreamweaver[/CODE]

istediğin bir arama butonu kadar yakın sana boş yere mesaj yazmak yerine önce bi arama yap istersen.

İlk önce wordü aç tablolama mantıgını öğren ondan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Html kodlarından azda olsa bilmen lazım...

Meb yazarlık yazılımı eğitimi veriyordu burayı incele...

http://yazarlikyazilimi.meb.gov.tr/egitim/[/CODE]

dostum kolay bir şekilde öğrenmek istersen frontpeng gibbi joomlo gibib programlar var ama tam tersi profosyenel bir web tasarımı yapmak istersen ilk önce hmtl dşilini bil ve diğer dilleride öğrenmek gerekiyor mesala asp..php.mysql vb. gibi dilleri öğrenve daha sonra ise programlaını gecersin ama sadece program olarak falas falan programını kulan ama kod programıda kulana bilirsin şimdiden kolay gelsin. bana kalırsa bu işte profosyenel ol hazır programları pek kulanma.

Direk yazılım demek pek uygun olmayabilir, ama Dreamweaver, Flash ve Photoshop'tan şaşmamak gerek. Yazılım diline gelince,

PHP, xHTML,XML derim :clapping:

• 1 ay sonra...

Mahoni Arkadaşımız

"Frontpage

Dostum Tasarım öle Bir program ile bitmiyor ki cok zor olmayan her birini ogrenmek max 1 er gununu alcak 3 teknoloji (html,css,javascript(baslangıc seviyesi) )

gerisi biraz senin sanatsal yonune kalmıs rengi renge tutturmak fln.

Site de mutlaka Resim-Logo fln Olacaktır Bunları Yapmak için orta düzey Photoshp (ya da gimp yada benzeri grafik düzenleme programı)

hareketli seyler yapmak içinde az bişi flash bilgisi (max 1 gününü alır)

ayrıca yazdıklarıma kimse sırf photoshopa bir ömür gerek sırf javascripte bir ömür gerek fln die atlmasın bize işimizi halledecek kadar lazım.. yani nedir bir hata mesajı verdicek kadar javascript, gradient kullanarak bir buton

bu kadar seyler..

sonuca gelirsek

temel html bilgisi css bilgisi

photoshop Tasarim için Yeterli

ancak iş site yapımına girince kod bilgiside devreye girer sen tasarım mı yapmak istiyorsun site mi? site oldu mu nasıl bir site yani dinamik bir site ise bir programlama dili ve database bilgisi öğrenmek gerekir..(ki bu ise istediğin bence asp.net (c# ile ) php fln da ii güzel hos diller de kontrol ve component zenginiiği bakımından asp.net daha doğrusu .net bana daha cazip geliyor..

tasarım programına gelince html +css +photoshıop bilince ister dreamw. kullan ister expression web istersen notepad editör sadece yapmak istediğini kolay yapmanı sağlar o kadar...

ama ben Programcı olmayı Tercih ettim cünki cok harika tasarımlar www.templatemonster.com gibi sitelerden kolaylıkla cokta pahalı olmayan ücretlere satın alıabiliyor.. diyelim bir eticaret sitesi yapcaksınız bir oscommerce teması 50$ fln al onu editle biraz 300 $ cak gitsin (seklinde yapanlar var)

simdiki sitelere bakıyorumda cok detaylı birseyler yok cok insanı zorlamayan seyler yani cıvıl cıvıl heryerinden efekt fırlayan renk fıskıran siteler değilde bilgi ile dolu sade site(siyah beyaz dil tabi) daha ağırlıkta ve tercih unsuru..

oncelikle cok zor imkansız bu sürec söle böle diye kendini kasma hepsi cok basit seyler yani sadece işi aşamalara bölmek parca parca yavas yavas halletmekle ilgili bir anda bütünü düşünüp misal koskoca facebook! diye baygınlık geciriyorsun oysa yavas yavas once üyelik sayfasını sonra girisi sonra mesaj bolumunu bir bakmısın 1 haftaya(apiler hariç) bitmiş"

Tşk ederim kardeş çok açıklayıcı ve bilgilendirici olmuş

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar Bu İşi Gözünüzde Çok Büyütüyosunuz Bu Kadar Büyütmeyin Ben de çok büyyüttüm ama bide öğrenince bu kadar kolaymıymış dedim bende ücretsiz ders almak isteyenler özelden ulaşsınlar

Beyaz MEDİA Web Tasarım Merkezi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...