Jump to content

*.msc Uzantılı Dosyalar Açılmıyor !

babyface

Recommended Posts

arkadaşlar windows\system32 içindeki msc uzantılı hiç bir program çalışmıyor. örnekte olduğu gibi aygıt yöneticisini açmaya çalıştığımda görünen hata ile karşılaşıyorum.çözümü hakkında yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum...

hata1gi0.jpg

Bu davranışı gidermek için, PATH ortam değişkeninize %SystemRoot%\System32\WBEM klasörünü ekleyin. Bunu yapmak için şu adımları uygulayın:

1. Bilgisayarım'ı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.

2. Gelişmiş sekmesinde Ortam Değişkenleri'ni tıklatın.

3. Sistem Değişkenleri altında, PATH ortam değişkeni öğesini çift tıklatın. Eğer yoksa ekleyin.

4. %SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\system32\WBEM bu değeri girin.

5. Tamam'ı tıklattıktan sonra yine Tamam'ı tıklatın.

Not: Alıntıdır.

denedim fakat olmadı sorun hala devam etmekte...

ayrıca o dediğiniz wbem klasörü varmış zaten...

ayrıca dikkatimi çeken bişey oldu işaretlenen yerde 2 tane seçenek var,bu normalmi acaba ????

hata2lm3.png

Evet oradaki 2 seçenek gayet normal, olağan dışı bir şey değil yani.

Arkadaşım birde Şüphelendiğin yazılımları uninstall etmeni, boot repair kullanmanı ve sfc /scannow yaparak denemeni tavsiye ederim. Oda olmadı Kurtarma Konsolu'ndan yeni bir Master Boot kaydı yazdırarak chkdsk /p /r olarak dene. Kusura bakma benim aklıma gelen ihtimallerde bu kadar.

sistemimde perfectxp yüklü.o dediklerini yapmayı denedim fakat olmadı.AusLogics BoostSpeed programını yükleyip bir kaç ayar yaptıktan sonra bu sorunu yaşamaya başladım.hangi seçenekten sonra olduğunu ise bilemiyorum malesef.çözüm olarak programı yeniden yükleyip biraz kurcaladım ama bir faydası olmadı...

not: sorun giderildi....

• 7 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...