Jump to content

Windows 10 19h2/20h1/20h2 Uupdump.ml Isolar...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

geminid3, 3 saat önce yazdı:

Please register to see this content.
 bu siteden indirme güvanli mi?

Benzeri birçok site var. Tercih meselesi denilebilir. Güvenirliliğiyle alakalı negatif birşeyle karşılaşmadım. Dosyaları microsofttan çekiyor. Ben indirip yüklediğim zaman güveniyorum. Siz güvenmeyebilirsiniz. Bana bu tip siteler güvenilirliğiyle alakalı herhangi negatif bir şeyle karşılaşmamam, ekstra dil eklenebilir, WinSxs klasörünü temizleme, güncellemeleri entegre etme özelliğinden dolayı kullanışlı geliyor. Sistem denemelerimi de bu ve benzeri sitelerden indirdiğim isolar da yapıyorum. Aksini iddaa eden birini de görmedim...

geminid3, 3 saat önce yazdı:

Please register to see this content.
 bu siteden indirme güvanli mi?

Güvenli. 

deli_petro06, 34 dakika önce yazdı:

Üstad bir şeyler öğrenmiş olduk. Ancak ne paylaştığını bilmemek kısmı alıntı yaptığınız mesajdan da bir yanlışlık olduğunu gösteriyor. Dikkat ettiyseniz, gerekli açıklamalar yazıldığı açık. Hatta siteden indirme yaparken winsxs klasörü temizliyor, ekstra dil... ekleniyor v.s gibi açıklamalar da var. Kaldı ki konunun altın da açıklamalar kısmında indirilen site, neden el değmemiş yazıldığı v.s gibi kısımlar mevcut. Yani insanlar indirirken microsofttan indirilmemiş isolar olduğu çok açık. İş sadece başlıkla bitiyorsa biz neden açıklama kısmını yazıyoruz? Msdn olsaydı, msdn yazardım. Eyvallah verdiğiniz bilgi için teşekkürler ancak ne paylaştığını bilmemek kısmı sizin ekstra eklediğiniz şeyler. Aslında herşey çok açık şekilde verildi. Konunun en başından bu yana indiren kişi Microsoft uygulamasıyla indirilmediğini biliyor. Ancak arkadaşın da dosyaları inceleme mesajına bakıldığın da da yazdıklarımı yalanlayan bir kısım yok. Neden başlık üzerinden msdn tartışması olduğunu da anlamıyorum. Bende araştırdıklarımdan yola çıkarak açıklamalar kısmını yazdım. Çoğu üst düzey bu tip işlerle uğraşan yabancı videolar da da verileri microsofttan çektiğini belirtiyorlar. El değmemiş ibaresi de servisler de ekleme çıkarma yapılmamış olması v.s yi belirtiyor. En başından beri kaynak belli. Başlığın neden o şekilde yazıldığı belli. Ne paylaşıldığı çok açık. Yazdıklarınıza göre Microsoft dışında indirilen kalıbların hiçbirisi el değmemiş değil. (uupdump yazılı) Kaldı ki, neden el değmemiş yazıldığı da belirtiliyor.  Verdiğiniz bilgi için teşekkürler ancak son cümle bana yanlış geldi...

Güncelleme entegre edildikten sonra el değmemiş anlayışı bana yanlış geldi. Bu düzenlemeden sonra sha bilgileri de değişir.

El değmemiş MSDN sha bilgileriyle eşleşen isodur. Yada MCtool ile indirilen.

Bu kaynaklardan indirilen isolar güvenlidir. Uzun süredir de bir çok kullanıcı kullanır. Çünkü ekstra düzenleme seçenekleri mevcut. Bu da bir avantaj.