Jump to content

Windows Açılışındaki Yılan En Fazla 1-2 Tur Atsın

ahsen2

Recommended Posts

1-) Notepad.exe dosyasını çalıştırın ve aşağıdaki satırı yazın.

del c:\windows\prefetch\*.* /q

Yukarıdaki satırı yazdıktan sonra bu dosyayı “prefetch.bat” ismiyle C:\prefetch.bat olarak kaydedin.

(Klasör özelliklerinden bilinen dosyalar için uzantıları gizle seçeneğini deaktif etmeyi unutmayın. Aksi durumda kaydettiğiniz prefetch.bat dosyası prefetch.bat.txt olacaktır. )

2-) Başlat menüsünden “Çalıştır”ı seçin ve “gpedit.msc” yazın.

3- “Bilgisayar Yapılandırması” altında yer alan “Windows Ayarları”na ve sırasıyla sağ penceredeki Komut Dosyaları ve “Kapat”a çift tıklayın”

4- Kapat Özellikleri penceresinde “Ekle / Gözat” üzerine tıklayın ve “prefetch.bat” dosyasının kayıtlı olduğu konumu gösterip “Aç”a tıklayın.”Tamam” diyerek bütün pencerelerden çıkın.

5-) Başlat menüsünden “Çalıştır”ı seçin ve “devmgmt.msc” yazın.

6-) “IDE ATA/ATAPI” denetleyiciler kaydına çift tıklayın.”Birincil IDE” Kanalı’na sağ tuşla tıklayın.

ve “Özellikler”i seçin”

7-) “Gelişmiş Ayarlar” sekmesine geçin. Aygıt Türü gri olmayan Aygıt 0 veya 1 seçeneği altında “Aygıt Türü”nü Otomatik Algıla’dan “Yok” seçeneğine getirin ve “Tamam”a tıklayın.

“IDE ATA/ATAPI” denetleyiciler kaydına çift tıklayın.”İkincil IDE Kanalı” Kanalına sağ tuşla tıklayın ve “Özellikler”i seçin.

9-) “Gelişmiş Ayarlar” sekmesine geçin. Aygıt Türü gri olmayan Aygıt 0 veya 1 seçeneği altında ” Aygıt Türü”nü Otomatik Algıla’dan “Yok” seçeneğine getirin ve “Tamam”a tıklayın.

10-) Bilgisayarınızı baştan başlatın. Windows XP’nin çok daha hızlı başlatıldığını göreceksiniz.

kolay gelsin…

Klasör özelliklerinden bilinen dosyalar için uzantıları gizle seçeneğini deaktif etmeyi unutmayın

peki hep bölemi olucak

sanırım o işlem .txt dosyasını .bat dosyası yapmak için yapıldı

sonra kapatabilirsin...

vistada denemedim...deneyen arkadaşlar mesaj yazabilir lütfen

ayrıca ""Klasör özelliklerinden bilinen dosyalar için uzantıları gizle seçeneğini deaktif etmeyi unutmayın"" kelimesine takılmışsınız açıklayayım.

masaüstüne gelin-bilgisayarım açın-en üst çubukta araçlar klasör özelliklerine gelin-görünüme gelin .bilinen dosya uzantılarını gizle seçeneğindeki çentiki varsa kaldırın...yoksa mesele yok....

Vistada çalıştıra gpedit.msc yazınca bulunamadı diyor ama ben internetten araştırdım buldum.

vista ultimate, enterprise veya business için gpedit.msc (grup ilkesi seçeneği) vardır. vista starter, home basic ve premium sürümlerde bu tür gelişmiş ayarlama seçenekleri bulunmaz ve bu yüzden uzucdur bu sürümler. xp pro vista starter'den, basic'den ve premium'dan daha iyi bir işletim sistemidir ( bana göre Microsoft!a ait tüm sistemler berbattır da, kendi sürümlerini karşılaştırıyorum o kadar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...