Jump to content

Services.exe , Cmd.exe

kensopoy

Recommended Posts

Bence Kaspersky 2009 Emergency Bootable CD'yi deneyin

Description:

A safe way to remove viruses from a computer without the risk of getting infected.

* Boot from the Kaspersky Rescue Disk to scan and remove threats from an infected computer without the risk of infecting other files or computers.

* Burn this ISO image to a CD, insert it into the infected system's CD-ROM drive, enter the PC's BIOS, set it to boot from the CD and reboot the computer.

* This lists the Gentoo-specific options, along with a few options that are built-in to the kernel, but that have been proven very useful to our users.

http://rapidshare.com/files/195523985/KSPBOOT_2009_CD.part1.rar
http://rapidshare.com/files/195523987/KSPBOOT_2009_CD.part2.rar
http://rapidshare.com/files/195534817/KSPBOOT_2009_CD.part3.rar
http://rapidshare.com/files/195538858/KSPBOOT_2009_CD.part4.rar[/CODE]

Bootable iso'yu cd'ye yazdırın, PC'yi cd'den boot edin virüsleri temizleyeceğini söylüyor. Geçmiş olsun :D

modifiye xp ama şimdiye kadar böyle bir sorun yoktu sanırım girdim crack sitesinden oldu kasper . avg. avast nod32 temizleyemiyor bunları... bir çözümü var ama ne ghost u var 2 dakkada kurarım fakat sanırım D: sürücüsünden geliyor. D: deki bilgilerde 50 gb format ta atamam :D

görse silicem zaten kardeşim en son güncel virüs programları görmüyor sanrım yeni bir virüs bu

kardeş sanırım çözümün combofix... bu program sistemindeli malware spayware tipli programları temizlemek için birabir ve tahminimce sende bu dertle boğuşmaya çalışıyorsun. ayrıca antivirüs olarakta McAfee kullanmanı öneririm ben kullandım memlunum. ayrıca 70 bilgisayar bulunan bi kafedede bunu kullanıyordum ve 2 yıl boyunca hiç bir virüs tehlikesi yaşamadım. büyük ihtimalle sorunun çözülecektir. inş işine yarar...

saygılar...

inanmıycaksın ama onuda kullandım oda bulamadı spyware doctorla tarattım bayagı buldu systemcare ile taktive ettim bayagı buldu temizledi antivirus kullanmayı pek sevmem önerin için sağol hala tarıyor bakalım bunun sonucunu yazarım

kardeş alttaki linki incele

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=70406&hl=[/CODE]

Bazen bilmediğimiz bir konuyu bildiğimizi sanarız; bu yanılgı da başımıza iş açar genellikle...

Yukarda: sisteminizde bir sürü "services.exe" ve "cmd.exe"nin at koşturduğunu söyledikten sonra kendinizden emin bir şekilde "zaten biliyorum amvo virusu oldugunu" demeniz bilgisayar güvenliği konusunu bilmeyip da bildiğinizi sanmanızdan kaynaklı...:D

Şimdi gelelim sorununuza ve çözümüne:

[b]Sorununuz basit bir "SCRIPT" virüsü değil; "NETZKY", "MYDOOM", "KAZPING" vb. türevi bir [color=#0000FF]solucan[/color] ya da "ALETS", AUTOTROJ", "KREPPER" vb. türevi bir [color=#0000FF]truvaatı[/color]ndan kaynaklanıyor...

Bu istenmeyen konuklar çok ünlü ve bir o kadar da tehlikelidirler; banka hesabı ve benzeri şifrelerinizi hemen değiştirin...

Bunlar bilinen ama girdikten sonra kolay (olağan kipte) saptanamayan kötücüllerdir; kendilerine Windows bileşeniymiş süsü vererek saklanırlar; "System32" dışında hemen her yerde görülebilirler; genellikle Windows bileşen adlarında küçük değişiklikler yaparlar; örneğin, "services.exe" yerine "service.exe" adını kullanırlar; en tehlikelileri aynı adı kullananlardır ki, sizdeki de bu türden... Öyle ki, System32'ye girebilenlere bile rastlanır...

Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin:

[/b]

[color=#0000FF][b]* Sistem Geri Yükleme'yi kapatın;

* Avira AntiVir'i güncelleyin;

* Bilgisayarı güvenli kipte başlatıp, Avira AntiVir'e sistem taraması (tüm bölümlerde) yaptırın ve bulduklarını silin;

* Olağan kipe dönünce Sistem Geri Yükleme'yi yeniden açın.

[/b][/color]

[u][b]Not:

[/b][/u]

1) Yukarda Avira kullandığınızı söylemişsiniz; sanırım, "AntiVir Guard" ve "Web Guard"ı farkında olmadan etkisizleştirdiğiniz bir ana denk gelmiş; yoksa kaçırmazdı... Başka bir antivirüse gerek yok; onun yakalayamadığını diğerleri hiç yakalayamaz...

2) Kötücülden kurtulup kurtulmadığınızı saptanmanın en doğru yolu "[color=#0000FF]HijackThis[/color]" raporuna bakmaktır; yukardaki işlemlerden sonra anılan raporu çıkarıp buraya ekleyebilirsiniz (HijackThis'in son sürümünü indirip kurun; Bilgisayarı yeniden başlatıp, kendiniz hiçbir işlem başlatmaksızın birkaç dakika bekleyin; HijackThis kısayoluna çift tıklayıp "[color=#0000FF]Do a system scan and save a logfile[/color]" düğmesine basın; oluşan "[color=#0000FF]hijackthis.log - Not Defteri[/color]"ni buraya ekleyin ya da kopyala-yapıştır yapın)

[b]3) Bir üstteki işlem dışında HijackThis'i kullanmaya kalkışmayın...

yukardakiler alıntıdır. en üstteki linkten

evet arkadaşlar virüsler temizlendi sadece bunu Advandec systemcare ve spyware doctor temizledi. silemeyen arkadaşlar ikisini kurup full tarama yaptırırlarsa sorun çözülecektir. bu virüsler konusunda uyanığımdır ama sanırım yeni virüs koymuşlar ilk kurbanlarıda ben oldum sanırım. ayrıca

Please register to see this content.
diye siteye girmeyin devamli virüs atıyor :rolleyes: iyi çalışmalar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...