Jump to content

3 Gb Ram 1 Gb Görünüyor

alemufuk

Recommended Posts

Arkadaşım eğer anakartın biosunu güncellemeyi biliyorsan biosunu güncelle sorununun gideceğini göreceksin

katılıyorum

anakart bios yazılımın 1 gb üstünü desteklemiyor. güncellediğinde ihtimal dahilindedir tanıması ancak tanımama ihtimali de var ama sorun anakartında yani biosta

arkadaşlar böyle durumlarda bios a bakıp remlerin değerini tam verip vermediğine bakın muhtemelen arkadaşın sorunu windows xp nin 32 bit olması 64 bit veya wista kurulabiliyor remlerden yaralanılabilmesi için

Sorun xp nin 32 bit olmasi değil arkadaşim.Biosda 3gb görüyor demiş.Ancak bize sanirim xp kurdukdan sonra ram ekledim dememisi işin uzamasina kaynaklanmiş.32 bit Xp lerde zaten 3gb ram gözükür.Ancak arkadas sanirim xp kuruluyken ram eklemesi yaptigindan işletim sistemi eklenen rami görememiş.Sorun bundan kaynaklaniyor sanirim.Gerçi sorunu kökden çözmüş rami geri iade etmiş ;)

Mhz ile ne alakası var yahu.Atmayin torbadan.İyi okuyun.

adam aynen bunu yazmiş.

Zaten 1gb lik tek ram çalışıyor.2gb lik rami taktiginda ise 1 gb görüyor.2sini taktiginda ise 2 gb görüyor.

Aslında ramlerin 2 sinde sorun yok gibi.Anakartı biraz araştırdım ama toplam destekledigi ram miktari verilmemiş.ddr2 800/677/533 mhz ramleri destekliyor.

Aklıma gelen tek olay ise Anakartın tek slota takılabilinecek en yüksek ram miktari(gb cinsinden)1Gb sanirim.Ama herhangi bir açıklama bulamadım.

Benim düşüncem bu yönde.Yani anakartin her 2 slotuna 2*1gb yada 2gb+1gb gibi ram takarsan her 2sindede en yüksek 2gb görücekdir.

Başka bir mantık bulamadım.Eğer 2 gb lik ram bozuk olsaydi hiç görmezdi zaten.

İstersen bios güncellemeyi dene.

Kolay gelsin.

Edit=Seni Tebrik Ederim Bu forumda bu kadar güzel soru soran başka birini görmedim.Çok Güzel Ne istedigini anlatmışsın.

1-)Ben Bilgisayar Teknik Servisiyim Bunları Çok İyi Biliyorum.Torbadan Atacak Olsaydım Buraya Girmezdim. :clapping:

2-)Sorunun Anakarttanda Olabilir.2.Slota Tek Tek Takarak Dene Eğer İkisindende Görüntü Gelmiyorsa Ya Anakartta Bir Problem var yada Ramlerde.

3-)Ben Yine Tekrarlıyorum Sorunun MHZ Uyumsuzluğunada Bağlı Olabilir veya Biostan 3072 Göründüğüne Göre Kurduğun İşletim Sisteminde.Tekrar Yüklemeyi Dene ama En Sağlamı Ramlerin Aynı Mhz de olmasıdır ;)

1-)Ben Bilgisayar Teknik Servisiyim Bunları Çok İyi Biliyorum.Torbadan Atacak Olsaydım Buraya Girmezdim. :)

2-)Sorunun Anakarttanda Olabilir.2.Slota Tek Tek Takarak Dene Eğer İkisindende Görüntü Gelmiyorsa Ya Anakartta Bir Problem var yada Ramlerde.

3-)Ben Yine Tekrarlıyorum Sorunun MHZ Uyumsuzluğunada Bağlı Olabilir veya Biostan 3072 Göründüğüne Göre Kurduğun İşletim Sisteminde.Tekrar Yüklemeyi Dene ama En Sağlamı Ramlerin Aynı Mhz de olmasıdır :)

arkadaşlar cevaplarımızda birbirimiz kırmayalım lütfen,

burada yaptığımız istişare ve istişarede sünnettendir.

zaten bu bilgisayar işinde bi sorunun bi kaynağı yoktur. bunu hepimiz biliriz,

biz değişik ihtimalleri yazıyoruz.

Hepinize yinede ilginizden doalyı tşk ederim

Arkadasım işletim sistemini söyle bide, xp 32 bit 3 gb, 64 bitlik xp 8gb, win 98 1 gb destekler, senınkı win 98 se sorun bundan olabilir,ayrıca bilgin olsun 667 mhz - 533 mhz ramleri bir arada kullanırsan zaten verim alamazsın biri yokmus gibi calışır, yani senın yaptıgın bir insana aynı anda hem 0rh + hemde 0rh- kan vermek gibi bişey. ayrıcada anakartını ii araştır en fazla 1 gb destekliyor olabilir. Olayın biosla alakası yok !! Tabi biosu kurcalayıp ram belleğini snırlamadıysan !!

he bide şunu den aynı rammi 1yuvaya bide 2.yuvaya dene calışmayan yuvada olabiilir olmuyo git yeni bu da ihtimal anakart bak alırken 8kadar destekliyormu yada işlemcinle uyuşan sonra bolyuvvalı bolboltak yenisinii ramlarin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...