Jump to content

80 Li Olmak Ayrıcalıktır..

zinnnn

Recommended Posts

• Replies 91
  • Created
  • Last Reply

sk8er_boi

sayın adminim ben 93 lüyüm ama 80 li olmak isterdim

çünkü 90 sonrası bence en kötü dönem

tam da nesillerin bozulma zamanı

ama ben 80 lilierin arasında büyüdüm

o nedenle bedenim 90 lı olsada kalbim 80 li

Ya ben 90lıyım ama bende TASO'ları hatırlıyorum. Rüyamda falan mı gördüm acaba :D

O yıllarda taso yoktuki zaten hatırladığım kadarıyla. Biz gazoz kapaklarını ezerek taso haline getirir onlarla oynardık. Zaten tasonun ilham kaynağında o olsa gerek. Onlara gözümüz gibi bakardık valla. Eve getirince de bir dünya azar işitirdik. Yinemi çöpten gazozo kapağı topladın diye :D

Yawrum niye böyle düşünüyorsun sen daha yeni modelsin.Adamın saydıkları hepsi Eskidi kendileride eskiyor :D Mantık çalıştır.

Sen 20'ye sabitledin mi yaşı ne yaptın? Gün gelir torunlarınız da sizle dalga geçer. Dede nekadar zavallıymışsınız o zamanlar yaa bilgisayarı klavye ve fare denen aletler ile yönetiyormuşsunuz hemde lcd ekran denilen kaba monitörleriniz varmış falan! O zaman anlarsınız geçmişin ne kadar değerli birşey olduğunu!

Ve o zamanın yine en sevdiğim animelerinden Calimero ve Jumaru

calimero_all.gif

plawres.jpg

O günleri anlıyamazsınız çünkü yaşamadınız emin ol o zamanları yaşamış olsayydınız bugün böyle monoton beyin kalmzdınız hayata bakışınız biraz daha farklı olurdu biz ne şanslıyızki o günleri gördük o filmleri o oyunları o atışmalar mahalle maçları leblebi tozunu şekere katıp yediğimiz Günler boşuna bunca insan iç çekmiyor demekki o Günlerin Bi değeri varki bizde özlemle hasretle dile getiriyoruz.Anlatılmaz sadece Yaşanır ve Biz onu Yaşadık.

Aklıma geldi hafta sonları ve ilkokuldan arta kalan zamanlarda arkadaşlarla beraber heryeri gezer demir, Tel hurda toplar sonra hurdacıya kiloyla satar pastaneden börek poğaça veya simit canımız ne istersek alırdık. Hey gidi günler hey :D

@st.gobel Allah razı olsun senden yaa. Valla çocukluğuma döndürdün beni. Mock ve Sweet i unutmuştum ben. En sevdiğim çizgi filimlerdendi. Heleki başlarken çalan müziği müthiş yaa. Dorin doriin mogu moguuuu :D :D Hemen nette arattım burda bulabildim.

Please register to see this content.

8807lassie1.jpg

dd1elj.jpg

9iy2dl.jpg

5osgwh.jpg

9i7hbk.jpg

70385206Blue20Jean_subat86.jpg

5702fgtrt.jpg

3620477980.jpg

5978477850.jpg

5213477750.jpg

8111tetris.jpg

1810477590.jpg

yalan rüzgarı seyretmek ama hiçbişey anlayamamak demek...[/CODE]

4895476400.jpg

[CODE]dinazor denver ile yaramazlık yapmak istemeyi[/CODE]

848326.jpg

948845943_0.jpg

957345968_0.jpg

509445967_0.jpg

395645983_0.jpg

45514597.png

[CODE]bunlar unutulurmu[/CODE]

arabanin altina kacan plastik topa ayak yetismeyince tasla vurmaya calismadiysaniz 80li yillari bosa gecirmissiniz :D

Yada bisikletin cok pahali oldugu donemlerde bisiklete tur tur binmediyseniz yani 1 tur bineyim cumlesini hic kurmadiysaniz...

O dediğin şeyleri 90 ların çocuğu olarakda yaptım :)

Vaybe babam hatırlatırdı her pazar kahvaltıdan sonra açıp voltron izlediklerini :)

Birde freddy kruger ı unutabilen varmı(Benim halen ruyalarıma giriyor :)

hey gidi hey cocacola cam şişe bide plastik ama altı siyah olanlar vardı +ekti böyle silikonla yapışık olurdu pepside fantada hepsinde aynıydı bi pikniğe falan giderdik o siyah plastik kopardıda şişe dik durmazdı altı bombeydi :D o zamanın teknolojisi plastik şişeyi o kadar yapabiliyodu demek :D ne günlerdi be :)

unutmadan karakutu atariler vardı :D sonra bi çok 90lı arkadaş tasoları hatırlıyorum diyor onlar kimbilir kaçıncı versiyon tasolar ilk tasolar ben 9-10 yaşlarındayken çıktı (84'lüyüm) ilkleri yaşadık yani ;) sonra tombi vardı yav orjinal tombi ama :D ve interstar (star tv) diye bişey çıktı ortaya bizi trtnin kovboy filmlerinden kurtardı ama yinede her pazar sabahı dedemle izlerdik ve interstarın unutulmaz pazar gecesi sinemaları oy oy oy batman keyfi :dribble: güzel günlerdi be şimdiki çocuklar gibi yayılıp odamıza kumanda elmizde zaplaya zaplaya kendi tv'mizi izleymedik biz aksine bi çok evde tv yoktu, zaten olanda üç beş kanaldı kumandaysa kendimizdik babamız kalk değiştir derdi kalkar diğer kanala basardık ki bunu yaşayan genelde evin en küçüğü olur ;) paylaşım için teşekkür saygılar :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...