Jump to content

Format Atarken Sürücü Değişmesi

moonspell

Recommended Posts

Arkadaşlar çok sık başıma gelen birşey servise gelen pc lerde10 taneden 1inde felan dek geliyor. windowsun kurulum yapılacak sürücünün seçiminde c ile d sürücüsü ters gözüküyor haliylen c yerine d yi silebiliyoruzki buda yedeklerin uçması demek hard disk 1 tane 2 ye bölünmüş olarak şu an karşımda ve gene ters gözüküyor bunun bi yolu varmı bilen varmı nasıl kurtarıcam bu işi d deki yedeklerini alıp geri yüklemem saatlerimi alır. Bilmem anlatabildimmi sorunu.

arkadaşlar bu olay benimde başıma gelmişti..anakartınızın boot seçeneğindeki diğer sürücüleri tara 'boot other drivers' disable duruma getiriseniz sorununuz hallolacaktır..saygılar..

yapma ya tüh 2 dakka önce yazsaydın acayip hayra geçecekti. Yedeklerini alıp formatı attım valla. Neyse illaki dek gelir 2 gün sonra deneme imkanı bulurum başka pc de.teşekkürler.

arkadaşlar bu olay benimde başıma gelmişti..anakartınızın boot seçeneğindeki diğer sürücüleri tara 'boot other drivers' disable duruma getiriseniz sorununuz hallolacaktır..saygılar..
yapma ya tüh 2 dakka önce yazsaydın acayip hayra geçecekti. Yedeklerini alıp formatı attım valla. Neyse illaki dek gelir 2 gün sonra deneme imkanı bulurum başka pc de.teşekkürler.

boot other drivers seceneğinin anlamı baska suruculere bakdır. Bunun yerini(boot sırasını) değiştirmeniz hiç bir anlam ifade etmez.Sadece diğer aygıtlara once bak demiş olursunuz.

çözüm:

Anladığım kadarıyla senin tek hdd ve 2 partitionun var xp kurulum ekranında 2.partitionu C (yedek aldıgın ) diğer partitionu D ( xp yi kurmak istediğin ) goruyor.

Hemen bir partition programı ( Hiren bot cd si yada Partitiom maneger paragon disk menagervs..) ile bilgisarı acın Xp kurmak istediğiniz parttionu primary partition yapın ve bolumu aktif yapın D partiitonu ya exdendet(uzatılmış) yada primary ( active olarak işaretlenmemiş) yapın ve restrat cekin kur active partitionu C olarak gorecektir.

boot other drivers seceneğinin anlamı baska suruculere bakdır. Bunun yerini(boot sırasını) değiştirmeniz hiç bir anlam ifade etmez.Sadece diğer aygıtlara once bak demiş olursunuz.

çözüm:

Anladığım kadarıyla senin tek hdd ve 2 partitionun var xp kurulum ekranında 2.partitionu C (yedek aldıgın ) diğer partitionu D ( xp yi kurmak istediğin ) goruyor.

Hemen bir partition programı ( Hiren bot cd si yada Partitiom maneger paragon disk menagervs..) ile bilgisarı acın Xp kurmak istediğiniz parttionu primary partition yapın ve bolumu aktif yapın D partiitonu ya exdendet(uzatılmış) yada primary ( active olarak işaretlenmemiş) yapın ve restrat cekin kur active partitionu C olarak gorecektir.

Hakkaten bu çok daha mantıklı geldi gözüme bu kesin çözüm gibi gözüküyor. Aklıma gelmemişti hiç teşekkürler.

en sağlamı formattan önce sürücülere isim atamak.. ben öyle yapıyorum.. ama yine de sorun çıkabiliyor şöyleki; 2 defa başıma geldi c sürücüsünü ismi ile seçtiğim halde c sürücüsüne kurduğum halde kurulduktan sonra d ye kulmuş gösteriyor(isim aynı harf değişiyor)

Format Atarken Ben Harddisklerimin Boyutuna Bakıyorum..Ordan Hangi Boyuttaysa Onu Seçip Format Atıyorum..Benimde BAşıma GEliyor..Fakat Bir Sakıncası Yog Diye Duydun :(

Bu kadar uzun yolardan geçmeye gerek yok.doğru sürücüye "C: Yükle" dediğinizde zaten karşınıza "Başka bir işletim sistemi içeren bölüme yüklemeyi seçtiniz" vesaire çıkıyor.Bu demektirki doğru sürücü -yok eğer direk "F: Biçimlendir" çıktığında "ESC" basıp diğer doğru sürücüye yüklersiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...