Jump to content

11 Adet Bilinmeyen Aygıt

DeatheR.

Recommended Posts

Arkadaslar geçenlerde bilgisayarıma c-ronaldo arkadasımızın veridigi AIO paketten vista ultimate 64 bit kurdum sorunsuz kullanıyorum ne zamandır taki bu gun sabahına kadar (gerçi sorun sayılmazda insanı rahatsız ediyor böyle şeyler) aygıt yöneticisine bi bakayım dedim baktım 11 adet bilinmeyen aygıt resmi aşşağıda araştırdım biraz bi sonuç elde edemedim.Acaba nedir ve nası çözerim şimdiden teşekkürler.

Not:Siz sormadan söyleyeyim ekran kartı,ses kartı,ethernet,lcd ekran,mouse,klavye,yazıcı gibi donanımlar sorunsuz çalışıyor.Harici bir donanımda kullanmıyorum bunların dışında usb girişlerinde hiç bişey takılı değil

Denenen Yöntemler:

Orjinal anakart cd sini taktım driverları baştan kurdum sorun değişmedi

Orjinal anakart cd sini bilinmeyen aygıtlara göstererek yüklemeye çalıştım sorun değişmedi

Üreticinin sitesinden driverları komple indirdim ne var ne yoksa kurdum gene değişen bişey olmadı :(

Buda Resmi

http://img26.imageshack.us/my.php?image=adsziz9.jpg

:(

Unknown Device Identifier programını denedinmi?

Evet Onuda Çalıştıramadım Böyle Bir Hata Verdi

Please register to see this content.
Anakart sürücüsü , card reader tarzı şeyler olabilir.

Hayır Card Reader Kullanmıyorum vede diğer donanımların üzerinde yada kasadada öyle bir şey yok ve yazıcıdada :(

valla dostum anlamadım ama şunu öğrendim bende AIO bir xp cd si indirdim sp 3 lü ama bilgisayarımın pilini tanımadı. Bilinmeyen aygıt olarak gördü. Güç yönetimine geldiğimde ise pil takılı değil diyordu. Anlayacağın benim düşüncem bazı özellikleri eklerken işe yarayan bazı özelllikler ortadan kaldırılıyor. Kendi bilgisayarında deniyor oluyor ama başka bilgisayar bazen böyle sorun çıkartıyor. Ben o sebeple içine sürücü gömülmüş cdleri indirmiyorum. Aradım buldum hiçbir eklentisi yapılmamış sadece sp 3 entegre edilmiş xp buldum canavar gibi çalıştı. Yani anlayacağın en güzeli bence kurup herşeyi kendi ellerinle yapman ki öyle yapıyorum. Katılımsız kurulum güzel ellemiyorsun kuruyor diyorsan daha güzeli var bence sana tavsiyem temizce kur windows u ve sonra Ghost al. bir sonraki yüklemen 15 dakika sürecektir hemde tüm sürücü ve programların hazır olarak. :(

kardeş en güzeli driver bulucu programlarladriver isimlerini bulmak ve internetten indirmek ve kardeş 2 yol ise Asus un internet sistesinden girip anakart modelini seciyorsun ve sistemine kurulu olan işletim sistemini secip ordaki driver ları indir en son olarak 8800 GTS driver nı indir yüklü hiç bir sorun kalmazz

buraya gir 8 series sec ve işletim sistemini search gelen driver indir.

Please register to see this content.

gir hangi model senin anakart ise çünkü senin yazdığın anakartın 3 modeli var.

modelini secince karşına ekran gelecek ordan işlettim sistemin sec ve driver indir kur.

Bilgisayarı açıp boot ekranı geçer geçmez F8 e basıp güvenli modda Bilgisayarı aç. Bilinmeyen aygıtların 11 taneside Aygıt yöneticisinden üstüne sağ tıklayıp donanımı kaldır yap. Sistemi yeniden başlat. Eğer bu adı geçen aygıtlar gerçekten sistem için gerekli ise bilgisayar açılınca yen donanım bulundu yazması gerek eğer böyle bir uyarı yoksa o zaman dert etme zaten aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt kalmamıştır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...