Jump to content

Ne Yaptıysam Klasör Silinmiyor

654
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar hayırlı geceler, geçen gün bir wim editlemek için Gimagex yazılımyla wim dosyasını masaüstünde bir klasöre mount ettim, sonra pcyi yeniden başlattım fakat klasörü silmek istediğimde sürekli hata mesajı alıyorum, bilginiz ve çözüm öneriniz var mıdır?Teşekkürler.

Denediğim fakat başarısız olduğum yöntemler:
 1-) Winrar (sıkıştırdıktan sonra sil)
 2-) Unlocker
 3-) Klasör seçenekleri (sağtık özellikler güvenlik sekmesinden kullanıcı ayarlamaları)
 4-) Bir WinPE ile C sürücüsünde ilgili konuma  girip silme teşebbüsü

başka da bir yöntem bulamadım.

Ekran RESMİ:

Spoiler

tnc.thumb.jpg.de8e1b4e0acdb5160709d39461f14efc.jpg

Edited by 654

2 yöntemle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

1. Acronis veya aomei backupper ile önceden almış olduğunuz yedeğe dön.

2.si ise biraz zahmetli. Aşağıdaki indirme adresinden dosyayı indir ve klasöre çıkart.

https://yadi.sk/d/hiAj_BWWq6jH6Q

Klasöre çıkaartıp TakeOwnershipPro.exe uygulamasını çalıştır. Programdaki "Alt klasörleri ve dosyaları da ekle" seçeneğini aktif et. Silmek istediğin klasörü pograma sürükleyip bırak. TakeOwnershipPro.exe klasörü tarayacak. Bu biraz zaman alacaktır...  Ve Sahipliğini al yazılı buton aktif hale gelene kadar bekle. Bu buton aktif hale gelince Sahipliğini al butonuna bas ve işlemin bitmesini bekle. İşlemler tamamen bitince programı kapat ve silmek istediğin klasörü sil. Dikkatli ol. Yanlış klasörü ekleme sakın. Bizzat başıma sizinkine benzer olay geldi. Hem de iki kez. Bu sorunu belirttiğim iki yöntemle aşmıştım. Saygılarımla

• Like 1

kral6485, 4 saat önce yazdı:

winpe ile baslat sil veya hard diskini baska bilgisayara tak sil

Yukarıda da belirttiğim gibi zaten winpe ile denedim olmadı, hard diski başka bilgisayara takma durumum yok maalesef. Öneri için teşekkürler.

AdnanGumus, 4 saat önce yazdı:

olmazsa bu  dene 

Teşekkür ederim gün içinde deneyeceğim.

YAGMURADAM, 2 saat önce yazdı:

2.si ise biraz zahmetli. Aşağıdaki indirme adresinden dosyayı indir ve klasöre çıkart.

Please register to see this content.

Klasöre çıkaartıp TakeOwnershipPro.exe uygulamasını çalıştır. Programdaki "Alt klasörleri ve dosyaları da ekle" seçeneğini aktif et. Silmek istediğin klasörü pograma sürükleyip bırak. TakeOwnershipPro.exe klasörü tarayacak. Bu biraz zaman alacaktır...  Ve Sahipliğini al yazılı buton aktif hale gelene kadar bekle. Bu buton aktif hale gelince Sahipliğini al butonuna bas ve işlemin bitmesini bekle. İşlemler tamamen bitince programı kapat ve silmek istediğin klasörü sil. Dikkatli ol. Yanlış klasörü ekleme sakın. Bizzat başıma sizinkine benzer olay geldi. Hem de iki kez. Bu sorunu belirttiğim iki yöntemle aşmıştım. Saygılarımla

Hocam çok sağolasın, gün içinide deneyip sonucu da buraya yazacağım inşaAlllah.

deli_petro06, 3 dakika önce yazdı:

USB' den çalışan herhangi bir linux' la veya Windowsla USB' den açıp silinebilir diye düşünüyorum...

Hocam linux'u deneme imkanım olmadı ama Rescue WinPE içinden denedim çözüm olmadı.

AdnanGumus, 4 saat önce yazdı:

olmazsa bu  dene 

Videodakine benzer bir şeyi yapmıştım akşam:  olmamıştı. Bu işlemi bir klasöre uygulamıştım uyguladığım klasörde .rar daki TakeOwnership komutu işe yaramadı FAKAT linkteki işlemi uygulamadığım klasörde işe yaradı. Teşekkür ederim.

YAGMURADAM, 3 saat önce yazdı:

Yukarıdaki alıntıda bashettiğim işlemi yaptığım klasörde 2.yöntemi denedim ve BAŞARILI bir şekilde klasörü silebildim. Teşekkür ederim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir gün aynı problemi yaşayan arkadaşlar ya da bu sayfayı görüntüleyenler olursa diye yazıyorum yukarıdaki alıntıladığım iki yöntem de farklı durumlarda işe yarıyor. Farkların ne olduğunu alıntı içersinde belirttim.
Sorunumu çözme gayreti içersinde olmuş olan herkese teşekkür ederim.

@AdnanGumus ve @YAGMURADAM sizlere de özellikle teşekkür ediyorum., varolun.

Hayırlı forumlar dilerim, hürmetler.

• işlemlerden evvel mutlaka geri yükleme noktaları oluşturmanızda fayda var. Geri dönüşüm bunun için var malum
  • Windows'u sistem fabrika ayarlarına alarakta bir şekilde bertaraf edilebilir.
  • Explorer++ adındaki programla, uygulamayı kullanarak dilediğiniz dosyayı silebilirsiniz. 
     zipli şifresiz! Portable
  • Esenlikle kalınız! :) 
Spoiler

yCrLB5

• Like 1
  • Thanks 1

forjest, Bir saat önce yazdı:
  • işlemlerden evvel mutlaka geri yükleme noktaları oluşturmanızda fayda var. Geri dönüşüm bunun için var malum
  • Windows'u sistem fabrika ayarlarına alarakta bir şekilde bertaraf edilebilir.
  • Explorer++ adındaki programla, uygulamayı kullanarak dilediğiniz dosyayı silebilirsiniz. 
     zipli şifresiz! Portable
  • Esenlikle kalınız! :) 
  İçeriği Gizle

yCrLB5

Teşekkür ederim hocam, sağolun.☺️

Edited by 654
  • Thanks 1