Jump to content

1000mhz Ram 800mhz Görünüyor Yardım?

CuMHuR01

Recommended Posts

Merhaba, ASUS Striker II Formula ana kartım var, ve 1033MHz'e kadar ram desteği var -bi kaç ay önce OCZ Nvidia SLI 1000Mhz 2x2 GB ram aldım ama everest ile baktım 800MHz olarak gözüküyor yoksa benmi yanlış yere bakıyorum -kazık mı yedim dicem garanti belgesinde de 1000MHz diyor, ayıkamadım yardımcı olurmusunuz??

59401896.jpg

86646227.jpg

HepsiBurada.com'dan almıştım ve alttaki resimde bi tek 1000Mhz olduğunu ve 5-4-4-15 ile çalıştığı yazıyor almadan önce söylediklerine inandığım bilgi ama diğer yandan 800MHz demesi normal mi yoksa 800Mhz verdiler benim mi haberim yok??

benim bildiğimde bu kart 1000 mhz karşılıyor..bu ramlerin düşük görünmesinin bir iki nedeni var en büyük nedeni işlemcinin desteği 1300-1400mhz li değerler ile, işlemcinin fsb si düşük gelince uyumsuzluk oluyor(veya tam tersi, fsb çok yüksek ram mhz düşük ise)..

ikinci buna neden olabilicek şey ramlerin uyumsuzluğu.

üçüncüsüde rame giden volt değerleri ..(bu senin sisteminde yoktur..)

bunlardan senin sorunun işlemcinin değerlerinin desteği veya ram uyuşmazlığıdır ..birde ramlerden biri düşük mhz ise yüksek olanda düşüğüne göre çalışabilir..

işlemci fsbsi 1333mhz ramler 1000mhzlik yani yanlış ürünü almamışsın orada problem yok hatta ocznin sli versiyonu senin anakartında extra performans göstermesi için yapılmış yani ramler anakarta tam uyumlu eğer bu ramler haricinde farklı bir ram varsa çakışma olur senin ramlerin 5-4-4-15 çalışması gerekirken 5-5-5-15 de çalışıyor sen bir kere kesin biosa girip ayarlara bir göz atmalısın oradan ramlerin hızını ve gecikmelerini ayarlayabilirsin hatta ramlerin işlemcinin fsb hızı olan 1333mhzde çalıştırabilirsin ramlerin buna elverişli

Bendede ocz nin 800mhz ramlari ve 1066 mhz ramlari var 1066 farklı 2 makinada 800 lük ramleri ilk takdığımda pc açılışında 667 mhz gördü ramlari biosa girdim ve ram frekansını 800 e çıkardım biosuna gir ram hızıyla direk oynaya biliyorsan 1000 seç oda olmadı ram böleni diye bir şey var onu 1:1 e getir sonra bir daha everest le bak sonucuda bize yazmayı unutma :clapping:

bellek çarpanlarını açamadım bende ram'lere 2.1v gönderiyorum ama çarpan ve 1:1 şeklinde yapabilsen hiç gerek kalmazdı daha iyi olurdu

Diğer Görüntüler

30581844.jpg

48171189.jpg

yardımlar ve yorumlar için çok saolun beyler

• 2 ay sonra...

arkadaşlar işlemci dış veriyolu hızı yani çalışma frekansı ddr2 ramların de hızını etkiler bu biraz overlock la alkalı bişey işlemci frekans hızını artırman lazım ancak işlemcin buna dayanırmı bilemem yada işlemci frekans hızını artırıp çarpan değerini düşürerekte işlemcisi fazla kasmayabilirsin.biostan ayarlaman gerek bu ayarları bide ddr2 1066 hızında çalıştırman için 2.0 2.1 voltaj degeri vermen lazım senin işlemci frekansın da büyük ihtimal 200 le çalışıyodur ddr2 ram kullandıgın için bunu 400 olarak görüyoo 400*2=800mhz eger frekansı 266 yaparsan ki bu 533 ram frakansı demek olur 533*2=1066 mhz olarak görürsün ama burada dikkat etmen gereken işlemcinin ovelock kapasitesi baştan sölim işlemcin zarar görebilir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...