Jump to content

Yine Bir Ttnet Rezaleti.

Ggeforce

Recommended Posts

Ttnet bu aya erken girdi sanırım. Yada takvimlerinde şubat 27 gündü. Şubat ayında kota dolsun diye son gün indirdiklerim mart ayında indirilmiş gibi gözüküyor. Kota bilgilerine baktığımda gece 1 de gelmiş en son güncelleme ve 569 mb harcanmış gösteriyor. Durmadan indirsem bile 1 saatte nasıl 560 mb indireyim. Kullanıcıdan nasıl faydalansam diye düşünüyorlar. 4gb kotalıyız onuda onlar iyiyor. Başka bu sorunu yaşayan oldumu? Yoksa piyango bi banamı vurdu. :S

4l04.jpg

hızının 1mbits oldugunu kabul ediyorum ( zaten kotalıysa 1mbs dir)

1024kbits = 1024000bits

1024000bits= 128000byte

sn de max ( ki imknasız) en fazla 128000byte veri alabilirsin

1 saat 10dkk baglı olsan 70dkka 70dkka * 60sn = 4200sn

4200sn * 128000byte = 512.6953125 mb veri indirebilirsin ( ki bu imkansız en falza 350 400 falan ) Normalde bole hesaplanır.

eger 1mbits baglantın varsa ttneti mahkemeye ver hiç durma yada ara telle mahkemeye vercegini sole

pc inde spy benzeri bi pro varsa açıkken bal gibi artar kotan netmeter bwmeter gibi proglamlarla kotalı kullanıcılar herzaman netini anlık takip etmeli bişey yapmadım demekle olmuyoo..

Bilgisayar kapalıykende ******üremezya. :( O saatte bilgisayar açık bile değildi açık olsa bile en geç 00.30 gibi kapatmışımdır. Kota konusunda hassasım takip ediyorum her zaman.

1 Mbit bağlantın varsa hiç düşünmeden git konus TTnet ile. İşi yokuşa surerlersede adli makamlar veya hakem heyetlerinde hakkını ara :(

Evet bağlantım 1 Mbit malesef. Arayıp sormalı başka yol yok gibi. Aradan 6 gün geçti hala bi düzelme yok.

Edit: Aradım şu anda bir sorun olduğundan ilgilenemiyeceğiz, sonra arayın dediler. :S Hizmete hayran kaldım.

bazen ttnet saçmalık yapıp kota sıfırlamayı ay sonu değil ay sonundan önce yapabiliyor o yüzden indirdiklerin sonraki aya yansımış olabilir eğer ki böyle bir şey yoksa diğer arkadaşların dediği gibi hakkını aramalısın!

bu durumu daha önce yaşamıştım.

eğer sürekli bağlantınız varsa (12 saatten uzun süren bağlantı) internet trafiği (download/upload) 12 saatte bir hesaba yansıtılıyor. yani 12 saatte bir kredi kartındaki hesap kesim gibi bir olay var. 4 saat içinde de bu trafiği sorgulama sayfasında görebiliyorsunuz. bunlar sorgulama sayfasının altındaki bilgilerde mevcut.

mesela 28 şubat günü saat 13:00 da modemi açtınız ve gece 00:05 te kapattınız. bu süredeki tüm trafik mart ayına yansıtılır. 4 ay kadar önce ay sonunda kotayı doldurmak için 700 mb indirmiştim ve bağlantıyı saat 00:09 da kestim. ertesi gün baktığımda o 700mb yi yeni aya yansıttıklarını gördüm. ttneti aradım öyle olmuş dediler. mail attım cevap gelmedi. ben de uğraşmadım. sonradan trafik olayının böyle olduğunu çözdüm. artık dikkat ediyorum. onun için her ay sonu saat 23:55 te bağlantıyı kesin ki öbür aya trafik yansımasın

Sınırsızken bende çok tartışmıştım ttnetle. Her ayın 28inde kesiliyormuş faturalar. Şubatında son gününü alıp marta iliştirdikten sonra buyrun size mart faturası. Her ayın bitiminden 3 gün önce kesiliyor faturalar. Bu da 12 ayda 3 gün eşittir 36 gün(her ayı 31den sayarsak) yani fazladan bir internet faturası demektir. Kotalı olmak bence TTNeT'e kullanıcının verdiği tatlı ikramıdır. Sen 4 GB için 29 lira verirken ben Şubatta 49GB downloadla 49 lira ödüyorum. TTneT denen adilerden sınırlı olduğum günlerin acısını çıkarıyorum. (: Eğer imkanın varsa limitsiz tarifeye geç derim.

Bu kota derdinden kurtuluyorum artık. Bu hafta sonu nasipse 2mbit sınırsıza geçiyorum. Gerisi tüm kotalı kullanıcıların başına. :(

evet kardeşim eniyisi sınırsız ben daha evvel sınırlıyken nete girmeye korkardım en azda yatırdıgım para 70 liraydı geçtim kurtuldum

bu durumu daha önce yaşamıştım.

eğer sürekli bağlantınız varsa (12 saatten uzun süren bağlantı) internet trafiği (download/upload) 12 saatte bir hesaba yansıtılıyor. yani 12 saatte bir kredi kartındaki hesap kesim gibi bir olay var. 4 saat içinde de bu trafiği sorgulama sayfasında görebiliyorsunuz. bunlar sorgulama sayfasının altındaki bilgilerde mevcut.

mesela 28 şubat günü saat 13:00 da modemi açtınız ve gece 00:05 te kapattınız. bu süredeki tüm trafik mart ayına yansıtılır. 4 ay kadar önce ay sonunda kotayı doldurmak için 700 mb indirmiştim ve bağlantıyı saat 00:09 da kestim. ertesi gün baktığımda o 700mb yi yeni aya yansıttıklarını gördüm. ttneti aradım öyle olmuş dediler. mail attım cevap gelmedi. ben de uğraşmadım. sonradan trafik olayının böyle olduğunu çözdüm. artık dikkat ediyorum. onun için her ay sonu saat 23:55 te bağlantıyı kesin ki öbür aya trafik yansımasın

aynen katılıyorum daha önce benin başımada geldi aynı olay

bende kotalıyken hep kotayı aşıyodum 12 gb falan oluyodu bigün dedim nie 4 gb için 29 tl veriyim giderim 49 tl veririm istediğim kadar indirip gezinirim sıkıntı streste yaşamam dedim ve gittim snırsız yaptırdım 43 tl ödüyorum her ay oly bitti şimdi ayda 100 120 gb indiriyorum oyun masrafım film masrafımda olmuyo en güzeli sınırsız :(

Lanet olsun bu ttnet'e, sadece ben 1000 kere aramışımdır ttnet'i şimdiye kadar ama hala düzelme yok gibi

özelleşti artık iyi olur dedik gene aynı tam bir sömürü tuzagı, ama başka çaremizde yok mecburen kullancaz başka kendi bünyesinde sağlayıcı yok adamlar tek :S

zaten adamlar sınırsıza geçmeniz için bunu yapıyorlar ya istediklerinide elde ediyorlar bence kapat netini eğer bulunduğun bölgede varsa tellcom veya başka özel servis sağlıyıcılarınınkinden al(superonline gibi altyapısı ttnetten geliyor ama kendileri hizmet veriyor) hem hizmet konusunda iyiler hemde sorun çıkartmaz...millet 4 mbit interneti dağıtıyor bizimkiler bir aylık çalışma ile 4 mbit aldırıyor:S

ttnet artık bu işi aşmalı söylediklerinde haklısın hizmet kalitesi mükemmel bi kuruluş bi haftalık pazar paramızı veriyoruz aldığımız hizmet tam bir rezalet ilgilenen de yok adam gibi gelişmiş ülkelerde bu hızları bedava veriyolar yada çok cüzi bir ücrete; biz göremeyiz o günleri evlatlarımız görür inşallah sınırsız yaptık kısmen kafamız rahat şimdilik! ALLAH kotalı arkadaşlarımıza da sınırsız bağlantı nasip eylesin!

Arkadaşlar yeri değil ama bişey sormak istiyorum. Ben de kotalı üyeyim maalesef. Kardeşim Silkroad (online oyun) oynuyor. Bu oyun kotayı ne kadar etkiliyor. Yani bu oyun günde 6-7 saat oynanırsa kotaya kaç mb yansır?

Arkadaşlar yeri değil ama bişey sormak istiyorum. Ben de kotalı üyeyim maalesef. Kardeşim Silkroad (online oyun) oynuyor. Bu oyun kotayı ne kadar etkiliyor. Yani bu oyun günde 6-7 saat oynanırsa kotaya kaç mb yansır?

birisi yazmıştı her gün 6-7 saat bu oyunu oynuyormuş aylık 5gb kota yiyormuş ama normal net ile sanırım bir başkasıda sadece bu oyun için kullanıyormuş neti 3.7gb aylık geliyormuş yani kotanın büyük bir kısmını alır bu oyun sonuçta herşey resim ve hepside iniyor ve resimlerin kaliteside iyi günde 6-7 saatde bir ay sonra kotanın %80-90ni dolar..

geç sınırsıza kardeşim en temizi olsun şu ara ucuzladı bide 44 tl oldu :(:)

bana her ay sınırsızda 52 geliyordu bu ay 48.5 gelmiş 3 lira abonmandı yani düşüş bende 3.5 lira sende 5 lira fark var bu neden kaynaklanıyor

Anlamanın en iyi yolu downloadı ölçen programları kullanmak (Ey DSL adlı programı kullanabilirsin.) Yada ağ bağlantılarıma girip gelen yazan kısımdanda kotanın ne kadar gittiğine bakabilirsin.

TTnet yeni adsl fiyatlarıda bu. İnş. sınırsıza geçtikten sonrada birşeyler çıkarıp faturayı şişirmezler.

2573e36.jpg

zaten adamlar sınırsıza geçmeniz için bunu yapıyorlar ya istediklerinide elde ediyorlar bence kapat netini eğer bulunduğun bölgede varsa tellcom veya başka özel servis sağlıyıcılarınınkinden al(superonline gibi altyapısı ttnetten geliyor ama kendileri hizmet veriyor) hem hizmet konusunda iyiler hemde sorun çıkartmaz...millet 4 mbit interneti dağıtıyor bizimkiler bir aylık çalışma ile 4 mbit aldırıyor:S

Abonelikte 2 yıl bitmediği için 200 tl ye yakın para istiyorlar. :( Yoksa biriye geçecektim. Sonuç: istemesekte kazanan gene TTnet oldu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...