Jump to content

Avea Dan Gprs Kazığı

FoReX

Recommended Posts

AVEA faturalı hattım var. geçen ay gprs üzerinden bir kaç defa işim oldu internete bağlandım. Bu ay fatura geldi 3,69 mb data kullanmışım toplamda çıkarılan ücret ise :

21,4 ytl + kdv+öiv = 30,6 ytl ödedim 4 mb bile olmayan data için.

Daha sonra Turkcell in gprs inden bağlandım 100 mb data sadece 9 ytl + öiv olduğu yazıyor.

Aradaki farka bakın.

AVEA dan gprs veya internet kullananlar aklınızda olsun ben kazık yedim tedbirinizi elden bırakmayın ...

Turkcell de fiyatlar en azından belli hangi tarifeden hangi fiyattan hizmet alacağını güncel fiyatlarla duyuruyorlar biliyorsunuz. Ama salak aveanın internet sitesinde bakmadığım yer kalmadı gprs fiyatını bulamadım zaten şu anda internet sitesi bile çalışmıyor.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/ucretler/k_faturasiz.shtml[/CODE]

GPRS SERVİSLERİ

GPRS INTERNET 1 kontör / 60 KB

GPRS Üzerinden SMS (yurtiçi) 1 kontör / mesaj

MobilVizyon 28 Şubat 2006'ya kadar ücretsizdir.

AveaWAP SERVİSLERİ

GPRS Üzerinden WAP 0,007 TL / KB

WAP (Data Bağlantısı ile) 2 kontör / 2 dk

[CODE]http://www.avea.com.tr/tr/sta/ucretler/k_faturali.shtml[/CODE]

GPRS SERVİSLERİ

GPRS INTERNET Aşağıdaki birim fiyatlar her bir bağlantı

bazında kademeli olarak uygulanacaktır

Kullanım Miktarı (MB) Birim Fiyatı (TL / KB)

0-5 MB

0,0017 TL / KB

5-10 MB

0,0015 TL / KB

10-25 MB

0,0010 TL / KB

25-50 MB

0,00075 TL / KB

50 MB Üzeri

0,00050 TL / KB

GPRS Üzerinden SMS (yurtiçi) 0,085 TL / mesaj

MobilVizyon 28 Şubat 2006'ya kadar ücretsizdir.

AveaWAP SERVİSLERİ

GPRS Üzerinden WAP 0,006 TL / KB

WAP (Data Bağlantısı ile) 0,12 TL / 2 dk

Turkcell için benim ödediğim ücretler ise;

turkcell-im'e girmek, sayfalar arasında dolaşmak sadece 1 kısa mesaj veya 2 kontör olarak ücretlendirilir.

Üstelik indirdiğiniz içerikler için bağlantı ücreti ödemezsiniz:

Please register to see this content.

turkcell-im dışındaki wap ve web siteleri için standart GPRS bağlantı ücreti, faturalı hat kullanıcıları için KB başına 0,007 TL’dir (KDV dahil, ÖİV hariç).

Turkcell'de özel paketlerle bu durum değişebiliyor. Görüldüğü üzere Turkcell daha pahalı ama paket olarak gprs'i alabiliyorsunuz. Misal günlük 30mb'ı günde 1,5 lira gibi bir fiyata alabiliyorsunuz.

Sizin kullandığınız boyutu bu ücretlerle hesapladığımızda;

3,69*1024=3778,56KB bunuda ücretle çarparsak 3778,56*0,0017=6,423552TL tabi KDV ve ÖTV hariç. Siz bence sorun bu durumu müşteri hizmetlerine.

AVEA dan cevap mesajı geldi fiyatlar internet sitelerinde yazan gibi değilmiş kandırıyor şerefsizler.

Gelen maili aynen yapıştırıyorum:

----------------------

Değerli Müşterimiz;

Zaman ayırarak bize yazdığınız için teşekkür ederiz.

Müşteri odaklılık ilkesince hareket eden Avea için, değerli müşterilerimizden gelen her türlü öneri ve eleştiri büyük önem taşımaktadır.

GPRS servisi ücretlendirilmesine ilişkin bilgiler aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir.

Faturalı Hat

Ücretlendirilen birim - Ücret (KDV dahil)

WAP (GPRS üzerinden)

1 KB- 0,7 Kr/KB

GPRS Internet

1 KB- 0,2 Kr/KB

WAP (Data Bağlantısı)

2 DK - 12 Kr

Faturasız Hat - Ücretlendirilen birim - Ücret (Vergiler Dahil)

WAP (GPRS üzerinden) - 10 KB - 1 Kontör

GPRS Internet

60 KB- 1 Kontör

WAP (Data Bağlantısı)

2 DK - 2 Kontör

Daha detaylı bilgi ve tüm sorularınız için, anında görüşmek üzere 7 gün 24 saat, Avea hatlı cep telefonunuzdan 500’ü, sabit hatlardan ise 444 1 500’ü tuşlayarak Müşteri Hizmetleri’mize ulaşabilirsiniz.

--------------------------

Olaya bak 5 MB a kadar KB tı 0,0017 TL / KB = 0,17 kr yazan tarife birden WAP üzerinden 0,7 Kr a çıktı.

Olay anlaşıldı. Wap üzerinden tarifesinden bize geçirilmiş bu durumda hesap doğru çıkıyor ama bir daha avea dan internete bağlanan onlar gibi olsun..

Benim arkadaşımın haberi yokmuş telefonumdan (turkcell hatlı) internete girdi. İndirdiği dosya vs sadece 2 dakika vizyondaki filmlere bakmaktı. telefonumda resim dosyalarına kapalı çünkü yanlışlıkla girersem biliyorum çok kontörüm gideceğini.. Herneyse 108 kontörden 2 dakika içerisinde kalan 16 kontör.. Yani Avea düzgün değilde Turkcell çok mu düzgün Allah Aşkına...

• 4 hafta sonra ...

tarifeler burda

----avea da upload ve download toplami=5MB

Turkcell(50MB/20Kontr-haftalik)--http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/mobilinternet/cepteninternet

Avea ( 5MB/9 Kontr-haftalik)--http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/servisler/wapinternetgprs/paket5.shtml

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra...

AVEA DAN HER YÖNE 90 DAKİKA FATURALI BİR HAT ALDIM.BİR AY KULLANDIM.AY SONUNDA TABİKİ NE BEKLERSİN.12 LİRACİVARINI BEKLERKEN TAM 120 TL GELMEZ Mİ? BEN ŞOKTAYIM.HEMEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM.EFENDİM 90 LİRSI GPRS GÖRÜNÜYOR DEMEZ Mİ.ARKADAŞIM BEN GPRS E HİÇ GİRMEDİMKİ.BENİM TELEFONUM Vİ-Fİ VAR BEN YEREL AĞDA İNTERNETE GRİYORUM.YOKDERDİMİ KİMSEYE ANLATAMADIM.HEMEN ONLİNE KULLANICI OLARAK BAKTIMKİ GPRS AÇIK GÖRÜNÜYOR.HEMEN KAPATTIM.MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYIP TEKRAR KAPATTIRDIM.NEYSE DEDİM BİR AY DAHA GEÇTİ.AAAAAAAAAAAAAAFATURAM GELDİ.166 YTL.GPRS 130 LİRA

TABİKİ BEN ÇILDIRMIŞIM.

HEMEN KONTÖRLÜYE DÖNÜŞ YAPTIM.AMA HALA ANLIYAMIYORUM.BEN ON YILDIR GSM KULLANIRIM.HİÇ BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM.BİLEN VARSA ANLATSIN

AVEA DAN HER YÖNE 90 DAKİKA FATURALI BİR HAT ALDIM.BİR AY KULLANDIM.AY SONUNDA TABİKİ NE BEKLERSİN.12 LİRACİVARINI BEKLERKEN TAM 120 TL GELMEZ Mİ? BEN ŞOKTAYIM.HEMEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM.EFENDİM 90 LİRSI GPRS GÖRÜNÜYOR DEMEZ Mİ.ARKADAŞIM BEN GPRS E HİÇ GİRMEDİMKİ.BENİM TELEFONUM Vİ-Fİ VAR BEN YEREL AĞDA İNTERNETE GRİYORUM.YOKDERDİMİ KİMSEYE ANLATAMADIM.HEMEN ONLİNE KULLANICI OLARAK BAKTIMKİ GPRS AÇIK GÖRÜNÜYOR.HEMEN KAPATTIM.MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYIP TEKRAR KAPATTIRDIM.NEYSE DEDİM BİR AY DAHA GEÇTİ.AAAAAAAAAAAAAAFATURAM GELDİ.166 YTL.GPRS 130 LİRA

TABİKİ BEN ÇILDIRMIŞIM.

HEMEN KONTÖRLÜYE DÖNÜŞ YAPTIM.AMA HALA ANLIYAMIYORUM.BEN ON YILDIR GSM KULLANIRIM.HİÇ BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM.BİLEN VARSA ANLATSIN

www.sikayetvar.com' a yazarsan en kısa zamanda sana dönüş yapacaktır avea sürüne sürüne.

• 3 ay sonra...

bende avea magduruyum her yöne 150 tarifesine gectim ayda 15 lira yanlışlıkla 9 megabayt internet kullandım diye 81.5 türk lirası lira fatura gelidi bu nasıl iştir anlamdım sitesinde 100 megabayt 8 ytl yazıyo.ama tüketici haklarına şikayet etcem avea yı.

valla burası türkiye alıştık artık kampanyalarda en önemli nokta altta geçen küçük yazılardır ki o kadar veriye

okadar gelmesi çok abest

benimde zoruma giden olay o zaten avea nın sitesinde 100 megabayt 8 tl yazıya benden 9 megabayta 65 lira para alıyolar hadi ben tarife paketinde deyilim bu kadarmı yansır insanı resmen keriz gibi görüyolar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...