Jump to content

Dvd-ram Sürücü Kod 19 Sorunu

roach_16

Recommended Posts

OLAYIN ANLATIMI: Okumasanızda olur ama anlamadıysanız demek istediğimi okuyun.

Arkadaşlar kendi yaptığım sistem ile format attım dün bilgisayarıma, çalışmalarım için gereken programları yüklemeye başladım vs vs. Bunlar ve sonunda fark ettimki DVD-Ram sürücüm başlatılmaz sorunlu bir donanım olarak görünüyor. Sistemimde hiç bir kusur yoktu eminim çünkü bir çok bilgisayarda denedim ve halada çalışıyor kendi evimde 3 tanesine de yükle onlarda böle bir sorun olmadı.

Şimdi bu sorun kayıt defteriyle alakalı bir sorun tamam, kesinde yüklediğim bir program yaptı bunu garanti. Fark ettimki Ultra iso yapmış bu sorunu kesin emin oldum. Çünkü bilgisayarımda DVD-Ram diye gözükücek olan sürücü normal CD-Rom olarak gözüküyyor ama sanal sürücü olarak. Ultra iso'yu kaldırdım ve oda gitti. Diğer bilgisayarımdan kayıt defaterinin kopyasını aldım bu bilgisayara uyguladım DVD-Ramı kaldrıp yeniden yüklettim düzeldi. Şimdilik sorun yok. Biliyorum başınızı ağrıttım okuyanlara teşekkür ederim.

ASIL SORU:

1) DVD-Ram sürücünün kayıt defterindeki yeri nerede ve normalde nasıl olması gerekiyor kayıt defterinde.

2) Yok Kod19 hatasının direk program veya herhangi bir şekilde çözümünü bilen varsa oda olur.

UYARI:

SORUN ÇÖZÜLDÜ YERİNİ BULDUM

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\IDE]

Değerli arkadaşlar bunu nedeni donanımsal değil tamamen registry de yapılan bir değişikliktir.Muhtemelen bir CD yazma programı tarafından bozulmuştur.Ama bir kaç adımda kolayca halledebiliriz

Önce ÇAlıştırdan(RUN) regedit yazıyoruz ve kayır defterine giriyoruz sonra aşağıdaki yolu takip ediyoruz

a)"HKEY_LOCAL_MACHINE"

:)"SYSTEM"

c)"CurrentControlSet"

d)"Control"

e)"Class"

f) Buraya dikkat ediniz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.

Tam yol olarak böyle oluyor

Alıntı:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-B

C1-08002BE10318}

g) yukardaki anahtara tıkladığımızda solda bir liste çıkacak o listede yer alan

"Upperfilters" ve "Lowerfilters", değerlerini siliyoruz

ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz...

NOT : Eğer bu değerleri kaldırdıktan sonra CD yazan programınızda hata oluşursa tekrar yüklediğinizde hiç bir problem kalmaz...

Saygılarımla....(alıntıdır)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...