Jump to content

Windows 10 X64 - Ss V1 - (orjinal)

Nusirvan
 Share

Recommended Posts

Emre028, 29 dakika önce yazdı:

Windowsun Orjinalligine dokunulmadı. :nea:

Dostum demek istedigim herhangi bir dosya cikarilip eklenilmemesidir. Sistemin orjinal hali nasilsa aynen oyle sadece market uygulamalari kaldirildi...

Format sonrasi yapilan bi kac ayar var onlar yapildi zaten bunlar da gorev cubugundan degistirilebilir...

wolverine, 47 dakika önce yazdı:

arama kısmı çalışıyormu
başlata bastığımızda veya arama yeri ?

Tabiki var... Windows bildigimiz windows sadece market uygulamalari yok... 

Birkac ayar yapildi zaten onlarida uste yazdim... Gorev cubugu vs vs... Degistirilebilir ayarlar

wolverine, 43 dakika önce yazdı:

dostum bilgilendirme için teşekkürler

bu konu da biraz cahilim sabahdan buyana araştırıyorum birşey bulamadım
LTSB - LTSC ikisi arasındaki fark nedir?

Dostum aslinda ikiside ayni sey sadece isim farkli ilk ismi ltsb en son ismi ltsc...Microsoft en son isimlendirmesi ltscdir... Gecenlerde 2019 ltsc kurdum begenmedim guncel driverlarim wardi yuklenmedi ikincisi gorsel olarak bircok sey kapatilmis...

wolverine, 48 dakika önce yazdı:

DOSTUM SANA TAVSIYEM HOME SL

SISTEM KUR... 

unsalicmez54, 57 dakika önce yazdı:

V3 ne zaman upload edilecek?

V2 VE V3 ASLINDA HAZIR AMA BAZI AYARLAR YAPMAYI DUSUNUYORUM... AYRICA V2 V3 SISTEMLERDE AIO GUNCEL SECMELI KUR PROGRAM PAKETIDE MEVCUTTUR OFFICE ...FORMAT SONRASI GEREKLI TUM PROGRAMLAR (30)

Nusirvan, 3 saat önce yazdı:

V2 VE V3 ASLINDA HAZIR AMA BAZI AYARLAR YAPMAYI DUSUNUYORUM... AYRICA V2 V3 SISTEMLERDE AIO GUNCEL SECMELI KUR PROGRAM PAKETIDE MEVCUTTUR OFFICE ...FORMAT SONRASI GEREKLI TUM PROGRAMLAR (30)

Şuanki V1'e extra gerektsiz hizmetleri kapatıp V2 olarak verebilirsin. V3'te aıo programları eklersin farkı olsun şahsen

wolverine, 5 saat önce yazdı:

LTSB 1607 sürümünü kullanıyor LTSC ise 1809 sürümünü. Aralarında ki fark bu aslında. 

Nusirvan, 4 saat önce yazdı:

Dostum aslinda ikiside ayni sey sadece isim farkli ilk ismi ltsb en son ismi ltsc...Microsoft en son isimlendirmesi ltscdir... Gecenlerde 2019 ltsc kurdum begenmedim guncel driverlarim wardi yuklenmedi ikincisi gorsel olarak bircok sey kapatilmis...

Görsel olarak derken zaten Windows 10'da öyle ahım şahım bir tema yok ki standart tema ile geliyor.

Nusirvan, 9 saat önce yazdı:

Sade V1 Windowsun Orjinalligine dokunulmadı. Sadece Market uygulamalarının tamamından arındırıldı...

Windows 10 X64 HomeSL - (Sade V1) – Orijinal

Sade V1: Tüm Market uygulamalarından arındırılmış versiyondur.

Orjinal+Güvenli+Sistem

(Uefi Destekler +/-   ve Sadece x64)

AŞAMALI BİLGİLER:

-Windows 10 x64 orjinal microsoftan 20 kasımda media tooldan indirildi.

-Windowsa dokunulmadı herhangi bir ekleme çıkarma yapılmadı kesinlikle güvenlidir.

-Sadece format sonrası gereksiz reklam uygulamaları ve windows uygulamaları kapatıldı. Sebebi kullanıcıların ekserisi için gereksiz oldugundan ve pc yükünü hafifletmek için. İsteyen aynı uygulamalardan istediklerini marketten yükleyebilir.

-Windows 10 orjinal iso içinden home , pro ve education çıkarıldı sadece home single leanlugue bırakıldı. Sebebi windowsun en hızlı ,en hafif sürümü ve kullanıcıların ekserisi için yeterlidir. (Home single language) Diger sebeb ise windowsun boyutunun azalması için.

-Setupla kurulum yapılır dokunulmadı. (orjinallik değişmesin)

YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERİN LİSTESİ İSTEYEN TEKRAR AÇABİLİR DEĞİŞTİREBİLİR:

-Her zaman göre cubugunda tüm simgeleri göster açık

-Dosya kopyalama kutusunda daha fazla ayrıntı göster

-Windows fotograf görüntüleyicisi aktif edildi(Varsayılan uygulama yapın özelliklerden)

-Cortana devredısı ve cortanaya dair hizmetler durduruldu (7)

-Önerilen uygulamaları otomatik yukle devredısı(candycrus minecraft flipboart promosyon...)

-Önceden yüklenmiş uygulamalar devredısı (candycrus minecraft flipboart promosyon...)

-Sponsorlu uygulamaların otomatik kurulumu devredısı (candycrus minecraft flipboart promosyon...)

-Aktif baslık cubuklarının vurgu rengi aktif (varsayılan mavi)

-Masaüstü simgeleri acık (kullanıcı ,geri donusum ,bilgisayarım)

-Görev cubugunda simgelerin tamamını göster seçildi.

-Aramayı simge olarak görev cubugunda göster secildi.

-Güncellermeler açık (güncellemeleri kontrol et ama onları indirip indirmemeyi seçmeme izin ver seçildi.)

-Masaüstü ve kilit ekranı duvar kağıdı değiştirildi.

MARKET VE REKLAM UYGULAMALARINDAN SİLİNENLER.

İsteyen tekrar istedigini marketten indirebilir.

Filimler ve tv

Grove müzik

Xbox game bar plugin

Telefonunuz

Xbox game bar

Xbox kansol yardımcısı

Xbox tcuı

Ses kaydedici

Windows haritalar

Geri bildirim merkezi

Posta ve takvim

Windows kamera

Windows hesap makinası

Alarım ve saat

Microsoft fotoğraflar

Webp medyası uzantı

Wep medyası uzantı

Vp9 video

Ekran alıntısı taslak

Kişiler

Onenote

Paint 3d (eskisi var)

Mixed reality portal

Yapışkan notlar

3B görüntüleyici

Solitaire oyunu

Office market uygulaması simgeleri(exel, power point ,word ,outlook ,one note) silinmezse baslangıctan kaldır deyin.

Microsoft ipucları

Heıf resım uzantı

Het help

Msn hava durumu

Cortanaa

Spotiy

Haberler

Email

Onedrive

Microsoft to do

Pinterest

Candy crussaga oyunu

Hidden city oyunu

Empires sultan savası oyunu

Adobe photo shop kur reklamı

Roblox

Pinterest

Prime video

Not: Çalışmanın Sade V2 ve V3 versiyonlarıda mevcuttur. Çok yakında upload edecegim beyler...

Sade V2 Versiyonda:Market uygulamaları silindi. Windows Uygulamaları silindi. (Defender, MediaPlayer, İnternet Explorer, Helloface, vb...)

Sade V3 Versiyonda: V1 ve V2  aynı olmakla beraber birçok gereksiz hizmetler, servisler  ve özellikler kapatıldı...

İNDİRME LİNKLERİ

1-) (İSO)

2-) (İSO)

Detaylı Bilgi:  

Please register to see this content.

Her ne kadar sistemini kullanmıyacak olsam da emek var ellerine sağlık. Yalnız bu şekilde konu hiç çekici durmuyor SS'ler ile zenginleştirebilirsin. Çok karışık olmuş konu.

teşekkürler admin işte istediğimiz sürüm 

ama bir çok kişi ve ben dahil  böyle bir yeni sürüm oluşturabilir misiniz
yine aynı ayarlar  magaza uygulamaları silinmiş 
Windows defender devredışı ve basit hız ayarları yapılmış uefi+mbr destekli sadece 64 bit olan

Windows 10 home
Windows 10 home single
Windows 10  pro

böyle bir sürüm yapılabilinir mi teşekkür ederim ....

Edited by datasoft__63
ekleme

ByKayseriLi, 6 saat önce yazdı:

LTSB 1607 sürümünü kullanıyor LTSC ise 1809 sürümünü. Aralarında ki fark bu aslında. 

Görsel olarak derken zaten Windows 10'da öyle ahım şahım bir tema yok ki standart tema ile geliyor.

Her ne kadar sistemini kullanmıyacak olsam da emek var ellerine sağlık. Yalnız bu şekilde konu hiç çekici durmuyor SS'ler ile zenginleştirebilirsin. Çok karışık olmuş konu.

Ustad haklisin .... Aceleyle konuyu ekledim ... 

unsalicmez54, 7 saat önce yazdı:

Şuanki V1'e extra gerektsiz hizmetleri kapatıp V2 olarak verebilirsin. V3'te aıo programları eklersin farkı olsun şahsen

V2 versiyonda market uygulamalari dahil (market acik) diger gereksiz tum uygulamalar cikarildi defender ezplorer media player paint gibi .... Program paketi eklendi secmeli kur...

V3 Versiyonda v1 ve v2 ayni ozellikler olmakla beraber ... Daha fazla gereksiz hizmet ve servisde kapatildi... Markette kapali ...

datasoft__63, 2 saat önce yazdı:

teşekkürler admin işte istediğimiz sürüm 

ama bir çok kişi ve ben dahil  böyle bir yeni sürüm oluşturabilir misiniz
yine aynı ayarlar  magaza uygulamaları silinmiş 
Windows defender devredışı ve basit hız ayarları yapılmış uefi+mbr destekli sadece 64 bit olan

Windows 10 home
Windows 10 home single
Windows 10  pro

böyle bir sürüm yapılabilinir mi teşekkür ederim ....

Dostum benim tüm calismalarim HOMESL .... Mevzu performansa en hafif Win 10 bu... Zaten gerekli ayarlar özelliklerden acabilirsin ...

V2 versiyonda market uygulamalari dahil (market acik) diger gereksiz tum uygulamalar cikarildi defender ezplorer media player paint gibi .... Program paketi eklendi secmeli kur...

V3 Versiyonda v1 ve v2 ayni ozellikler olmakla beraber ... Daha fazla gereksiz hizmet ve servisde kapatildi... Markette kapali ...

Nusirvan, 3 saat önce yazdı:

V3 gelsin bi bakalım o zaman.

Eline sağlık. Sadece tavsiye olarak yazıyorum. Bazı başlıklar belirlemişsin. Bu başlıkların altına yazdıklarına 'spoiler' ekleyebilirsin. Hem uzun uzadıya aşağıya sarkmamış olur hem de karmaşa olmamış olur. Yani şu şekilde;

AŞAMALI BİLGİLER:

Spoiler

-Windowsa dokunulmadı herhangi bir ekleme çıkarma yapılmadı kesinlikle güvenlidir.

-Sadece format sonrası gereksiz reklam uygulamaları ve windows uygulamaları kapatıldı. Sebebi kullanıcıların ekserisi için gereksiz oldugundan ve pc yükünü hafifletmek için. İsteyen aynı uygulamalardan istediklerini marketten yükleyebilir.

-Windows 10 orjinal iso içinden home , pro ve education çıkarıldı sadece home single leanlugue bırakıldı. Sebebi windowsun en hızlı ,en hafif sürümü ve kullanıcıların ekserisi için yeterlidir. (Home single language) Diger sebeb ise windowsun boyutunun azalması için.

Yukarıdaki şekilde olursa daha az göz yorar...

deli_petro06, 1 saat önce yazdı:

Eline sağlık. Sadece tavsiye olarak yazıyorum. Bazı başlıklar belirlemişsin. Bu başlıkların altına yazdıklarına 'spoiler' ekleyebilirsin. Hem uzun uzadıya aşağıya sarkmamış olur hem de karmaşa olmamış olur. Yani şu şekilde;

AŞAMALI BİLGİLER:

İçeriği Görüntüle

Üstadıma katılmakla beraber Görseller (yani screenshot-ekran görüntüsü dediğimiz şeyler) eklenerek konu daha okunaklı daha güven duyulabilir hale gelebilir.Böyle çok karışık :)

• Like 1

Shadowscape, 2 saat önce yazdı:

Elinize sağlık . Çalışma için teşekkürler. V2 ve v3 de paylaşırsanız güzel olur. 

Teşekkürler...

SoNKraL_, 7 dakika önce yazdı:

Üstadıma katılmakla beraber Görseller (yani screenshot-ekran görüntüsü dediğimiz şeyler) eklenerek konu daha okunaklı daha güven duyulabilir hale gelebilir.Böyle çok karışık :)

Dostum haklısın valla... Şuan bazı resimler ve düzeltmeler eklemek istiyorum ama olmuyor bende... Bazı düzeltmeler yapmam gerek Admine duyurulur...

deli_petro06, 1 saat önce yazdı:

AŞAMALI BİLGİLER:

İçeriği Görüntüle

Dostum düzeltmeler yapacam Resim ekleyecem ve yazıları düzeltecem ama olmuyor enteresan ... dün aceleyle yükledim resmi unuttum .....

• Like 2

üstad ellerine sağlık  hem home ve hem pro sürümü olursa süper olur 
çünkü bazı programlar ve domain veya çalışma gurubuna dahil olması için ve kullanıcıların ve grupların
ayarlanabilmesi için pro sürümü de bize gerekli oluyor teşekkür ederim
inşallah bir daha ki çalışmanızda bekleriz teşekkürler ...

Nusirvan, 03.12.2020 - 17:35 yazdı:

Teşekkürler...

Dostum haklısın valla... Şuan bazı resimler ve düzeltmeler eklemek istiyorum ama olmuyor bende... Bazı düzeltmeler yapmam gerek Admine duyurulur...

admine duyurmana gerek yok mesaj raporla var orda kendi mesajını raporlayıp konu içeriğini tamamen düzenleyip resimlerine varana yazın fontlarına kadar ihbar edersen düzeltirler.Yeni üye olduğunuz için açtığnız konuyu uzun süre düzenleme yetkiniz yok :)

SoNKraL_, 11 saat önce yazdı:

admine duyurmana gerek yok mesaj raporla var orda kendi mesajını raporlayıp konu içeriğini tamamen düzenleyip resimlerine varana yazın fontlarına kadar ihbar edersen düzeltirler.Yeni üye olduğunuz için açtığnız konuyu uzun süre düzenleme yetkiniz yok :)

Dostum 2009 beri üyeyim ben ama bu hesabımı kullanmıyordum... :) 

• Like 1