Jump to content

Vista Çok Kasıyor

nuru

Recommended Posts

Arkadaşlar bende toshiba A300D amd64 turion çift çekirdek 3gb ram birde 512 mb hd3650 ati ekran kartım var ama bu kadar yüksek bir özellikli laptobum olmasına rağmen ki ben öle düşünüyorum vistada çok kasıyor oyunlarda bile bu ekran kartında kasması beni deli ediyor oyun için aldığım laptopta oyun oynayamıyorum <_< herşeyi yaptım ama bir türlü olmadı açılışında bile 3-4 dakka bekliyorum.....yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :unsure:bu arada arkadaşlar Cpu kullanımı %5 lerde ortalama olarak,Ram kullanımı 919mb,Cpu ısısı ise 69 larda seyir ediyor.....

şimdi ısı ile sıcaklık ayrı şeylerdir, ısı bir enerjidir onda bir karar kılalım.

sıcaklı 89 derece oluyor diyorsan, bence çok ısınıyor.

benim cpu test etmek için saatlerce tam performans(%100)(kav8 de tarama , total converetde convert

disk birleştirme felan, aynı anda) çalıştırmıştım, ancak 75-78 dereceye yükseliyordu.

belkide çok ısındığı için kasılıyordur , olabilirmi aceba?

şimdi ısı ile sıcaklık ayrı şeylerdir, ısı bir enerjidir onda bir karar kılalım.

sıcaklı 89 derece oluyor diyorsan, bence çok ısınıyor.

benim cpu test etmek için saatlerce tam performans(%100)(kav8 de tarama , total converetde convert

disk birleştirme felan, aynı anda) çalıştırmıştım, ancak 75-78 dereceye yükseliyordu.

belkide çok ısındığı için kasılıyordur , olabilirmi aceba?

bende öle düşünüyorum çünkü böle özellikli bir laptobun bu kadar kasmaması lazım hadi oyunlarda vistadan dolayı biraz kasabilir ama bu kadarmı kasar ve de başka işlemler yaparken bile kasıyor örneğin internette gezinirken aynı anda müzik çalarken felan..... <_<

şimdi tekrar bir deneme yaptım.

laptopun hava alan kısımlarını kapatıp tekrar test yaptım. everets ultimate 5 te

cpu %100 de 90 dereceyi buldu.

ama kasılma gözlemlemedim.

bikere benimde başıma gelmişti böle bişiy.

pc kasılıyordu. cpu %100 performansla çalışıyordu.

sonra cpu nun tek çekirdeğinin çalışmadığını tespit ettim(everest ultimatede). belki seninkide böyle bir şeydir.

bence senin sorunun ısınmadan değil başka bir şeyden.

şimdi tekrar bir deneme yaptım.

laptopun hava alan kısımlarını kapatıp tekrar test yaptım. everets ultimate 5 te

cpu %100 de 90 dereceyi buldu.

ama kasılma gözlemlemedim.

bikere benimde başıma gelmişti böle bişiy.

pc kasılıyordu. cpu %100 performansla çalışıyordu.

sonra cpu nun tek çekirdeğinin çalışmadığını tespit ettim(everest ultimatede). belki seninkide böyle bir şeydir.

bence senin sorunun ısınmadan değil başka bir şeyden.

peki kardeş nasıl tespit ettin evereste birisinin çalışmadığını??

Anlaşıldı arkadaşlar tek sorun bende değilmiş....

Cpu ısısı oyun oynarken 89 lara çıkıyor sizce bu normalmi??

valla arkadaş vista nın canı cehenneme bende de süper bi laptop var vista premium yüklüydü kasmak ne demek resmen çıldırtıyordu...kur tncxp yi rahat et derim.... <_<

heralde böyle anlaşılır müdür...

everest.jpg

valla arkadaş vista nın canı cehenneme bende de süper bi laptop var vista premium yüklüydü kasmak ne demek resmen çıldırtıyordu...kur tncxp yi rahat et derim.... smile.gif

kardeş vista ultimate kullanıyorum , canavar gibi çalışıyor bende.

bir memnun olan benmiyim bundan yoksa.

valla arkadaş vista nın canı cehenneme bende de süper bi laptop var vista premium yüklüydü kasmak ne demek resmen çıldırtıyordu...kur tncxp yi rahat et derim.... :D

tamamda kardeş bende çok istiyorum ama tncxp yüklemeyi hatta benim pc var bi tane onda yüklü şu an uçak gibi resmen ama işte bende problem çıkarıyor onu bile denedim mavi ekran hatası veriyor yoksa bende senle aynı görüşteyim bu vista denen şey hakkaten pcleri öldürüyor yoksa çok güzel bi laptop her yönüyle çok kaliteli bi pc ama işte vistanın gözü kör olsun... <_<

heralde böyle anlaşılır müdür...

everest.jpg

valla arkadaş vista nın canı cehenneme bende de süper bi laptop var vista premium yüklüydü kasmak ne demek resmen çıldırtıyordu...kur tncxp yi rahat et derim.... smile.gif

kardeş vista ultimate kullanıyorum , canavar gibi çalışıyor bende.

bir memnun olan benmiyim bundan yoksa.

kardeş işin ilginç tarafı iki işlemcide çalışıyor bazenleri öle bir hal oluyor ki müzikte kesilmeler oluyor internet sayfası donuyor 2-3 dkka beklediğim oluyor daha 4 gün önce kasıyor diye toshiba recovery yaptım ama gene aynı acaba format çeksem düzelirmi??bu arada ilgin için teşekkürler kardeş <_<

kardeş parçalarla alakalıdır benim arkadaşın 1 gb rami var ama süper çalışıo oyunda oynuyo laptoplarda genelde bu sorun var 4 gb rami olanda bile kasıyor

Dediğin doğru olabilir kardeş...

nuru

forma atacaksan hdd ni yedekle ve komple biçimlendirmeyi dene.

benimkini garantiye göndermiştim.

sadece hhd yi duman etmişler iş çözülmüştü. tabi bu arada yedeklemediğim içinde onca veri puff <_<

Anladım kardeşim napalım tek çarem format olcak heralde herşey için tekrar teşekkür ederim kardeşim... :D

valla arkadaşım sendeki pci özelligleri bende olsa vista kasma ne kelime tutammazsın hızdan beniki senikinden daha düşük vista xp ye on çeker hızda bende bak senin pcye ya vürüs bulaşmıştır ondan kasıyodur yada güncelleme yabmışsındır ondan kasıyordur vistanın bazı güncellemeliri vistayı yavaş yavaş çökertiyor benimde başıma geldi vistada hiç güncelleme yabmayacaksın ben onu ögrendim çünkü vista herşeyi senden orjinal lisanslı program istiyor bizdede o olmadıgına göre

valla arkadaşım sendeki pci özelligleri bende olsa vista kasma ne kelime tutammazsın hızdan beniki senikinden daha düşük vista xp ye on çeker hızda bende bak senin pcye ya vürüs bulaşmıştır ondan kasıyodur yada güncelleme yabmışsındır ondan kasıyordur vistanın bazı güncellemeliri vistayı yavaş yavaş çökertiyor benimde başıma geldi vistada hiç güncelleme yabmayacaksın ben onu ögrendim çünkü vista herşeyi senden orjinal lisanslı program istiyor bizdede o olmadıgına göre

Kardeş ben bu laptobu sp1li aldım acaba ondanmı kasıyor desem birde dükkanda var aynı sürümde ondada kasma olurdu yani ben aldığımdan beri böle pc kasıyor recovery yaptım fabrika ayarlarına döndürdüm belki olur diye ama nafile gene aynı naptım ne ettiysem bir türlü performansı tam alamadım benim dükkandakinin 1 gb rami var valla bundan kat kat iyi çalışıyor...

nuru kardeşim bak senden hemşeriyiz ondan degil bilakis sp1 daha iyi vistanın sen yeniden format at saglam olsun c ve d yi biçimlendir vistanı kur bidahada günceleme yabıyorsan yabma gerek yok zararından başka

nuru kardeşim bak senden hemşeriyiz ondan degil bilakis sp1 daha iyi vistanın sen yeniden format at saglam olsun c ve d yi biçimlendir vistanı kur bidahada günceleme yabıyorsan yabma gerek yok zararından başka

Tamm kardeşim ilgin için teşekkürler <_<

işletim sistemini kurdugun cd veya dvd yi deiştir başka bi yerden bul mesela illaki vista kullanmak istiyosan forumda editli bi kac tane cok iyi performans veren vista ultimate secenekleri war tavsiye ederim

ısı konusuna gelince laptopun sogutma sisteminde bi sorun war yada bu cpu ısı ayarları bozuk ! onun için bole bi sorun yaratıyordr

dedigim gibi başka bi işletim sistemi cdsi dene sorunun tamamen işletim sisteminden

işletim sistemini kurdugun cd veya dvd yi deiştir başka bi yerden bul mesela illaki vista kullanmak istiyosan forumda editli bi kac tane cok iyi performans veren vista ultimate secenekleri war tavsiye ederim

ısı konusuna gelince laptopun sogutma sisteminde bi sorun war yada bu cpu ısı ayarları bozuk ! onun için bole bi sorun yaratıyordr

dedigim gibi başka bi işletim sistemi cdsi dene sorunun tamamen işletim sisteminden

bynyo kardeşim ultimateye geçmeyi düşündüm ama crack sorunuyla uğraşmak istemedim bide benimkisi orjinal vista olduğu için elimi kolumu bağlıyor bi ara diskleri ayırdım başka diske xp yükledim fakat ondada mavi ekran hatası aldım...birde dediğin gibi cpu çok ısınıyor oda aklımı kurcalıyor bir yandan ama büyük ihtimal işletim sisteminden kaynaklanıyordur dediğin gibi ama işte bi çözüm bulamadım açıkcası... <_<

vistadan xp'ye dönme programları var onu dene.çevirdikten sonra tncxp kur.yada forumda bir çok modifiyexp var onları dene.

Tamam taytanıx kardeşim denicem yardımlarınız için hepinize teşekkürler.... <_<

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...