Jump to content

Adobe Flash Player Çalışmıyor

TurkBot
 Share

Recommended Posts

• semsibey changed the title to Adobe Flash Player Çalışmıyor

Tarayıcıda açılmıyorsa, Desteği kesilmeyen tarayıcı kullanmalısın, araştırmadım ama opera gx oyuncular için tasarlanmıştı onda olabilir .Swf dosyası elinde ise ,adobeden flashplayerin standalone versiyonunu indirip onunla açabilirsin.

Please register to see this content.

Adobe sitesinden alıntı.

Adobe Flash Player EOL Genel Bilgi Sayfası Adobe, 31 Aralık 2020'den sonra artık Flash Player'ı desteklemeyeceğinden ve Adobe, 12 Ocak 2021'den itibaren Flash içeriğinin Flash Player'da çalışmasını engelleyeceğinden, Adobe, sistemlerini korumaya yardımcı olmak için tüm kullanıcıların Flash Player'ı hemen kaldırmasını şiddetle tavsiye eder. Bazı kullanıcılar, Flash Player'ı sistemlerinden kaldırmak için Adobe'den hatırlatıcılar görmeye devam edebilir. Flash Player'ın nasıl kaldırılacağı hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.

Konu Linki:

Please register to see this content.

Bir soruya şu şekilde cevap veriyorlar. -Hayır. Adobe, flash player indirme sayfalarını EOL tarihinden sonra sitesinden kaldıracaktır. Adobe, 12 OCak 2021 tarihinden itibaren Flash içeriğinin Flash Player' da çalışmasını engelleyecektir. 

Yakın dönem de de Microsoft, Flash player kaldırma güncellemesini yayınladığını okumuştum. Adobe' nin sitesinde yazdıklarına göre sadece kaldırılmadı. Adobe ve Microsoft kullanılmasını engelleyecek... Muhtemelen eski sürüm windowslar da kullanırsınız ancak güncel sürümler de zorluk çıkaracaklar gibi görünüyor...

biz link oluşturup browser üstünmde açıyoruz Kaddeti arkadsaşıma teşşekür ederim ,ancak link yani browser üstünde çalışması gherek ve 12 ocadan sonra bu eklenti desteklenmiyor diye uyarı çıkıyor.browser üzerinde nasıl çalıştırabilirim onu  bulamıyorum.

yinede cevab larınız için teşşekür eder. çözüm bulursanız çok sevinirim.

deli_petro06, 1 saat önce yazdı:

Konu çözüme kavuştuysa, arkadaşın konusunu baltalamadan ve yeni bir konu açmadan sorayım. Adobe' nin sitesinde flash player' ın sisteme zarar vermesinden v.s bahsediyor. Zarar vermek ne anlamda anlamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Güvenlik açıkları olduğu ve bunların gün yüzüne çıktığı vakit zaten güvenlik desteğini kestim, güvenlik açıklardan faydalanarak zararlı işler üretirler ve internet ortamında çok çabuk yayılır zombi hale gelen flash player sistemlere zarar verebilir haberiniz olsun demek istediklerini anladım ben.

• Like 1

deli_petro06, 3 saat önce yazdı:

Konu çözüme kavuştuysa, arkadaşın konusunu baltalamadan ve yeni bir konu açmadan sorayım. Adobe' nin sitesinde flash player' ın sisteme zarar vermesinden v.s bahsediyor. Zarar vermek ne anlamda anlamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı?

flash playerde çok fazla açık olduğu için güncellenmeyeceğiniden bu açıktan yararlanarak kolayca rat yemeniz,lamerlerin saldırısına uğramanız mümkün olduğundan o uyarıyı yapıyor.Malum aşı sitesi olan sinovac'a yapılan saldırıda index sayfasındaki resimler flash açığı sayesinde ele geçirilip değiştirilmişti :) Flash player kapanmayan çok fazla güvenlik açığına sahip olduğu için kullanılmaması pcnizde bulunmaması varsa tamamen kaldırılması taraftarıyım.

• Like 2