Jump to content

Sadece Usb / Flash Bellek Takarak Tek Tuşla Windows Kurulumu

bilirsinya
 Share

Recommended Posts

akillialtay1995, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar benim bilgisayarda 400 GB'lık ve 500 GB'LIK 2 Bölüm var. Sizce bu bu kurulumu çalıştırdığımda bu bölümlerden birisini silecek mi ve hangi bölüme kuracak?

Umarım sorumu anlamışsınızdır.

Hocam verileriniz çok önemli ise disk kablosunu çekin

Normalde disk 0 hangisi ise ona format atacaktır. İsterseniz

cmd ye

diskpart            yazın ardından

list disk            Yazın

Format atmak istediğiniz diskin disk 0 da olduğuna emin olun. Eğer format atacağınız disk 0 değilse hard disklerin sata kablolarının yeri değiştirip disk 0 a alabilirsiniz.

Edited by bilirsinya

akillialtay1995, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar benim bilgisayarda 400 GB'lık ve 500 GB'LIK 2 Bölüm var. Sizce bu bu kurulumu çalıştırdığımda bu bölümlerden birisini silecek mi ve hangi bölüme kuracak?

Ben soruyu şöyle anladım , şayet yanlışım var ise düzeltin.  PC niz de    1 tane HDD niz var. İki bölüm halin de  C:400 GB   D:500 GB   ve bu projeyi çalıştırdığın da  sadece  C yi mi , ?   sadece D yi mi  ?   ya da her ikisini mi ? formatlayarak TEK TUŞLA KURULUM gerçekleşecek.

• Thanks 1

akillialtay1995, 2 saat önce yazdı:

Diskinizi komple silecektir. Yani fdisk atacaktır. Hocam sanırım eksik okumuşum 2 disk var gibi okumuşum. 

karadurak, 28.01.2021 - 18:31 yazdı:

İlk kez format attığınızda disk 0 üzerindeki tüm bölümleri biçimlendirir. İkinci kez formatladığınızda D sürücüsüne dokunmaz. Ayarlar için txt dosyaları da var 

değişen ne olacak ki. ikinci de farklı algılaması için parametresini değiştirmesi lazım. sistemi tarayıp disk seri numarası üzerinden bilgilerimi kayıt ediyor . anlamadım. nasıl ıkıncıye aynı dıskı formatlarken D ye dokunmuyor. içindeki parametre aynı ama

GameExtreme, Bir saat önce yazdı:

değişen ne olacak ki. ikinci de farklı algılaması için parametresini değiştirmesi lazım. sistemi tarayıp disk seri numarası üzerinden bilgilerimi kayıt ediyor . anlamadım. nasıl ıkıncıye aynı dıskı formatlarken D ye dokunmuyor. içindeki parametre aynı ama

İlk başta yazılan komut

Eğer disk 0 da 2. partition var ise partition bölümlemeyi atla disk 0 ın C bölümüne sadece imajı uygula.

Ancak ben bu bölümü kaldırdım hocam.

Zamanım olursa hocamın bahsettiği şekilde tekrar düzenleme yapacağım.

• 2 ay sonra...
bilirsinya, 30.01.2021 - 13:44 yazdı:

İlk başta yazılan komut

Eğer disk 0 da 2. partition var ise partition bölümlemeyi atla disk 0 ın C bölümüne sadece imajı uygula.

Ancak ben bu bölümü kaldırdım hocam.

Zamanım olursa hocamın bahsettiği şekilde tekrar düzenleme yapacağım.

Hocam merhaba düzenleme yapabildinizmi sormak istedim.Dediğiniz gibi  "Eğer disk 0 da 2. partition var ise partition bölümlemeyi atla disk 0 ın C bölümüne sadece imajı uygula. " bölümü olursa çok kullanışlı olacaktır,bu bölümün isteğe bağlı değiştirilebir olması mümkünmü.Yani sadece C ye kur yada diski komple formatlayıp kur gibi. Çalışma işinde ayrıca teşekkürler emeğinize sağlık.

• 2 hafta sonra ...
oneooo, 22.04.2021 - 02:24 yazdı:

Hocam merhaba düzenleme yapabildinizmi sormak istedim.Dediğiniz gibi  "Eğer disk 0 da 2. partition var ise partition bölümlemeyi atla disk 0 ın C bölümüne sadece imajı uygula. " bölümü olursa çok kullanışlı olacaktır,bu bölümün isteğe bağlı değiştirilebir olması mümkünmü.Yani sadece C ye kur yada diski komple formatlayıp kur gibi. Çalışma işinde ayrıca teşekkürler emeğinize sağlık.

Merhaba hocam dediğiniz mümkün ancak bazı kullanıcılar yanlışlıkla ya da bilerek sistemi 2 parçaya bölüp sistemi d bölümüne kurmuş oluyor. 

Ya da partition bölümlemesi yaparken boot bölümünü (100 mb bölüm)oluşturmayıp sistemin olduğu bölümden boot ettiriyor. (Ki legacy kurulumda bende öyle yapıyorum)

ve yahut sistemi legacy kurmuş ve biostan uefi olarak boot ettirmek suretiyle usb den başlatıyor. vs. vs.

Eğer önce benim sistemden kurulum yapmış ve daha sonra  tekrar benim sistemle kurulum yapacaksanız elbette ki dediğiniz gibi kodlar eklenerek yapılabilir.

Ancak bu otomatik sistemi kullanacak arkadaşların stabil bir kurulumu olması için birinin kural koyması gerekiyor. Ve şuan herkes kafasına göre kurulum yaptığı için, ben de bir kural koyuyorum. :)

Diskte veri bırakmayın hepsini siler öyle kurarım :)  Eğer çok talep olursa ve vakit bulursam, ilk kurulumu şu anki sistemle yapmak kaydıyla 2. kurulumda d yi silme sadece imajı c ye uygula komutu ekleyebilirim.

• Like 1