Jump to content

UZUNLAR

Tnc Sever
 • Content Count

  257
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

UZUNLAR last won the day on May 21

UZUNLAR had the most liked content!

Community Reputation

175 Excellent

3 Followers

About UZUNLAR

 • Rank
  TnC Bronze

Recent Profile Visitors

1349 profile views
 1. resimdeki ilgili klasöre herhangi bir yapının, programın, sistemin boot.wim dosyası konulduğunda ve Grub2 ana menüden [t] WimBoot ile WinPE' yi Başlat seçildiğinde PC miz UEFI modunda ve Secure Boot aktif iken çalışmaz. Bu AIOBOOT'un fıtratında var . Secureboot pasif iken çalışır.
 2. Konfüçyüs'ün hemen herkesin bildiği “ Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret ”
 3. Bu da Grub2 Legacy Menu akışı şeması Şema_LEGACY.txt
 4. Bu da benim AIO Multibootun Grub2 hiyerarşik menü akış listesi. Niçin paylaşma ihtiyacı duydum ? Multiboot yapmak isteyen arkadaşlarımıza belki aklından geçiremediği bir hususu tetikler. Tıpkı ben yaparken Karadurak üstadın KMBOOT v2 den çok çok şeyin bana ışık tutması gibi... Şema.txt
 5. evet tam da 12 den vurdun . İşte ben bu sebepten ( çok önce yazmıştım ) AIO/grub/Menu.cfg sistemi tetiklediği andan itibaren kontrolü kendime alıp, AIOBOOT ile işim kalmıyor. O ana motor görevi üstlenmiş oluyor. Arka planda çalıştırdıklarını çalıştırıyor ama benim komutlarım dahilinde . Bunlar yazışma diliyle anlatılacak gibi değil. İşte gr2 yönlendirmesi yüzünden ben de Serhat arkadaşımızın grubx64.efi dosyasını sisteme ekleyip wimboot yöntemini Grub2 den bu sistemde çalıştırdım. Kendi wimboot ile sadece Linux tabanlı yazılımları çalıştırıyor bizim wim dosyalarımızı çalıştırmıyor.
 6. Bu konu hakkında geri dönmeyi unuttum şimdi okuyunca.... hemen sonucu yazayım. Bende SECUREBOOT aktif iken canavar gibi çalışıyor. Çalışmayan PC ya da USB bellek te ise aklımdan geçen , ya da tam tersi bende niçin çalışıyor sorusunun cevabını burada şimdi yazarsam tartışma konusu doğar.
 7. Benim şu an da kullandığım AIOBOOT hiç sevmem şimdi ki yazacaklarımı ama tek kelimeyle " Akıllara zarar...... " function.cfg AIO/grub/Main.cfg AIO/Tools/PXE (iPXE metodu ) klasörünün içindekiler. grub.cfg + Gr2 ana menüye wimboot entegre etmeyle AIOBOOT u yapanlar görseler tanıyamazlar. Onlar desteği kestilerse biz de üstüne fonksiyonlar ekleyip daha iyi hale getirip kullanacağız. Diğer medyaları yükle
 8. Üstat Teşekkürler , bu bilgiler hemen hemen hiç bir yerde bulunmuyor. Maalesef nasıl yapıldığını soran da olmuyor. awengeres arkadaşımızın topiğinde sormamın amacı da bu idi. Ben sizin bu videonuz da ki 2.metodu uyguluyorum kendi AIOBOOT um da . Tek fark ve küçük bir katkım olsun (awengers arkadaşımla özelinden paylaştım) windowsun x64 ya da 32 bit için Windows x86 boot.wim dosyasının içinden aldığım " bootmgfw.efi " dosyasını olduğu gibi BCD dosyasının yanına koyup çalıştırıyorum. Benim bilmek öğrenmek istediğim 1. Metot ( editleme ) idi. Çok teşekkürler hocam öğrenmenin sınırı yaşı yoktur. ( yaş 59 olunca...... :D )
 9. Tşk. şimdi gördüm hepsi bu kadar.... sağolasın
 10. Üstat ben herhalde derdimi anlatamadım.... ben size gönderdiğim metotla zaten bir sıkıntım bir problemim yok yoksa elimdeki devasal Multiboot nasıl çalışır. Yaklaşık 200 ün üzerinde sistem ve program çalıştırıyorum. Herhangi bir *.efi ya da BCD dosyasının yapılmasına ihtiyacım yok. Ben sizin *.efi dosyasını nasıl editleyip te BCD yi tetikletmeniz. Ben farklı bir şey yapmayı kafamda planladığım için sizden öğrenmek istedim. 2,5 yıldır TNCTR yakın takip içindeyim bu kadar Multiboot sitem yapanlar var bu zaman kadar bir kişi çıkıpta efi uzantılı dosya editlenmesinden bahsetmedi hayret doğrusu.
 11. @awengers44 şayet yanlış anlamadıysam bootmgfw.efi = bootmS44 ve tetikleyeceği BCD = S44 olacak . Yani sadece isimler üzerinde değişiklik yaparak. *.efi dosyasının içine girip editleme falan yapmıyoruz.... çok enteresan
 12. @awengers44 üstad 3 tane örnek gönderiyorum.... https://drive.google.com/file/d/1vZNRejNqZnhuYnKl6mInYG3plvVDoBEs/view?usp=sharing Özelden bahsettiğim sizin yaptığınız hex editörü ile olan metot bana çok lazım oluyor... Formda öğretim videosu çekip paylaşsanız.
 13. @crasadure üstadım üstteki talbime istinaden 36 no'lu WinToHDD kullanım videosunu paylaşmışsınız. Ne işe yarıyor diye merak eden arkadaşlara kökünden cevap vermiş oldunuz. Bu video bizim arşivlerimizde diğerlerinin olduğu gibi zaten mevcut. Benim esas isteğim şu idi = Windows x64 boot.wim dosyasını mount yapıp diğer kurulum metodlarını entegre edip WinToHDD yi Kurulum metodlarına entegre edemeyişim idi . Benim kendi yaptıklarımda " Sadece ticari olmayan kullanım için " ibaresi.... 34 no'lu videonuzda ki gibi GImagex ile x64 boot.wim dosyasına WinToHDD yi entegre etmeyi öğretmeniz. Benim esas öğrenmek istediğim bu üstadım.
 14. Denendi, test edildi, sınıfı geçti. Fakat benim gibi acemi / acemiler Windows x64 boot.wim dosyasını mount yapıp diğer kurulum metodlarını uygulayıp ta WinToHDD yi uygulayamaz. Birde bunun ( sadece WinToHDD ) öğretim videosu olsa... :) olsa diyorum direkt talep edemiyorum. Üstadım beni odunla kovalar diye korkuyorum.. :)
×
×
 • Create New...