Jump to content

UZUNLAR

Tnc Sever
 • Content Count

  516
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

UZUNLAR last won the day on November 24 2019

UZUNLAR had the most liked content!

Community Reputation

395 Excellent

4 Followers

About UZUNLAR

 • Rank
  TnC Silver

Recent Profile Visitors

1834 profile views
 1. @serhat100 üstad, bu Multiboot da yapmış olduğun "aLTaydr" "loader. Yapılışını bana da öğretirmisin. İstiyorum ki tıpkı senin ki gibi resim11-12-13-14 deki gibi 10 sn de bozulan bootloaderimi hemen geri yükleyeyim. aLTaydr
 2. AOMEIx64 2'si bir arada AOMEI.Partition.Assistant_v.8.5 AOMEI Backupper_v.5.6 https://drive.google.com/file/d/1o-HAr80QmAbVY166jARduZnqZK5nF1dl/view?usp=sharing
 3. ÇÖZÜLMÜŞTÜR : Üstadım, tşk ederim zahmet edip kaynak arayıp bulup, paylaşıma açmışsınız. Videoda ya sanalda kurulu olan ya da CD den kullanılan Debian üzerinden bir anlatım gibi geldi bana.Neyse, ne olduğu , nasıl olduğu şu an önemli değil. Fakat siz videoyu paylaşınca beni tekrar kışkırttı, yapmaya - çözümü bulmaya teşvik etti . yaptıktan sonra her kombinasyonu tek tek ve farklı multiboot yapılarda denedim o lanet hata mesajı artık gelmiyor. Aslında işin esprisi sadece mantık yürütmekten geçti, kaldı ki bunu yapımcı firmanın sitesinde yazmaları gerekirdi ! . Kullanım klavuzu misali.... Win10x64 -EFI için ayrı Win10x64-LEGACY için ayrı makina oluşturunca problem ortadan kalkıyor. Yapılandırmalar aynı hiç bir değişiklik yok.
 4. @serhat100 Çözülmüştür : Sıfırdan oluşturulmuş XorBoot artık UEFI modda SECURE aktif iken problemsiz çalışmıştır.
 5. Bildirimin için tşk.üstad. Bende tekrar v.6.0.14 geri döndüm. v.6.1 Hatası : Kullanıcı adı /VirtualBox VMs/ içine, şimdi adını unuttuğum 6.0 da oluşmayan bir dosya oluşturuyor. Hatayı önce kendi PC mde, işletim sistemide aradığım için 2 gece önce sırf bu hatayı bulmak adına format attırdı PC me. Bu yapımcıların her olasılığı deneme huyları yok herhalde. Sözde koskoca ORACLE firması bunu yaparsa biz ne yapalım.
 6. VM VirtualBox 6.1.0 kullanıpta anormallik yaşayan var mı ? Aşağıdaki hata mesajı gibi...
 7. Üstad, dediğiniz gibi hiç bir sıkıntı yok zaten.Sıkıntı sadece Örneğin : Sıfırdan XorBoot oluşturduk, biliyorsunuz ki XorBoot Secure aktif iken boot yapmaz. Buraya kadar tamam. İşte benim demek istediğim bunu Secure Aktif iken çalıştırmak. Sonuç:Olmuyor.
 8. Mükemmel oldu üstad, iyi hatırlıyorum KMBOOT vol1 de ya da vol2 de üstadlar sayfalarca bu SECUE olayı için boğuşulmuştu. Şimdi ise dakikalar içinde SECURE Aktif iken Multibootlarımız boot oluyor. İnşallah yakında 32bit ler için bootia32.efi olanıda yaplır. Bir hususta şu : XorBoot da SECURE Aktif iken boot ettiğimde pencere ana pencere açılyor ( dolayısı ile SECURE aşılmış olduğunun belirtisi ) fakat menüler görünmüyor. Çok uğraşmadım bunu bir dipnot olarak yazdım. Senin Multiboot EFI den yanlış hatırlamıyorsam Gr2 ile açıldığı için sıkıntı yok. :)
 9. @serhat100 Ben zamanında Multiboot Tooolkit'i yanlış hatırlamıyorsam sırf FDD /HDD yi 3 bölmesi yüzünden ya da o zaman ki versiyonu 2'ye bölüyorsa da sistem klasörlerini her iki bölüme de ( Fat32-NTFS ) kopyaladığından ilk günden terketmiştim. Ciddiyim hala 2 bölümlü ve her iki bölümde de sistem ( kurulumun ilk aşamasında ki klasör - dosyaların ) kuruluş mantığını bilmiyorum, öğrenmekte istemedim. :) Ben herhangi bir Multiboot Kuruyorum taaa 1 hafta sonra 2.bölümü (NTFS ) aklıma gelip oluşturuyorum, 4GB kotasına takılmasam o da aklıma gelmez. :D
 10. @serhat100 evet Üstadların Üstadı :) Kalkar kalkmaz sadece 3 dak. da yaptım. Artık Multiboot sistemlerim SECURE Aktif iken Boot oluyor. :) Fikirleriniz ve öğretiminiz için tekrar tekrar teşekkürler.
 11. kesinnnn lavoba da elini yıkarken.... :D :D :D :D Üstad çok yoruldum şu an kafam tam yerinde hatta üstüne de 1 bardak ayran içecem... :D :D becerebilirsem bu halimle ( zihinsel yorgunluk ve tansiyon ) son dediklerinizi de uygulamaya çalışacam. Bu olay yani SECURE aşma olayı 2 yıldır içimde hep uhdesi kalmıştır. Benim için Gr2FM den kat be kat önem arzetmekte.
 12. Şayet bunu yaparsanız / yapabilirseniz size bundan sonra Üstadların Üstadı ünvanı ile hitap edecem. Tabiiii bana da öğretmek şartı ile ( kimse duymasın )
 13. İşte sıkıntı orada zaten, MIYA/grub EFI/boot ise zaten zorunlu , aksi halde zaten asla ne yaparsan yap boot olmaz.
×
×
 • Create New...