Jump to content

Zotac 8600 Ekran Kartı

serkan_bayram

Recommended Posts

ekran kartınızın fanı belli bir sürede toz toplar, içini açıp temizlemenizi öneririm temizlik için gerekli açıklamayı fan temizliği olarak aratırsanız bulabilirsiniz.

tertemiz tozun zerri yok diyebilrim

windows yüklenmeden kartın driverleri devreye girmediği için o ses normal.windows açıldıktan sonra driverler ve kartın programı devreye girer ve kullanıma göre fanın devrini ayarlar.oyun oynarkende sesin çoğalması lazım.kartnı sıcaklğı arttıkça fanın devri ve dolayısıyla seste artar.

kardeş bendede aynı sorun var pc windows ekranı gelince ses gidiyo ama hangi fandan geldiğini de bulamadım ekran kartım ise nvıdıa 5200

kasayı açıp özellikle tüm fanları dinledim teker teker biraz ses karıştı ekran kartını söktüm öyle denedim ses mes yoktu anladımki ses ekran kartının fanından geliyor :D

windows yüklenmeden kartın driverleri devreye girmediği için o ses normal.windows açıldıktan sonra driverler ve kartın programı devreye girer ve kullanıma göre fanın devrini ayarlar.oyun oynarkende sesin çoğalması lazım.kartnı sıcaklğı arttıkça fanın devri ve dolayısıyla seste artar.

üstadım kartı ilk aldığında böyle bir sıkıntı yoktu ama yaklaşık 2 ay sonra falan olmaya başladı toz diyecem ama sürekli temizliyorum ve çıkardığı ses öyle böyle değil bir insanı uykusundan uyandıracak kadar. ayrıca oyun oynarken sesde çogalma yok sürekli oyun oynadığım halde rutin şekilde çalışıyor.

tozdan falan diil ötmesi

8800 gt var bu sabah bende fark ettim biggrin.gif ama belli bir süre sonra kesiliyor o ses

bendede 8800 gt var ama şuan gtx 285 kullanıyorum ... 8800 mukemmel bir kart undercoveri bile takıntısız oynuyor crysis falan civata zaten yanında :D

ayrıca ötme ewt 8800 gt de bendede var 5 sanıye oter ve bırden keser daha hıc otmez sadıce acılısta yapar bunu... otmesını kısmak ıcın kontrol panelini kurcalayın fanla sakın oynamayın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...