Jump to content

Masaüstü Bilgisayarlar Hangi Oyunları Kaldırabilir

rotwaıler

Recommended Posts

ram ini biraz daha yüksek olması şartıyla ekran kartın 128 mb ise NFS CARBON a kadar hepsini rahatlıkla kaldırır diye bilirim 256 ise CRYSİS e kadar kaldırır diye 512 ise şimdiye kadar olan oyunların %95 ini kaldırır diyebilirim sanırım 1gb ise hepsini kaldırır diye düşünüyorum:) işlemcin güzel aynısı bendede var oradan biliyorum :clapping:

Paran ne kadarsa o kadarını kaldırır demiş adama kızmışsın sonra kaç gündür cevap bekliyorum diosun bende 2 tane makina var birinde 2600xt (70 YTL)ve 3.0 (40 YTL) işlemcim var diğerinde ise 8800gts(170 YTL ) core2 duo 6500 (150 YTL)var ilki crysis oynatmazken diğeri crysis yüksek kalite de oynatıyor .Anlamışsındır herhalde ne demek istediğimi ...

ATİ RADEON X550 değil o ATI RADEON X1550 dir. 512 Mb dır ve daha kötüsü sen onunla oyun oynayabileceğini sanıyorsun. Eski oyunlarda iyidir çok iyi bilirim o ekran kartını işlemcisi ısınınca fanını durdurur masaüstüne atar ve karşısında salak varmış gibi Recovery çıkartır.

Uzun lafın kısası 2000 ile 2006 arasındaki ( doom hariç ) oyunları oynayabilirsin.

@alperica malesef x550 diye bir kart var :closed:

ve x1550 den daha eski bir kart..bir arkadaşım kullanıyordu..

x1550 nin bir önceki serisinden..x1550 yi mumla aratacak cinsten..

ve artık o karttan güncel oyun beklemek büyük hata olur..

ama gta san andreas ı oynatabileceğini düşünüyorum..

takılmaların sebebi piyasada korsan olarak bulunan san andreasların çoğunluğunun kurulum dosyası hatalı..

büyük ihtimal sorun bundan kaynaklanıyor..

Valla her türlü oyunu rahatça oynamak istiyorsanız bence sisteminizin bu şekilde bişey olması gerekir :

Nvidia GeForce 9600GT Sonic 512 MB 256 bit DDR3

İntel Core 2 Duo 2.66 GHz

2 GB DDR2 RAM

(çok gerekli değil ama daha güzeel görüntü için tabi DVI portlu olması şartıyla :D) LCD Monitör

arkadaşlar eğer sisteminizi bilmiyorsanız verdiğim link teki zip i alın çok küçük bir dosya zaten. sisteminizi markaları dahil öğrenebilirsiniz.

http://www.cpuid.com/download/cpuz_150.zip[/CODE]

ayrıca arkadaşım p4 işlemci olarak crysis, assasian creed, gibi oyunlardan öncesini rahatlıkla oynarsın tabi iyi birram ve ekran kartı desteği ile, amaki söylediğim oyunlar ve sonraki nesiller için dual core a geçmen şart işlemci olarak yani nedeni ise yeni çıkan oyunlar artık grafikle birlikte müthiş bir işlemci sömürgesi haline geldi.

ayrıca pc nin yaşı da gayet önemli çünki arabalardaki metal yorulması gibi pc lerinde bir yıpranma süreci var benim tahminim yaklaşık olarak 5 yıl :D çünki etrafımda 2004 -2005 yıllarında alınmış bir çok p4 artık benim helvamı yiyin der gibi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...