Jump to content

Multiboot Menü Hazırlamada Oluşan Hata

Recommended Posts

İyi çalışmalar. Hazırlamış olduğum bir multiboot menüde, bir sorunla karşılaştım;

Ezboot klasör yanına Win 2000 (Katılımsız) açık şekilde kopyaladım (CD içeriğini) daha sonra vista ve birtakım kurtarma araçları ile mini xp ilave ettim, Sanalda denediğimde hepsi çalıştı. İşi birazdaha abartıp 4 versiyon haline getirdiğim XP yi birden fazla xp ekleme konusunda anlatıldığı gibi ayrı klasörlere kopyalamak ve bin uzantılı dosyalarda gerekli değişiklikleri yaparak entegre ettiğimde aşşağıdaki uyarıyı alıyorum

"i386 içindeki ASMS klasörünün içindeki 1 / default içindeki DEFAULT.MAN" dosyasınde yayılma veye 0 satırında hata olduğundan kurulum kesiliyor. Dosyayı orjinal Cd deki ile değiştirdim ancak sorun tüm XP ler için devam ediyor.

Bu sorunum için bir fikri olan varmı acaba?

( Dvd içine OEM ve win 51 uzantılı dosyaları kopyaladım) Hata 39 dakika kala gerçekleşiyor. Driverlı versiyonda driverler çıkarılıyor Kurulum kalan süre gösterilen ekrana geldiğinde 4 versiyonda aynı yerde hata veriyor) Sanalda Deniyorum

Sağlam Bir Xp Cd'sinden i386 İçindeki Asms Klasörünü Tüm Katılımsız Xp Lere Kopyalayın.Düzelmesi Gerek.

Pardon Bunu Ztn Yapmışsın.

Minixp nin i386 .Ana Dizinde mi?Eğer Öyle ise Sorun Onunla ilgilidir

Evet ana dizinde kalıdırıp denerim ilginize teşekkürler.

Ana dizin içinde Hiren Boot Cd. içinden kurulan bir mini xp kullandım Morning in kullandığı versiyon. Ana dizinde sadece Win 2000 e ait i386 var ancak çakışma olmaması lazım xplerin klasör isimleri ve bin dosyaları farklı.

Şimdi isoyu sıkıştırmadan yaptım ebat büyük ancak herşey çalışıyor.

Sorun sıkıştırma aşamasında galiba.

Vistayı çıkartınca yapılan sıkıştırmalr çalışıyor ancak vista dahil edilen multiboot dvdler ve CDİMAGUİA programıyla sıkıştırılıp xplerden yer kazanılınca xpler çalışmıyor durum bundan ibaret .yardımı olan olursa memnun olurum.

Sıkıştırmadan sonra wpı eklemeden 5,03 gb. Niyetim 8,5 gb. DVD içerisine 4 adet xp (çeşitli aşamalarda modifiyeli-orjinal-orjinal driverlı-vista görüntülü-program kurulumlu vista görüntülü), win 2000, win me, win 98 Cd den çalışan mini xp(bu sizinde kullandığınız Hiren boot cd içinde) ve değişik yardımcı programlar...

Hepsi sıkıştırılınca 5 gb. gibi yer tutuyor kalna 3 gb. ise WPI düşünüyorum.

Anlattığım gibi vista xp ler ile sıkıştırılınca kendisi çalışıyor ancak xpler kurulumda ASMS Hatası veriyor ve hiçbiri kurulmuyor. vista yokken xplerin hepsi ve yardımcı programlar çalışıyor o zaman boyut 2,5 gb. civarı (sıkıştırılmış hali) açık 5 gb. gibi.

Vistayı çıkartınca yapılan sıkıştırmalr çalışıyor ancak vista dahil edilen multiboot dvdler ve CDİMAGUİA programıyla sıkıştırılıp xplerden yer kazanılınca xpler çalışmıyor durum bundan ibaret .yardımı olan olursa memnun olurum.

CDimageGUI ile Vista+çoklu XP dvdsi yapmıştım kendime, hiçbir sorun oluşturmadı, belirtmek isterim.

Çoklu Xp'lerde hepsi i386 hariç farklı klasörlerde olsa ile driver klasörü(OEM) dvd anadizininde de olması gerekiyor. dvd içerisinde OEM(driver) klasörü yoksa Xp'lerden birinin klasörünün içerisinden OEM'i anadizine kopyala-yapıştır yapmak gerek, driverpacks illa anadizinde arıyor klasörünü daha önce karşılaşmıştım. Zaten sıkıştırma yapılacağı için ayrıyetten anadizine atacağınız OEM klasörü, 1 mb bile boyut artırmayacaktır birden fazla olacağı için.

BOOTFONT.BIN,WIN51IP.SP3 vb dosyaların da anadizinde bulunmasına dikkat edin bunlar da olsun.

NOT: Nlite ile sıkıştırma yapmayın onunla hata almıştım ben XP+Vista yapınca. CDimage ile sorun bitmiştir.. Ayarları da kontrol edin.

cdimagegui.INI ayar dosyamın içeriği; (klasör yollarını takmayın, değiştirirsiniz)

[System]
SaveSettings=1
internal=1
cdimageexe=
l=1
ltext=XP_SP3
t=0
timestamp=
g=0
h=1
n=0
nt=0
d=0
c=0
j1=1
j2=0
js=0
jsfile=
u1=0
u2=0
us=0
usfile=
b=1
bfile=K:\Guncellemeli_HFSLIP\Hfslip2\HFTOOLS\boot.bin
s=0
stext=
x=1
o=1
oc=0
oi=0
os=0
w1=1
w2=1
w3=0
w4=0
y1=0
y2=0
y5=0
y6=0
y7=0
yb=0
yd=0
k=0
m=1
a=0
q=0
rootdir=K:\Guncellemeli_HFSLIP\Hfslip2\SOURCESS
isofile=K:\HFSLIPIE8_Gorsel.iso

sonuç olumsuz; vista ekleyip sıkıştırınca xpler çalışmıyor. vista eklemeden 4 xp win 2000 win98 win me 2.5 gb gibi oranda sıkıştırıyor ve tümü çalışıyor. ancak vista ekleyip denediğide xpler çalışmıyor.

Acabağ ezboot klasörüne kopyalama sırası vs. etki edebilirmi?

Sorunum devam ediyor şu boyutta;

Hazırladığım multiboot ta vista ile beraber Barış Sevenin hazırladığı AIO 2009 çoklu xp cd sindeki xp leri cdimague ile sıkıştırdım sorunsuz çalıştı. Anlam veremediğim kendi hazırladığım 4 çeşit xp (bunlar aynı tabandan üretme ) ile vista sıkıştırılınca xpler çalışmıyor ancak bağımsız olarak xpleri sıkıştırdığımga 1.5 gb civarınada (driverlar dahil) xpler çalışıyor.

aldığım hata;

"i386 içindeki ASMS klasörünün içindeki 1 / default içindeki DEFAULT.MAN" dosyasınde yayılma veye 0 satırında hata olduğundan kurulum kesiliyor. Dosyayı orjinal Cd deki ile değiştirdim ancak sorun tüm XP ler için devam ediyor.

Dvd içine OEM ve win 51 uzantılı dosyaları kopyaladım) Hata 39 dakika kala gerçekleşiyor. Driverlı versiyonda driverler çıkarılıyor Kurulum kalan süre gösterilen ekrana geldiğinde 4 versiyonda aynı yerde hata veriyor) Sanalda Deniyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...