Jump to content

Realtek High Definition Sorunu

warez

Recommended Posts

intel DG31PR bir anakartım var.

kendi orjinal chipset dvd ile driverlerini yükledim. fakat aygıt yöneticisine girdiğim zaman bu şekilde gösteriyor.

xp'i şimdi kurdum daha öncede böyleydi. aslında hep böyleydi. bu sorunu nasıl düzeltirim yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

33tqr0y.jpg

sitech0.jpg

realnf2.jpg

- Sistemi reboot edin ve F8 e basarak güvenli kipte başlatın.

- Aygıt yöneticisine girin ve sistem aygıtlarından “Microsoft UAA Audio device” driverını “disable” edin.

- Tekrar reboot ( yeniden başlat ) yaparak yine güvenli kipte açın ve bu defa “Microsoft UAA Audio device” kartını ” uninstall” ( kaldır ) edin.

-Sistemi tekrar reboot edin ve windows’u normal modda başlatın.

-Muhtemelen yeni bir donanım bulunduğuna dair bir taskbar’da bir bulut göreceksiniz sakın ona dokunmayın.

- Realtek’in sitesine gidip “Realtek HD Audio Codec”in son versiyonunu indirin. ve kurun Sorununuz Hallolacaktır.

Alıntıdır.

Ünlem işaretinden kurtuldum artık. fakat bu seferde bilinmeyen aygıt çıkardı karşıma ne olduğunu bilmiyorum. pcde hiç aygıt takılı değil. zaten daha önce böyle bişey yoktu yukarda verilen yöntemi uyguladıktan sonra bu çıktı. bilinmeyen aygıtın özelliklerine baktığımda "Konum 65535 (İç High Definition Audio Veri Yolu)" diyor.

bu aygıtın yüklenmesini bir daha sorma dememe ragrem pc her açıldığında aygıtı yüklemeyi soruyor bana

se12fr.jpg

tamam arkadaşlar sorunu hallettim.

verdiğin uğraşlar için sana çok teşekkür ederim HoT_JaZz kardeşim.

sorunun çözümü. ekran kartımın HD destekli olduğu için Ati HD audio Driver'i yüklemek gerekiyormuş. atinin kendi sitesinden indirdim 1mb'den az. kurdum anında sorun çözüldü.

• 9 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...