Jump to content

AutoIt - Programın Internet Sayfasını Açmasını Engelleme

Share

Recommended Posts

Selam Mehmet Üstadım, Senden bir ricam olacaktı Autotit te kurulum yaptıgım programın kurulum tamamlanması esnasında internet sayfasına yönlendirmesini nasıl engellerim. yardımcı olursan çok sevinirim (Ayrıca BurnAware Professional için lisans işlemini autotitte nasıl yaparım.) teşekkürler

bu arada  program isimleri 

Soft Organizer

VueScan Pro

https://www.tnctr.com/profile/204400-mehmet/

Edited by Ademuzun

Ademuzun, Bir saat önce yazdı:

Selam Mehmet Üstadım, Senden bir ricam olacaktı Autotit te kurulum yaptıgım programın kurulum tamamlanması esnasında internet sayfasına yönlendirmesini nasıl engellerim. yardımcı olursan çok sevinirim (Ayrıca BurnAware Professional için lisans işlemini autotitte nasıl yaparım.) teşekkürler

bu arada  program isimleri 

Soft Organizer

VueScan Pro

https://www.tnctr.com/profile/204400-mehmet/

Keşke herkes senin gibi araştırarak öğrenmeyi tercih etse ama nerde kısayoldan decompile ile kodları çalıp çırpmayı tercih ediyorlar ama çalanlar elindeki sınırlı bilgi ile yetiniyor kodların fonksiyonların döngülerin ne işe yaradığını bile bilmiyorum 😀. Bu arada da Kolay gelsin.

Edited by ronaldinho424
  • Like 1

ronaldinho424, Bir saat önce yazdı:

Keşke herkes senin gibi araştırarak öğrenmeyi tercih etse ama nerde kısayoldan decompile ile kodları çalıp çırpmayı tercih ediyorlar ama çalanlar elindeki sınırlı bilgi ile yetiniyor kodların fonksiyonların döngülerin ne işe yaradığını bile bilmiyorum 😀. Bu arada da Kolay gelsin.

Haklısın ama bak bir kişi bile yardım edelim demiyor. herkesin agzında aynı laf, İnternet derya yaz ara bulursun diyor. tamam bizde biliyoruz derya ama ya bulamadıysak bazen bulamadığımızda yardım istiyoruz suçmu burası forum sitesi değilmi burada sormaz isek nerede soracağız kusura bakmayın biraz sitem ettim. ama maalesef böyle.

Kurulum Sonrası Sayfa Kapatma Kodu.

Local $array[6] = ["iexplore.exe", "chrome.exe", "firefox.exe", "opera.exe", "microsoftedge.exe", "msedge.exe"]
For $i = 0 to 5
    If ProcessExists($array[$i]) Then RunWait(@ComSpec & ' /c taskkill /f /im "' &  $array[$i] & '" /t' ,"" ,@SW_HIDE)
Next

• Like 1

Ademuzun, 29 dakika önce yazdı:

Haklısın ama bak bir kişi bile yardım edelim demiyor. herkesin agzında aynı laf, İnternet derya yaz ara bulursun diyor. tamam bizde biliyoruz derya ama ya bulamadıysak bazen bulamadığımızda yardım istiyoruz suçmu burası forum sitesi değilmi burada sormaz isek nerede soracağız kusura bakmayın biraz sitem ettim. ama maalesef böyle.

Haddim olmayarak; öncelikle hep yanlış bölümlere konu açıyorsunuz ilk dikkatimi bu çekti. Açtığınız konular hep direk nasıl yapılır şeklinde, hiç biri "şuraya kadar geldim şu hatayı veriyor" şeklinde değil. Hemen hemen bütün konularınızı merak edip okuduğum için söylüyorum, yanlış anlaşılmak istemem. İyi forumlar.

• Like 1

babayaga, 4 dakika önce yazdı:

Haddim olmayarak; öncelikle hep yanlış bölümlere konu açıyorsunuz ilk dikkatimi bu çekti. Açtığınız konular hep direk nasıl yapılır şeklinde, hiç biri "şuraya kadar geldim şu hatayı veriyor" şeklinde değil. Hemen hemen bütün konularınızı merak edip okuduğum için söylüyorum, yanlış anlaşılmak istemem. İyi forumlar.

Öncelkle Yanlış Anlaşılmadın, lakin bilgin dahilinde yardımcı olmak yerine tartışma konusu açman ve bunun için like alman enteresan  İkazın için Teşekkür ederim. sanada iyi forumlar.

• TornadoEffect changed the title to AutoIt - Programın Internet Sayfasını Açmasını Engelleme

@ronaldinho424 Arkadaşın verdiği kod işinizi görür fakat taskkill komutu veya ProcessClose önermiyorum!

Katılımsız programı başkası kuracaksa eğer kişinin o anda tarayıcıda devam eden işlemini sonlanmasına neden olabilir.

Bu tarz konularda ilgili yazılımın indirme adresini vermeyi unutmayalım lütfen.

Bu programları hiç kullanmadım => Soft Organizer,VueScan Pro hangi sürümlerini katılımsız yapmak istiyorsun,indirme adreslerini verebilirsen iyi olur.

Belki direk exe dosyasına müdahale edebiliriz.

Gerçi uzun zamandır bu tarz işlerle uğraşmadım ama yardımcı oluruz tabiki :)

Bizde eskiden çok fazla soru sorardık,sağ olsunlar bıkmadan her zaman yardımcı olurlardı.Açıkcası bilmediğim bir şey olursa yine sormaktan çekinmem...

Forum kuralları çerçevesi şartıyla konu açıp soru sormaktan ve takıldığınız yerleri sormaktan asla çekinmeyiniz!

Mehmet, 7 saat önce yazdı:

@ronaldinho424 Arkadaşın verdiği kod işinizi görür fakat taskkill komutu veya ProcessClose önermiyorum!

Katılımsız programı başkası kuracaksa eğer kişinin o anda tarayıcıda devam eden işlemini sonlanmasına neden olabilir.

Bu tarz konularda ilgili yazılımın indirme adresini vermeyi unutmayalım lütfen.

Bu programları hiç kullanmadım => Soft Organizer,VueScan Pro hangi sürümlerini katılımsız yapmak istiyorsun,indirme adreslerini verebilirsen iyi olur.

Belki direk exe dosyasına müdahale edebiliriz.

Gerçi uzun zamandır bu tarz işlerle uğraşmadım ama yardımcı oluruz tabiki :)

Bizde eskiden çok fazla soru sorardık,sağ olsunlar bıkmadan her zaman yardımcı olurlardı.Açıkcası bilmediğim bir şey olursa yine sormaktan çekinmem...

Forum kuralları çerçevesi şartıyla konu açıp soru sormaktan ve takıldığınız yerleri sormaktan asla çekinmeyiniz!

Linkler :

Vuescan pro 9.7.51  dosya şifresi = 123 

BurnAware Professional dosya şifresi = 123  üstad bunda ayrıca masaüstü kısayol sorunum var. inceleyip dönersen sevinirim. 

Please register to see this content.

@ronaldinho424 Arkadaşın verdiği kod işinizi görür fakat taskkill komutu veya ProcessClose önermiyorum!  ((((demişsiniz peki buna alternatif ne önerirsiniz.)))

Edited by Ademuzun

@Ademuzun

VueScan 32 bit için

Çok fazla detaya girmeyeceğim,sadece özet geçiyorum.

indirin kurun.

C:\Program Files (x86)\VueScan konumuna gidin

vuescan.exe dosyasını x32dbg içine atın

Şu RVA adresine gidin : 232FF

push 0xB16D28 olan yer sizde farklı görülebilir oraya çift tıklayın çıkan ufak pencerede push 0xB16D28 yazan yeri komple silip yerine nop yazın.

OK Butonuna tıklayıp klavyeden ESC Tuşuna basın.Ctrl+P yapın dosyayı VueScan2.exe formatında faklı bir isimle kaydedin ve katılımsız yaparken o exe dosyasını kullanın.

burnaware_pro ise Inno Setup ile paketlenmiş bu nedenle "tnctr" derya yaz ara bulursun sözünü kim demişse sana doğru demiş :D

burnaware_pro_14.1.exe /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP- 

Şaka bir yana katılımsız nasıl yapılır,katılımsız kurulum,katılımsız komutlar,kodlar vs. diye hiç araştırmadın mı forumda?

Yukarıdaki /VERYSILENT komutunu tnctr forumunda aratırsan zilyon tane örnek çıkar :)

Hatta google da arattığımda ilk sırada senin konun çıkıyor, bitirdin bizi bea :D

Edited by Mehmet

burnaware_pro ise Inno Setup ile paketlenmiş bu nedenle "tnctr" derya yaz ara bulursun sözünü kim demişse sana doğru demiş :D

burnaware_pro_14.1.exe /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP- 

Şaka bir yana katılımsız nasıl yapılır,katılımsız kurulum,katılımsız komutlar,kodlar vs. diye hiç araştırmadın mı forumda?

Yukarıdaki /VERYSILENT komutunu tnctr forumunda aratırsan zilyon tane örnek çıkar :)

Hatta google da arattığımda ilk sırada senin konun çıkıyor, bitirdin bizi bea :D

Üstad,

Yardımın için Teşekkürler Sorun bende ne istediğimi anlatamamışım beni yanlış anlamışsın sorun katılımsız yapmak değil bunun birçok yolunun olduğunu biliyorum. Winrar-7zip builder-Smart İnstal maker-EMCO MSI Package Builder.....vb ben sadece senden Autotit te burnaware_pro ya patch yaptıgımda  masaüstündeki kısayol çalışmıyor lisans exeye ait (Loader.exe) nin içerisinde bundan sebep loader.exe nin masaüstüne Burnaware isminde kısayol .ink simgesi nasıl yaparızı sormuştum. bu programı veriğim linkten katılımsız kurulum Yapmayı denersen anlayacaksın.(Smart instal maker ile yapılıyor ben Autotitte nasıl yapılır bunu istedim.

Edited by Ademuzun

Patch dosyalarını çalıştırmadım ben,patch uygulandığında orjinal dosyayı bozuyor mu tam anlamadım orasını ne oluyor tam olarak?

patch kısa yollara müdahale etmez farklı bir durum olmasın o.

Patch.exe ve Loader.exe dosyaları Trojan kaynıyor!

Hadi 3 5 yanlış virus uyarısı tamamda :D neticede Patch ve Loader ama 70'e 42 pozitif uyarı iyi bir sonuç değil...

Şu an iş yerindeyim. Evde sanal Sanal makine de denerim.

#RequireAdmin
#Region
    #AutoIt3Wrapper_Icon=icon.ico
    #AutoIt3Wrapper_Compression=4
    #AutoIt3Wrapper_UseUpx=y
    #AutoIt3Wrapper_UseX64=n
    #AutoIt3Wrapper_Res_Description=Created By Casper_X
    #AutoIt3Wrapper_Res_Fileversion=14.1
    #AutoIt3Wrapper_Res_requestedExecutionLevel=requireAdministrator
#EndRegion
#Region
#EndRegion
Opt("TrayMenuMode", 1)
FileInstall("setup.exe", @TempDir & "\setup.exe", 1)
RunWait(@TempDir & "\setup.exe /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-")
ProcessClose("BurnAware.exe")
FileInstall("Loader.exe", @HomeDrive & "Program Files (x86)\BurnAware Professional\Loader.exe", 1)
FileInstall("H_Hayat_x32.dll", @HomeDrive & "\Program Files (x86)\BurnAware Professional\H_Hayat_x32.dll", 1)
$patch = @ProgramFilesDir & "\BurnAware Professional\Patch.exe"
FileInstall("Patch.exe", $patch, 1)
RunWait($patch & " " & "/silent /overwrite")
FileDelete($patch)
FileDelete(@TempDir & "\setup.exe")
FileCreateShortcut(@HomeDrive & "\Program Files (x86)\BurnAware Professional\Loader.exe", @DesktopDir & "\BurnAware Professional.lnk")
TrayTip("BurnAware Professional 14.1", "Katılımsız Kurulum Tamamlandı!" & @CRLF & "<<Created By Casper_X>>", 4, 4)
Sleep(5000)
Exit

Masaüstünden Loader exe nin kısayol olarak çalışması kendi kısayolunun iptal edilmesi gerekiyor.

Edited by Ademuzun

Resimleri Spoiler arasına almanı tavsiye ederim 😑

#RequireAdmin
FileDelete(@DesktopDir & "\BurnAware Professional.lnk")
;veya
FileDelete(@DesktopCommonDir & "\BurnAware Professional.lnk")
FileCreateShortcut(@ProgramFilesDir & "\BurnAware Professional\Loader.exe",@DesktopDir & "\BurnAware Professional Loader.lnk",@ProgramFilesDir & "\BurnAware Professional")

Ademuzun, 17.03.2021 - 15:10 yazdı:

kurulum yaptıgım programın kurulum tamamlanması esnasında internet sayfasına yönlendirmesini nasıl engellerim.

Bu istediğine ne oldu dediğim işlemleri uyguladın mı?

Başka sıkıntı var mı?

Edited by Mehmet
  • Like 1

Mehmet, 9 dakika önce yazdı:

#RequireAdmin
FileDelete(@DesktopDir & "\BurnAware Professional.lnk")
;veya
FileDelete(@DesktopCommonDir & "\BurnAware Professional.lnk")
FileCreateShortcut(@ProgramFilesDir & "\BurnAware Professional\Loader.exe",@DesktopDir & "\BurnAware Professional Loader.lnk",@ProgramFilesDir & "\BurnAware Professional")

Oldu Çok teşekkür ederim 

Bu istediğine ne oldu dediğim işlemleri uyguladın mı?

Başka sıkıntı var mı?

Oldu Çok teşekkür ederim 

Bu arada yukarıda verdiğim RVA adresindeki değişiklik programda çökmeye neden olabilir.

Bu nedenle o kısmı değiştirme! 

verdiğim adresin 2 üst satırında je 0x00F733A8 olan kısmı jne 0x00F733A8 olarak değiştir.

Edited by Mehmet
  • Like 1