Jump to content

Boş Pc Kasası Alacağım önerileriniz!

Share

Recommended Posts

S.A Arkadaşlar hepinize hayırlı günler ablam pc toplatmıştı bana değil eniştemin arkadaşına o kişide kazıkladı eniştemi ne dedikleri parçaları taktı nede kasa sorunlu götürdüler usb girişleri çalışmıyordu belli bilmeyen insanı kazıklamak kolay bu dünyada annem karışma dedi bayadır sesleri yoktu normal görüşüyorduk pc için  2 haftadır yine usb portlar çalışmıyor  tuşa basıp kapanmıyor zaten kasaya ben bakınca buna niye toplamış demiştim usb girişleri bile dandik di tekrar götürmüş ablam demiş sizin hatanız ben yapıp verdim beni bağlamaz demiş yaptırmadan getirmiş aha akıl girmiş orada şimdi bana boş bir kasa bak diyor 200 tl  anca veririm diyor parasıda kalsın ablamda ben kendimi boş kasa almak istiyorum bendeki kasayı ablama tekrar dizayn edeceğim alacağım  boş pc kasası 4 usb girişi olması gerek çünkü kendi kasamda 5 adet 2.0 var

ben bu ürünü beğendim nedersiniz 500 tlye kadar boş kasa önerinizi alabiririm iyi forumlar kolay gelsin

https://www.hepsiburada.com/rampage-66s-rainbow-fanli-siyah-gaming-oyuncu-bilgisayar-kasasi-p-HBV00001AU7BT?magaza=ramtechdonanim 

benim sistem özelliği bu

Hd5XYX.jpg

bunlardan hangisi arkadaşlar pazartesi sipariş edeceğim

https://www.hepsiburada.com/sharkoon-rgb-lit-200-atx-midi-tower-kasa-p-HBV00000UDFIZ?magaza=MTBİLİSİM

https://www.hepsiburada.com/sharkoon-rgb-flow-usb-3-0-atx-mid-tower-oyuncu-bilgisayar-kasasi-p-HBV00000R8P50?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/msi-mag-vampiric-010x-temperli-cam-1x-a-rgb-fan-1-to-4-argb-led-hub-atx-oyuncu-bilgisayar-kasasi-p-HBV00000RJOME?magaza=Zoccoshop

Edited by AdnanGumus

Takılan bilgisayar kasası bağlantılarını yanlış yapmış olabilirler. Bahsettiğiniz kasa ikinci el bi kasamı? resimlerini atarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Anakart marka model bilgisi ekran kartı marka model bilgisi önemli bu konuda. Psu varmı sistestemde yokmu tam anlayamadım.

• Like 1

shadowfire, 52 dakika önce yazdı:

Takılan bilgisayar kasası bağlantılarını yanlış yapmış olabilirler. Bahsettiğiniz kasa ikinci el bi kasamı? resimlerini atarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Anakart marka model bilgisi ekran kartı marka model bilgisi önemli bu konuda. Psu varmı sistestemde yokmu tam anlayamadım.

avis, 56 dakika önce yazdı:

kardeşim öncelikle sisteminizde kullandıgınız bileşenleri ve ne amaçla kullandıgınızı yazın ona göre öneri yapabilelim.

Please register to see this content.

benim cihaz bu dizaynda eve geçince tam resim çekip özellikleri yazarım 

istediginiz kasayı alabilirsiniz.ama üzerinde güç kaynağı olmadıgını unutmayın.

Django, 14 dakika önce yazdı:

500tl ye kadar msi mag forge 100m, darkflash aquarius mesh, adata xpg invader, fsp cmt230 ilk aklıma gelenler.

rampage iyi bir seçenek degil haklısınız ama arkadaşın sistemine önerdikleriniz fazla degilmi?argb destegi olmayan mikro atx anakart ısınmayan cpu küçük boyutta ekran kartı

o cpu ile yapabilecekleri belli sıvı sogutmaya veya boyutu büyük sogutucuya ihtiyacı bence yok.

• Haha 1

onu alacagıza bunu alın işyerinde 7-8 yıldır kullanıyoruz hava akışı iyi olmadıgı için🙂 fazla toz da olmuyor şimdilik idare eder bence ama ileride sisteminizi yenilemek isterseniz çöp olur. eger öyle bir planınız varsa  Django nun verdiklerinden birisini seçerseniz çok iyi olur.

ben ışıklı falan sevmedigim için bunu kullanıyorum.

Edited by avis

avis, 2 saat önce yazdı:

rampage iyi bir seçenek degil haklısınız ama arkadaşın sistemine önerdikleriniz fazla degilmi?argb destegi olmayan mikro atx anakart ısınmayan cpu küçük boyutta ekran kartı

o cpu ile yapabilecekleri belli sıvı sogutmaya veya boyutu büyük sogutucuya ihtiyacı bence yok.

Bence Django'nun verdiği kasalar 500₺ bandında ileriye dönük olarak fiyat/performans kasaları. Konu sahibinin örnekteki kasa da zaten nasıl bir kasa düşündüğünü gösteriyor.  Ben Adata XPG invader öneririm biraz daha fazla verilerek MSI MAG Forge 100M değil de MSI MAG Forge 100R düşünülebilir.

• Like 1
  • Thanks 1

Beyonder, 22 saat önce yazdı:

Bence Django'nun verdiği kasalar 500₺ bandında ileriye dönük olarak fiyat/performans kasaları. Konu sahibinin örnekteki kasa da zaten nasıl bir kasa düşündüğünü gösteriyor.  Ben Adata XPG invader öneririm biraz daha fazla verilerek MSI MAG Forge 100M değil de MSI MAG Forge 100R düşünülebilir.

bir sen anladın demek istediğimi 

34ero, 5 saat önce yazdı:

sisteminiz uygunsa Type C, USB3.0,  Kasalar

ilgilenmeni beğendim beyaz kesinlikle olmaz  darkta anakart ısınmazmı hava akışı bulunmuyor galiba resim de göremedim giriş portlarını vede type c girisi çok ilgimi çekti

AdnanGumus, 32 dakika önce yazdı:

ilgilenmeni beğendim beyaz kesinlikle olmaz  darkta anakart ısınmazmı hava akışı bulunmuyor galiba resim de göremedim giriş portlarını vede type c girisi çok ilgimi çekti

bu kasa mini tower senin anakart buna olur mu??? senin anakart mini atx mi? değil o zaman alakasız kasalara bakmayacaksın. ne alacağına tam karar ver.

benim yazdığım kasalar malzemeleri 350-500 arasında satılan kasaların %99undan kaliteli f/p oyuncu kasalarıdır. düz kasa almak istersen fiyatlar biraz daha uygun olur. 

Django, 10 dakika önce yazdı:

bu kasa mini tower senin anakart buna olur mu??? senin anakart mini atx mi? değil o zaman alakasız kasalara bakmayacaksın. ne alacağına tam karar ver.

benim yazdığım kasalar malzemeleri 350-500 arasında satılan kasaların %99undan kaliteli f/p oyuncu kasalarıdır. düz kasa almak istersen fiyatlar biraz daha uygun olur. 

benim anakart micro atx benim seçtiklerim bana uyuyor  bügün pc arkadaşa uğradım sordum danıştım geçici olarak kasaya toplamıştık bendeki anakartı benden iyi biliyor  yaptığımız tarihi biliyor nisan ayında toplamıştık nisanda tam 3 yıl olucak demiştim ışıklı kasa istiyorum filan istiyorum o zamanda fazla model yoktu ışıklı şimdi ssd takmalı vs çok özellikli var bu 3 adet kasayı sordum  tek tek baktı resimlere sen kararını ver siparişi ver gelsin power belki sorun olur bende alırız dedim iş onla kalsın dedik şidi ben bu kasıyı almaya karar verdim pc güvenerek olur dedi resimlere tek tek baktı yani 16 yıldır bu işi yapan adam yanılmaz ya yanılırsada iade etme şansımız varsada iade edrim

BU CİHAZA KARAR VERDİM 

BUDA VİDEOSU 

hayırlı olsun. aynı satıcı burda 10 tl daha uyguna satıyor. ayrıca 200/50 indirimli hesap alırsan 5 tl civarına 45 tl daha indirimli olarak toplamda 354 tl ye almış olursun.

Edited by Django
  • Like 2

Konu kapanana bilir adminler kasa alınmıştır süper oldu  tek sorun gördüğüm fazla kurcalanırsa sök tak filan led bağlantıları çok ince tel gibi yapılışı bir kere kuracaksın ledlerin olan yeri bunun dışında parası bence fazla dolar çıktıkça pahalanıyor benim bu kasayı seçmemin sebebi ilerde yönelik ışıklı kasa hep istiyordum bakıyoruz zam geliyor düşer dedikçe üstüne koyuyorlar pahalanmadan aldım 407 tl aldım şimdi 439 tl yazmışlar dolar bahane geçirmek şahane resmen 

BU KONUDA YARDIM VE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞAN HERKEZE TEŞEKKÜR EDERİM ALLHA EMANET OLUN HAKKINIZI HELEL EDİN ARKADAŞLAR İYİ FORUMLAR

93OBeC.jpg

k9Hda2.jpg