Jump to content

Windows 7 Rc Türkçe Kesinleşti..

istanbul82

Recommended Posts

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply
Aralık 2006'dan beri Vista kullanıyorum. Bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Kaldı ki service pack'lerle Vistayı daha da geliştirdiler.

Kullandığım donanım da artık bugün dandik sayılan Amd 2ghz x2 işlemci ve 2gb ddr2 667 Ramli bir notebooktan ibaret. Ona rağmen performansta hiç sorun yaşamadım. Vistaya karşı önyargının sebebi alışkanlıkları değiştirmesinden ibaret. Microsoft'un yoğun arge ve kampanyaları sonucunda ve biraz modifiye edilerek çıkarılan Windows 7 işletim sistemi anti vistacılar tarafından sevildi. Halbu ki bu güncelleştirmeler vistaya sp3 ile eklenebilirdi. Çünkü aşağıda da görüleceği gibi aynı çekirdeği kullanıyorlar. Nasıl ki Windows Xp Windows 2000'nin makyajlı ve modifiyeli haliyse Windows 7 Vistanın makyajlı ve modifiyeli halidir. Açıkçası ben yeni bir işletim sisteminden daha çok şey bekliyordum. Ama Microsoft ne çıkarsa tutturuyor. Burada algılanması gereken konu Windows 7 xp'ye göre devrim olduğu ama Vistaya göre evrim olduğudur.

Bu görüşlerimi beta tester olmamım dışında uzun yıllardır bir yazılım geliştirici olarak ifade ettiğimi belirtmek isterim.

Windows 2000 - NT5

Windows Xp - NT5.1

Windows 2003 - NT5.2

Vista - NT6

Windows 7 - NT6.1

açıkçası ''Aralık 2006'dan beri Vista kullanıyorum.'' ve şimdiye kadar da hiçbr sorunlada karşılaşmaman insanın kafasında soru işaretleri uyandırıyor.,, senin gibi yazılım geliştirici deilim ama benim kadarda windows sistemlerini kullanıp kaldırdıgını yada modifiye edilmiş her sistemini kullandıgını pek sanmıyorum,, demmekki oyunlarla pek aran yok xp ve vista olarak oyunlardaki değişmeyi farkedemiyorsun,,,

bu işten para kazanan insanlara saygım herzaman sonsuzdur... sonuçta bu işten para kazanıyolar ama benim gibi bu işi zevk ve merak için yapan arkadaşlarda pek az sayılmaz....

tanıdıgım bazı insanlar evlerine dünyanın parasını verip sistem kuruyolar ve sadece günde belki 1 saat pc açıyolar ya msn yada mynet gibi yerlerde zaman geçiriyolar işte o pc lere ben aglıyorum evimde hala 8 sene önce 2 el aldıgım pc durur celeron 1,7 :D

sadece download için kullanırım ve onun haricinde 3 tane daha saglam pc kasası durur :D

sizce win7 sadece vistanın modifiye edilmiş halimidir? gerçekten de bilmiyorum şuan pclerin birinde vist ultimate var 64 bit şuan ise win7 64 bit iniyor şuan yazdıgım note book tada win7 32 bit ve lisanslı home premıuma göre çok daha iyi çalşıyor,,vista ise gerçektende 64 bit ve ram takviyesinde adam gibi çalışıyor,,,

umarım dediğiniz kadar win7 sadece modifiye edilmiş bir sistem deildirde beklentilerimizin ötesine ulaşır ,,, iyi günler

sadece

paylaşım yapan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler herkesin emeğine sağlık bende 7000 sürümü vardı microsoftun ilk paylaştığında indirmiştim 7100 rc farklı birşey ekran görüntüleri çok hoş bu yüzden indirmeye devam

vista adamı gıcık eden bi işletim sistemi değil bu bir win 7 de aynı vista gibi hiç merak etmeyin siz işletim sisteminden anlamıyorsanız o sizin sorununuz sisteminiz 5 para etmezse tabi çamur atarsınız başka işiniz yok çünkü wista 1 numara win 7 en az 2 sene adam olamaz

sen çok anlıyorsun ya belli. sen galiba vistanın masa üstü resimlerine bide renklerin canlılığına bakıyorsun heralde. birde oyun oynuyorsundur. sonrada ben pc uzmanıyım diyip hava atıyorsundur. maalesef pc bundan ibaret değil arkadaşım win7 bu hali ile bile vistaya 10 basar işi bilenlerde bunun aksini idda etmez zaten

vistada driver bulmak bile başlı başına bir sorundu,win7 ise bütün driverları kendisi buluyor.vistada oyun oynamak işkence idi win7 de şu ana kadar oynamadığım eski yeni oyun yok.

ama yine de beklemekte yarar var.bir sürü açık vardır şimdi win7de.

sizin için uzun uğraşlar sonucu 7100 türkçe paketini sızdırdım

aşağıdaki linkten indirin:

Please register to see this content.

Bu öğe eksik gibi görünüyor

Birisi öğeyi silmiş veya taşımış olabilir ya da öğeyi görüntüleme izniniz olmayabilir. Bu öğeyle ilgili sorularınız varsa oluşturan kişiye başvurun.

Belki konusu burası değil ama bu windows 7 yi indiren arkadaşlarımız buraya partlar halınde upload edebılırlermı çünkü ben 3 defa ındırdım mıcrosofttan 3 unde de ındırdıkten sonra hata verdı part part olursa daha ıyı olur

• 5 ay sonra...
sizin için uzun uğraşlar sonucu 7100 türkçe paketini sızdırdım

aşağıdaki linkten indirin:

yükleme açıklamalarını aşağıdaki siteden öğrenebilirsiniz:

Please register to see this content.

sizin için alican adlı üyeyle ruslardan sızdırdık

office 2007 programını nerede bulabilirim acaba

office 2007 programını nerede bulabilirim acaba

bir bilginiz varsa söylermisiniz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...